Foto – REUTERS/LETA

Latvijas vieglatlētikas izlase nespēj atgriezties Eiropas komandu čempionāta pirmajā līgā 0

Latvijas vieglatlētikas izlase svētdien Telavivā nespēja atgriezties Eiropas komandu čempionāta pirmajā līgā.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Izraēlā notikušajās otrās līgas sacensībās Latvijas komanda 40 vieglatlētikas disciplīnās summā ieguva 258 punktus, paliekot piektajā vietā. Pirmajā trijniekā, kas nodrošināja iespēju 2019.gadā startēt pirmajā līgā, iekļuva Ungārija (372,5 punkti), Slovākija (306,5 punkti) un Lietuva (298,5 punkti). Tikmēr ceturtā ar 296 punktiem bija Slovēnija.

Trīssoļlēkšanā vīriešiem Elvijs Misāns ar rezultātu 16,27 metri ierindojās otrajā vietā, kamēr uzvarētājs Toms Jakobovs no Grieķijas aizlēca par 11 centimetriem tālāk.

Savukārt 3000 metru šķēršļu skrējienā trešais bija Edgars Šumskis – astoņas minūtes un 54,66 sekundes.

Kārtslēcējs Mareks Ārents pārvarēja 5,30 metru augstumā novietoto latiņu, ierindodamies ceturtajā vietā, bet 200 metru skrējienā dāmām Gunta Latiševa-Čudare arī bija ceturtā.

Tikmēr šķēpmešanā vīriešiem Rolands Štrobinders ar 75,59 metriem arī bija ceturtais labākais.

Augstlēkšanā sievietēm Madara Onužāne-Saliņa ar 1,79 metru augstumā pievārētu latiņu ieņēma ceturto pozīciju, kamēr šajā pašā vietā 200 metru sprintā vīriešiem bija Jānis Leitis (21,13 sekundes). Tāllēkšanā daiļā dzimuma pārstāvēm Māra Grīva labākajā mēģinājumā aizlēca 6,26 metrus tālu un ieņēma sesto pozīciju.

Savukārt 5000 metru skrējienā dāmām Gundega Heidingere ar laiku 17 minūtes un 14,08 sekundes bija astotajā pozīcijā. 100 metru barjerotajā sprintā Paula Sprudzāne bija devītajā vietā (14,03 sekundes), kamēr kungiem par desmit metriem garākā distancē Jānis Baltušs bija astotais (14,70 sekundes). 1500 metru distancē sievietēm Daira Deičmane bija desmitā (četras minūtes un 49,55 sekundes). Divreiz garākā distancē kungiem Uģis Jocis bija sestais no astoņiem dalībniekiem (astoņas minūtes un 13,02 sekundes).

Lodes grūšanā sievietēm Linda Ozola ar 13,86 metriem ieņēma septīto vietu, bet 800 metros vīriešiem Rolands Jierķis ierindojās devītajā pozīcijā. Diska mešanā Lauris Kaufmanis ar 50,18 metriem bija desmitajā pozīcijā, kamēr vesera mešanā Eva Rudzīte ar 43,74 metriem bija pēdējā starp 12 dalībniecēm.

Visbeidzot 4×100 metru stafetē sievietēm Latvijas komanda ar laiku trīs minūtes un 40,39 sekundes bija septītajā vietā, bet 4×400 metros kungiem vienība ieņēma otro vietu (trīs minūtes un 08,65 sekundes).

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka sestdien Leitis uzstādīja jaunu Latvijas rekordu 400 metru skrējienā, finišu sasniedzot pēc 45,60 sekundēm. Iepriekšējo rekordu viņš uzlaboja par 0,28 sekundēm.

Tikmēr vietu pirmajā līgā zaudējušas Igaunija, Bulgārija un Dānija, kas līdz ar to 2019.gadā sacentīsies kopā ar Latviju.

Savukārt superlīgā, kas Eiropas komandu čempionātā ir spēcīgākais līmenis, Francijas pilsētā Lillē uzvarēja Vācija, aiz sevis atstājot Poliju un mājinieci Franciju.

Pirms diviem gadiem Latvija zaudēja vietu pirmajā līgā.