Latvijas vīriešu basketbola izlase sagrauj Rumāniju 0

Latvijas vīriešu basketbola izlase 2013.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmā apļa pēdējā spēlē pirmdien ar rezultātu 89:53 (21:14, 28:15, 21:10, 19:14) savā laukumā pārliecinoši uzvarēja Rumānijas valstsvienību.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 19 gūtajiem punktiem bijis Rihards Kuksiks, ar 16 punktiem izcēlās Edgars Jeromanovs, bet Daira Bertāna rēķinā bija 13 punkti. Savukārt Rumānijas valstsvienībā 14 punktus iekrāja Raress Mandake.

Mača ievadā Latvijas izlase nonāca zaudētājos ar 0:5, taču nākamo piecu minūšu laikā guva 11 punktus pēc kārtas un pārņēma vadību ar 11:5. Cīņas turpinājumā laukuma saimnieki saglabāja pietiekami komfortablu 7-8 punktu pārsvaru, bet pēc pirmās ceturtdaļas latvieši bija vadībā ar 21:14.

Otrās ceturtdaļas pirmajās minūtēs Rumānijai divreiz izdevās pietuvoties līdz piecu punktu attālumam, taču Latvijas basketbolisti atbildēja ar vairākām sekmīgām darbībām uzbrukumā un arī aizsardzībā, kas ļāva iekrāt desmit punktu pārsvaru – 31:21. Nākamajās minūtēs rumāņi pretinieku pārsvaru samazināja līdz sešiem punktiem, taču pirmā puslaika galotnē Latvijas izlase nospēlēja ļoti pārliecinoši un iekrāja jau 20 punktu pārsvaru – 49:29.

Pēc lielā pārtraukuma spēles gaitā būtisku pavērsienu nebija – Latvijas izlase pārliecinoši kontrolēja notikumus laukumā un pakāpeniski palielināja savu pārsvaru, kas četras ar pusi minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām sasniedza 25 punktu atzīmi (60:35). Arī turpinājumā rumāņi neko nespēja likt pretim veiksmīgajam Latvijas izlases sniegumam uzbrukumā un pēc trešās ceturtdaļas latviešu pārsvars bija sasniedzis jau 31 punkta atzīmi – 70:39.

Ceturtajā ceturtdaļā abas komandas jau bija samierinājušās ar mača iznākumu un spēlēja pietiekami atbrīvoti, bet Latvijas basketbolisti īpaši necentās vēl vairāk palielināt savu pārsvaru. Skanot spēles beigu signālam, rezultāts uz tablo bija 89:53 laukuma saimnieku labā.

Kā ziņots, kvalifikācijas turnīra pirmajā spēlē Latvija izbraukumā ar 84:87 sīvā cīņā zaudēja Bosnijas un Hercegovinas valstsvienībai, turpinājumā ar 85:70 savā laukumā pieveica Nīderlandi, bet trešajā cīņā aizvadītajā piektdienā ar 76:79 līdz ar beigu signālu izbraukumā piekāpās Gruzijai.

Eiropas čempionāta finālturnīrā iekļūs katras grupas pirmo divu vietu ieguvējas, kā arī četras no sešām trešo vietu ieguvējām. Savukārt finālturnīrs, kurā piedalīsies 24 komandas, no 2013.gada 4. līdz 22.septembrim notiks Slovēnijā.