Mobilā versija
Brīdinājums +2.4°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
18. marts, 2015
Drukāt

Latvijas vēstnieks ASV: Vašingtonā nav nekādu ilūziju par to, kas notiek Krievijā (1)

Valsts prezidents tiekas ar Latvijas vēstnieku ASV

Latvijas vēstnieks ASV Andris Razāns tikšanās laikā ar Valsts prezidentu Melngalvju namā.

Vašingtonā nav nekādu ilūziju par to, kas notiek Krievijā, intervijā telekanāla LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Latvijas vēstnieks ASV Andris Razāns.

“Es domāju, ka Amerikā ļoti nopietni uztver situācijas attīstību Eiropā un Krievijas agresiju Ukrainā. Tā nav tikai Ukrainas un tās kaimiņu problēma. Tas ir apdraudējums Eiropas drošībai un tas ir apdraudējums arī transatlantiskai drošībai,” teica vēstnieks.

Razāns atzina, ka ASV ar šādu apdraudējumu rēķinās un Vašingtonā nav nekādu ilūziju par to, kas notiek Krievijā. “ASV ir ļoti skaidrs skats un izpratne par to, kas notiek. Vienlaikus ASV politika ir vērsta uz to, lai nepieļautu Eiropas Savienības (ES) valstu šķelšanos iepretī Krievijai. Ir ārkārtīgi svarīgi, ka Eiropa rīkojas ar vienotu politiku un vienotu izprati par sankciju režīmu,” teica Razāns.

Latvijas vēstnieks ASV atgādināja, ka šogad aprit 75 gadi kopš ASV apstiprināja politiku par Baltijas valstu okupācijas neatzīšanu. “Ja mēs raugāmies uz Krimu – es domāju, ka līdzīgā veidā [neatzīstot aneksiju] būtu jārīkojas demokrātiskām valstīm un jāatrod veids, kādā reaģēt uz šo aneksiju, saglabājot iespēju, ka Krima kādā brīdī atkal kļūst par nedalāmu daļu no Ukrainas,” uzsvēra vēstnieks.

Vēstnieks arī atzina – iespēja, ka ASV vienosies par bruņojuma piegādēm Ukrainai nav izslēdzama un ir ļoti reāla. To noteiks situācijas attīstība Austrumukrainā un Minskas vienošanos ievērošana. “Amerika nekad nav izslēgusi to, ka ieroči Ukrainas aizsardzībai tiek piegādāti. Latvijas attieksme ir ļoti skaidra – Ukrainai ir jābūt visām iespējām nodrošināt teritoriālo integritāti. Tajā skaitā, arī spējām sevi aizsargāt,” teica Razāns.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ķengaragā arī nav nekadu ilūziju.

Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (5)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+