Foto-LETA

Latvijas vīndariem pagājušais gads bija veiksmīgs 2

Latvijas vīndariem pagājušais gads pateicīgo laika apstākļu dēļ bija veiksmīgs, pastāstīja Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības valdes priekšsēdētājs Ričards Ivanovs.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

Viņš norādīja, ka arī vīnogu slimība – miltrasa – pagājušajā gadā izplatījusies mazākā apmērā nekā 2012.gadā, jo pērn vasara bija sausāka.

Pēc viņa teiktā, šogad saimniecības plāno pakāpeniski turpināt palielināt vīna ražošanas apmērus, stādot vīnogas. Vienlaikus viņš atzina, ka nav zināms, cik konkrēti platību tiks iestādīts un cik no tām izaugs. Tāpat, lai vīnogulāji dotu ražu, nepieciešami 5-6 gadi, līdz ar to saražotā vīna apmērus uzreiz nebūs iespējas kāpināt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt vīndaru galvenās problēmas nozarē vēl aizvien lielā birokrātija, sacīja Ivanovs. Viņš atzīmēja, ka likumdošana attiecībā uz lielajiem un mazajiem ražotājiem ir viena, taču mazie vīndari veic arī citus ar vīna ražošanu nesaistītus darbus, un arī ražošanas apmērs tiem ir mazāks. “Tas papīru slogs viņiem ir faktiski tas, pats, kā lieliem alkohola ražotājiem, kas aizņem ļoti daudz cilvēku resursu, gan naudas. Viņam vajadzētu algot papildus darba spēku. Jautājums, vai viņš par to saražoto apmēru var to izdarīt vai nē. Protams, ka nē,” sacīja Ivanovs.

Ivanovs arī minēja, ka pagaidām ir pāragri prognozēt, kāds vīndariem būs 2014.gads. “Nav iespējams pateikt, kā būs pārziemojušas vīnogas. To varēs pateikt jūnijā, jūlijā, kad tās būs sākušas augt,” sacīja Ivanovs.

Pēc viņa sniegtās informācijas, pērn ar vīnogām Latvijā kopumā tika apstādīti apmēram 20 hektāri zemes.

Latvijas vīnkopju un vīndaru biedrība ir dibināta 2006.gadā un tās mērķis vīnogu audzēšanas un vīna gatavošanas tradīciju kopšana un attīstības veicināšana, veidojot pamatus vīnkopības un vīnu gatavošanas nozarei Latvijā. Biedrības uzdevumi ir organizēt vīnkopības un vīndarīšanas aktivitāšu apzināšanu un koordināciju Latvijā, apkopot un izplatīt informāciju par vīnkopības un vīndarības stāvokli un attīstību Latvijā un citās valstīs, kā arī veicināt starptautisku sadarbību un pieredzes apmaiņu vīnkopībā un vīndarīšanā, organizējot starptautiskas konferences un seminārus, kā arī piedaloties ārvalstīs organizētās konferencēs un citos pasākumos.