×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
13. novembris, 2014
Drukāt

Latvijas vēstniece Krievijā: mūsu tautām jādzīvo mierā un draudzībā (17)

LETALETA

Eiropas Savienības (ES) un Krievijas savstarpējās sankcijas diemžēl atstāj smagu nospiedumu uz psiholoģisko klimatu starp tautām, taču cilvēki ir noguruši no konfliktiem un gaida, kad šis sarežģītais posms beigsies, intervijā aģentūrai LETA paziņoja Latvijas vēstniece Krievijā Astra Kurme.

Pēc viņas teiktā, Krievijā Latvija tomēr tiek uztverta kā ES un NATO dalībvalsts un attieksme pret to ir tāda pati kā pret visu Eiropu. Taču uzņēmēju, kultūras darbinieku un tūristu līmenī attieksme pret Latviju ir ļoti labvēlīga.

“Cilvēki negrib karot un negrib strīdēties. Cilvēki grib brīvi sarunāties, kopīgi strādāt un veidot jaunus projektus,” pastāstīja Kurme. “Visi, kuri atnāk uz vēstniecību un kurus es satieku, it kā gaida, kad šis posms beigsies. Mēs gribam sadarboties un tas ir redzams abās pusēs. Es uzsveru: abās pusēs.”

Vēstniece šaubās, ka Latvija kā ES Padomes priekšsēdētāja varēs ietekmēt situācijas noregulēšanu starp Krieviju un ES. “Viena valsts neko nevar izlemt. Kaut kas ir jāizdara visiem: gan Krievijai, gan Ukrainai, gan Latvijai kā ES priekšsēdētājai, gan citām valstīm. Tas ir liels kopīgs darbs. Un būtu nedaudz naivi domāt, ka Latvija ir spējīga nopietni ietekmēt krīzes atrisināšanu, kura šobrīd atrodas tik asā fāzē. Taču es varu apsolīt: Latvija darīs visu, lai pēc iespējas drīzāk novestu konfliktu pie mierīga noregulējuma,” paziņoja Kurme.

“No savas puses es vienmēr, pat pašās kritiskākajās situācijās, meklēšu iespēju runāt, lai dzirdētu otru un neizlaistu šo pavedienu, kurš reizēm ir ļoti tievs, kad cilvēkiem ir dažādi viedokļi par noteiktiem notikumiem. Esmu pārliecināta: mūsu tautas var un tām jādzīvo mierā un draudzībā, jo potenciāls mums tam ir,” uzsvēra vēstniece.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Cik es, savā vienkāršībā saprotu, Kurme var solīt un darīt to, ko viņai uzdos valdība. Ko Latvija spēs un kā tas izpaudīsies ir ārpus viņas kompetencei.

 2. Kas tas par vēstnieku, kas nepauž savas valsts oficiālo viedokli, bet kaut kādā sadzīves līmenī pļāpā par draudzību? Draudzēties var tikai ar līdzvērtīgiem partneriem, nevis tādiem, kas draud kaimiņiem un rīko tur bruņotus konfliktus,atņem teritorijas, izrādot savu pārākumu. Šai vēstniecei ir pavisam apolitiska attieksme un to nevar salīdzināt, piemēram, ar Latvijas vēstnieci Ukrainā. Viņa laikam aizmirsusi, kādas valsts intereses viņai jāpārstāv un kādu amatu viņa ieņem.

 3. “mūsu tautām jādzīvo mierā un draudzībā”
  ———————————
  Lai tas notiktu ir jābūt draudzības un mieras pasludinātiem pamatiem. Ja to nav tad viss tas ir tikai pupu mizas, un nekas vairāk. Vēljo vairak viens no partneriem uzvedās kā fašists. Vēstmieces kundze, nevajag runāt tukšas bez attiecīga seguma runas. Ja nezini, vai nepārzini, tad pajautā savam zilajam ministram, kuram acīmredzot šajā jomā ir iestrādes. Kādas! Domā!

 4. Dažiem kapitālistiem šķiet, ka tikai viņiem ir tiesības labi dzīvot un paverdzināt citus.

 5. Kurmes kundzei nevajadzētu stāstīt nekur nederīgus murgus un demagoģiju savai tautai, kauns!

 6. Niklāvs Dunkuriņš Atbildēt

  Dziļš kauns par Latvijas vēstnieci Krievijā!

 7. Labākā atbilde vēstnieces kundzei ir šodienas ziņu virsraksti:

  Kijeva: Pastāv tieša Krievijas iebrukuma draudi
  Naktī pie Latvijas teritorijas pamana Krievijas kuģi
  Amatpersona: Krievijas spēki mīnē Mariupoles akvatoriju
  NATO ģenerālsekretārs aicina Krieviju izvest savus spēkus no Ukrainas

  Kāds ministrs, tāda vēstniece?

 8. dziļš kauns par vēstnieci Atbildēt

  Vai Kurmes kundze aicina latviešus noliegt 1918. gada 18. novembri, Latvijas okupāciju 1940. gada 17. jūnijā? Tādai aklai būtnei nav vietas Maskavas vēstniecībā!

 9. Anna Pierobežniece Atbildēt

  Pilnībā atbalstu vēstnieces teikto. Paldies Jums. Un ja kāds iesprūdis senā pagātnē un nespēj dzīvot šodienas realitātē, pats vainīgs, nevis citi. jau pretīgi paliek tā 40.gada piesaukšana – kā jevreji ar savu halokosti.

  • Pilnīgi piekrītu, ka Latvijā ir tikai daži pamuļķi, kuriem visur krievi rādās. Tie vienmēr ir tādi, kuri neko paši nav spējīgi radīt. Tikai gudri muldēt, saņemt algu un vēl zagt.

 10. Kā viņa to saprot? Pagaidām gan ir tikai bandīta “draudzība” ar savu upuri. Pilnīgi piekrītu vērotāja komantāram.

 11. Šai pat lappusē – Krievijas politologs:”Latvijai un Igaunijai būtu jābaidās no Krievijas”. Vismaz 80% krievu tauta atbalsta Putinu un ir gatavi ciest badu Krimas dēļ. Lai mūsu tautas varētu dzīvot draudzībā krievu tautai, ko te ieveda okupācijas rezultātā, ir jāatgriežas savā Krievijā

 12. Lai mūsu tautas dzīvotu draudzībā,tad:
  1.Latvijā valsts valodai jābūt krievu valodai,
  2.Jāizstājas no ES un NATO,
  3.Jāatzīst ,ka nekāda okupācija 1940.g. nav bijusi,
  4.Uz sibiriju izsūtītie bija to pelnījuši,
  5.Lāšplēša diena jāaizmirst,jo bermonts bija krievu patriots ,bet latviešu strēlnieki -seperātisti.

  • Sarkastiķi, ko tu pīpē???

  • te pienāca Kinzulis Atbildēt

   Jā un vel viens punkts – dibināt guberņu ar Putina nozīmētu gubernatoru.
   Un vel viens punkts – lielkrieviem ir tiesības izraudzties sev īpašumus un dzīvokļus, mājas – nu jau bijušie īpašnieki ar ”pateicību” nodod atslēgas un ”dodas” uz austrumiem…
   Tad protams draudzība pilnā mērā.

Draugiem Facebook Twitter Google+