Mobilā versija
Brīdinājums +1.1°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
18. marts, 2015
Drukāt

Latvijas vēstnieks ASV: Vašingtonā nav nekādu ilūziju par to, kas notiek Krievijā (1)

Valsts prezidents tiekas ar Latvijas vēstnieku ASV

Latvijas vēstnieks ASV Andris Razāns tikšanās laikā ar Valsts prezidentu Melngalvju namā.

Vašingtonā nav nekādu ilūziju par to, kas notiek Krievijā, intervijā telekanāla LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Latvijas vēstnieks ASV Andris Razāns.

“Es domāju, ka Amerikā ļoti nopietni uztver situācijas attīstību Eiropā un Krievijas agresiju Ukrainā. Tā nav tikai Ukrainas un tās kaimiņu problēma. Tas ir apdraudējums Eiropas drošībai un tas ir apdraudējums arī transatlantiskai drošībai,” teica vēstnieks.

Razāns atzina, ka ASV ar šādu apdraudējumu rēķinās un Vašingtonā nav nekādu ilūziju par to, kas notiek Krievijā. “ASV ir ļoti skaidrs skats un izpratne par to, kas notiek. Vienlaikus ASV politika ir vērsta uz to, lai nepieļautu Eiropas Savienības (ES) valstu šķelšanos iepretī Krievijai. Ir ārkārtīgi svarīgi, ka Eiropa rīkojas ar vienotu politiku un vienotu izprati par sankciju režīmu,” teica Razāns.

Latvijas vēstnieks ASV atgādināja, ka šogad aprit 75 gadi kopš ASV apstiprināja politiku par Baltijas valstu okupācijas neatzīšanu. “Ja mēs raugāmies uz Krimu – es domāju, ka līdzīgā veidā [neatzīstot aneksiju] būtu jārīkojas demokrātiskām valstīm un jāatrod veids, kādā reaģēt uz šo aneksiju, saglabājot iespēju, ka Krima kādā brīdī atkal kļūst par nedalāmu daļu no Ukrainas,” uzsvēra vēstnieks.

Vēstnieks arī atzina – iespēja, ka ASV vienosies par bruņojuma piegādēm Ukrainai nav izslēdzama un ir ļoti reāla. To noteiks situācijas attīstība Austrumukrainā un Minskas vienošanos ievērošana. “Amerika nekad nav izslēgusi to, ka ieroči Ukrainas aizsardzībai tiek piegādāti. Latvijas attieksme ir ļoti skaidra – Ukrainai ir jābūt visām iespējām nodrošināt teritoriālo integritāti. Tajā skaitā, arī spējām sevi aizsargāt,” teica Razāns.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ķengaragā arī nav nekadu ilūziju.

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (45)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
Pie barikāžu piemiņas ugunskura pulcējas vairāki simti cilvēkuŠodien priekšpusdienā Rīgā, Doma laukumā, pie barikāžu atcerei veltīta ugunskura pulcējās vairāki simti cilvēku, tostarp Latvijas amatpersonas, jaunsargi, dažāda vecuma skolēni un viņu skolotāji.
Draugiem Facebook Twitter Google+