Mobilā versija
+4.4°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
22. aprīlis, 2012
Drukāt

Latvijas vēsturnieki dodas strādāt uz Maskavas arhīviem

Šodien Latvijas vēsturnieki dodas uz Maskavu, lai strādātu kaimiņvalsts galvaspilsētas arhīvos, gatavojot dokumentu krājumu “Latvijas Republikas un PSRS ekonomiskās un politiskās attiecības un kultūras sakari starpkaru periodā 1918-1939”, aģentūrai LETA sacīja Valsts prezidenta vēstures un mazākumtautību padomnieks Antonijs Zunda. Maskavas arhīvos līdz 27.aprīlim strādās divi Latvijas vēsturnieki – Juris Ciganovs un Valters Ščerbinskis.

Papildus darbam Maskavas arhīvos paredzēta arī abu pušu vēsturnieku tikšanās. Gan arhīvu dokumenti, gan tikšanās plānota, lai gatavotu dokumentu krājumu “Latvijas Republikas un PSRS ekonomiskās un politiskās attiecības un kultūras sakari starpkaru periodā 1918-1939”. Vēl viens Latvijas vēsturnieku brauciens uz Krieviju iecerēts vasaras beigās.

Zunda iepriekš pauda cerību, ka 2013.gadā darbs pie dokumentu krājuma tiks pabeigts.

Šā gada 26.novembrī, kad Rīgā notiks apvienotās Latvijas un Krievijas vēsturnieku komisijas otrā sēde, cita starpā tiks uzklausīts Latvijas un Krievijas pētnieku grupu ziņojums par darbu pie minētā dokumentu krājuma.

Latvijas vēsturnieku brauciens uz kaimiņvalsts galvaspilsētu tiek finansēts no Vēsturnieku komisijas budžeta. Pērn novembrī kopīgajā Latvijas un Krievijas vēsturnieku komisijas pirmajā sēdē panākta vienošanās par darba grafiku, tajā ietverts arī minētais dokumentu krājums.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (50)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Līdz bākai Kolkā aizbrist nevarēja, bet tuvu gan: Unikālā jūras atkāpšanāsAizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas, pateicoties austrumu vējam. Visā Latvijas
Draugiem Facebook Twitter Google+