Mobilā versija
Brīdinājums -3.6°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
2. decembris, 2014
Drukāt

Latvijas viesnīcas līdz ar krievu tūristu zaudēšanu pārorientējas uz jauniem tirgiem

Foto - LETAFoto - LETA

Tūristi Rīgas ielās.

Latvijas viesnīcas līdz ar Krievijas tūristu skaita samazināšanos pārorientējas uz jauniem tirgiem, otrdien intervijā Latvijas Radio teica Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) izpilddirektore Santa Graikste.

“Ekonomiskā situācija ir tas, kas ir strauji uz kopējā fona samazinājusi krievu tūristu skaitu Latvijā. Tas attiecas arī uz gaidāmo Jaunā gada sagaidīšanu,” sacīja Graikste.

Viņa atgādināja, ka daudzas Krievijas tūrisma aģentūras ir bankrotējušas. “Tas arī ir bijis iemesls, lai mūsu viesnīcas pašas uzņemtos iniciatīvu, ne tikai cerētu uz tūrisma aģentūru pienesumu. Viesnīcas pašas strādā pie tā, lai būtu pasākumi,” teica Graikste.

Viņa norādīja, ka Krievijas tūristu skaita samazināšanās, protams, nes zaudējumus viesnīcu jomai. “Krievijas tūristi ilgu laiku ir bijuši tie, kas uzturas visilgāk, arī tie, kas atstāj lielāko naudas summu gan viesnīcām, gan restorāniem, arī tirdzniecības centriem,” piebilda LVRA izpilddirektore.

Graikste atzīmēja, ka viesnīcām ir jāmācās pārorientēties no Krievijas tūristiem uz citiem tirgiem. “Mēs arī to darām un meklējam jaunus mērķtirgus,” stāstīja Graikste, piebilstot, ja citus gadus Jaunā gada sagaidīšanas pasākumi tika rīkoti krievu valodā, tad tagad pasākumi tiek pārorientēti gan uz vietējo tirgu, gan angliski runājošo publiku.

LVRA ir dibināta 1993.gadā un apvieno naktsmītnes un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumus profesionālai sadarbībai. Asociācijā ir vairāk nekā 200 biedru.

Pievienot komentāru

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+