Latvijas vieglatlētiem četras uzvaras Igaunijā 0

Latvijas vieglatlēti otrdien izcīnīja četras uzvaras Igaunijas “Bigbank” Zelta līgas vasaras sezonas pirmajā posmā Tartu, informē sacensību rīkotāji.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Vīriešiem šķēpmešanā nepārspēts palika pasaules junioru čempions Zigismunds Sirmais, kurš šķēpu raidīja 84,06 metrus tālu. Otrais palika Ivans Zaicevs no Uzbekistānas (82,67), bet cits Latvijas šķēpmetējs – Ainārs Kovals, kurš cenšas izpildīt olimpisko spēļu A normatīvu, ar 74,54 metrus tālu metienu ieņēma 5. vietu. Pēdējā 12. vietā paliks Intars Išējevs (67,69).

1500 metru skrējienā vīriešiem uzvaru svinēja Latvijas rekordists šajā distancē Dmitrijs Jurkevičs, finišējot pēc trīs minūtēm un 43,40 sekundēm. Dubultuzvaru Latvijas sportisti guva kārtslēkšanā – pirmo vietu ar rezultātu 5,24 metri ieguva Mareks Ārents, bet Pauls Pujāts pārlecot 5,04 metru augstumā novietotu latiņu, bija otrais.

Savukārt 3000 metru šķēršļu skrējienā sievietēm uzvaru guva piektdien Rīgas čempionātā valsts rekordu šajā distancē uzstādījusī Poļina Jeļizarova, kura finišēja pēc deviņām minūtēm un 52,54 sekundēm.

Otro vietu tāllēkšanā ar rezultātu 6,27 metri izcīnīja Aiga Grabuste, kura 200 metros bija sestā (25,02), trešais augstlēkšanā palika Normunds Pūpols, kurš pārlēca 2,11 metrus un trešā 800 metru skrējienā bija Valērija Linkeviča ar rezultātu divas minūtes un 14,52 sekundes.

Igaunijas Zelta līgas vasaras sezonas sacensību nākamais posms 3. jūlijā notiks Viljandē, kam sekos sacensības augustā Tallinā un Kohilā.