×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
30. oktobris, 2014
Drukāt

Latvijas vēstures nams (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Stūra māja kapitāli jāremontē – vispirms kā ēka – un tad saturiski jāpaplašina par Latvijas vēstures namu. Čekas pagrabi paliek tādi, kā ir. Pirmajā stāvā informācija un ilustrācijas, PSRS “kaprača” Aleksandra Jakovļeva sniegtais čekas – šausmu un nāves iestādes – raksturojums. Borisa Jeļcina  nostāja pret pučistiem. Telpa lekcijām un filmām.

Otrajā stāvā – baltu cilšu pirmsākumi, ierašanās pie Baltijas jūras pirms 4000 gadiem, 13. gadsimta notikumi. Trešajā stāvā – viduslaiki, “logs uz Eiropu”. Ceturtajā stāvā – 20. gadsimts, sākot ar 1905. gadu un latviešu strēlniekiem. 18. novembris, Latvijas ekonomiskie un kultūras sasniegumi līdz 1940. gada 17. jūnijam. Piektajā stāvā – okupācijas, padomju vara, “Baltijas ceļš”. Viena lielāka istaba – tautas varoņiem, otra mazākā – tautas nodevējiem.

Latvijas vēstures namā nepārtraukti ierodas skolēni, armijas un zemessardzes grupas. Jauniešos tiek ieliktas Latvijas vēstures pamatzināšanas.

Jārīkojas ātri, lai pagūtu atvērt nama durvis Latvijas 100. dzimšanas dienā.

Tas būtu neticami, ja valsts vienu piecstāvu namu pāris gados nevarētu pārvērst par tautas vēstures iemūžinātāju. Izšķirošais – mūsu griba.

Laimonis Purs, dzejnieks un publicists Amatas novadā

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pilnībā atbalstu!

Draugiem Facebook Twitter Google+