×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
5. decembris, 2013
Drukāt

Vilis Vītols: Satversmes preambulu kā vīziju par valsti nevajag mainīt (39)

Foto - LETAFoto - LETA

Viens no mūsu tautas spožākajiem juristiem ir izstrādājis preambulu Latvijas Satversmei. Tas ir nopietns solis mūsu valsts nostiprināšanai, līdzīgi kā pirmie trīs jau spertie: pievienošanās Eiropas Savienībai (ES), iestāšanās NATO un eiro ieviešana. Tāpat kā trīs iepriekšējās reizēs preambula izraisa asu reakciju no aprindām, kas vēlas te atkal redzēt Krievijas impēriju, PSRS vai ko līdzīgu, un no cilvēkiem, kas par katru cenu grib pielabināties mūsu valstī mītošajai krievu minoritātei. Šie cilvēki uzskaitīs desmitiem iemeslu, kādēļ preambula ir slikta, nevajadzīga, ka tā nesīs mums gandrīz vai pasaules galu. Mums draudēs un – galvenais – mums melos. Līdzīgu rīcību jau piedzīvojām trīs iepriekšējās reizēs.

Egila Levita preambula nav tikai preambula Satversmei, tā ir VĪZIJA. Vīzija par to, kādai mūsu valstij ir jābūt. Vienlaikus tā piedāvā mums mērķi padarīt šo vīziju par realitāti. Apburoša ar savu smalko juridisko formu (Viestura Tamuža vārdi), tā pirmo reizi Latvijas pastāvēšanas laikā īsos, kodolīgos vārdos definē to Latviju, par kādu ir sapņojuši gan iepriekšējo, gan tagadējo paaudžu latvieši. Par kādu viņi ir strādājuši, cīnījušies un krituši. Šī vīzija pirmajā vietā liek Latvijas un latviešu intereses, kā tam šajā valstī jābūt. Kā to jau senāk savos rakstos definējis mūsu ievērojamais vēsturnieks Uldis Ģērmanis: “Pirmā vietā allaž stādamas latviešu un Latvijas intereses.” Reizē tā aizstāv arī mazākumtautību piederīgos veselā saprāta robežās, respektējot visas ES normas un likumus. Šo pēdējo, svarīgo noteikumu garantē E. Levita pieredze ES tiesās. Šaubos, vai citu latviešu autoru izgatavotai preambulai būs šāda garantija. Mana meita Māra, kas viņu labi pazīst, man nesen rakstīja: “Vienmēr esmu uzskatījusi Egīlu par vienu no prātīgākajiem un gudrākajiem latviešiem pasaulē.”

Bieži dzirdam argumentu, ka Latvijā dzīvo 40% cittautiešu un ka tā vienmēr esot bijusi daudzu tautību valsts. Pirmais apgalvojums ir patiess, otrais ne, un atcerēsimies – šie cittautieši mums vienmēr ir tikuši uzspiesti ar varu. Nevienu imigrantu uz šejieni nekad neesam aicinājuši, kā to darījušas Amerikas kontinenta valstis. Tādēļ šo minoritāšu intereses ir jāaizstāv, bet tās nedrīkst pārvērsties ne privilēģijās, ne arī “maigajā varā”. Aizstāvot cittautiešu intereses – vēlreiz veselā saprāta robežās –, nedrīkst ciest mūsējās.

Tagad sāksies diskusija par preambulu. Ir jau sākusies. Katrs dos savus padomus. Daži no tiem ir vērā ņemami, piemēram, akadēmiķa Jāņa Stradiņa teiktais. Citi – tā ir parastā vēršanās pret visu, kas Latvijai varētu nākt par labu. Īpaši šokējoši man šķita ES komisāra Nila Muižnieka ieteikumi vērsties pēc padoma pie EP Venēcijas komisijas. Lai mums atkal sveši kungi pamāca un nosaka, kā mums jādzīvo, kādai jābūt mūsu Sa-tversmei. Komisārs Muižnieks ir pazīstams ar saviem prokrieviskajiem uzskatiem. Nepārsteidz viņa intervijā teiktais, ka latviešu tauta viņam esot neskaidrs jēdziens. Viņš gan aizmirst, ka augsto komisāra amatu ieņem tikai tādēļ, ka pastāv tāda Latvijas valsts un tāda latviešu tauta, kas ar milzīgiem upuriem ir šo valsti izcīnījusi.

Līdzīgu interviju netrūks. Runās visādi kabanovi un osipovi. Iespējams, veidos komisijas, vāks parakstus, varbūt piketēs. Mēģinās labot, papildināt, vilcināt, iespiest tādā Prokrusta gultā. Tam visam pašos pamatos būs tikai viens dzinējs: krievu šovinistu vēlme iznīcināt latvisku Latviju (nerunāju par visiem krieviem, starp kuriem daudzi ir lojāli Latvijas pilsoņi – viņi ir mūsējie). Ne ar vienu citu minoritāti problēmu nebūs. Ja sāksies preambulas mainīšana, tā pārvērtīsies bezgalīgā procesā. Ļoti iespējams, ka diskusijas garumā vilkšana arī būs tās pretinieku izvēlētā taktika, kā novērst preambulas pievienošanu Satversmei.

Neapšaubu, ka ar konsultācijām, kompetentu un godprātīgu speciālistu iesaistīšanu kaut ko varētu preambulā uzlabot. Jebkuru tekstu var uzlabot, droši vien arī Raiņa “Uguni un nakti” vai Dantes “Dievišķo komēdiju”. Bet vai tas ir jādara?

Man šķiet, ka Egila Levita preambulu nedrīkst mainīt. Nedrīkst mainīt nevienu vārdu. Tā ir vai nu jāpieņem, vai jānoraida. Baumaņu Kārlis uzrakstīja “Dievs, svētī Latviju!”. Kad Satversmes sapulce to 1920. gadā apstiprināja kā Latvijas himnu, tā neveidoja komisijas, kas tekstu uzlabotu vai papildinātu. Neviens neieteica Baumaņu Kārlim kaut ko mainīt. Himnu apstiprināja un neprasīja, vai tā patiks vācu baroniem vai krievu boļševikiem.

Egils Levits ir iekustinājis spēku, ko būs grūti apturēt. Ja arī šīs Saeimas vairākums preambulu nepieņems, Vārds ir pateikts. To ierakstīsim mūsu sirdīs un mācīsim mūsu bērniem. Un neskumsim par gaidīšanu, jo, ja ne šī, tad nāks jauna paaudze, kas ievēlēs citādu Saeimu. Saeimu, kuras vairākumam būs pašcieņa, lepnums un drošsirdība. Tā apstiprinās šo Latvijas vīziju. Bet varbūt šīs īpašības ir jau pašreizējai?

Pievienot komentāru

Komentāri (39)

 1. Vai tiešām LATA LIKVIDĀCIJA un eiras ieviešana padarīs Latviju latviskāku?
  Man šķiet, ka internacionālās valūtas esība tieši piesaistīs dažādus migrantus no visām debespusēm. (Čurājošus tūristus, liekēžus, chroniskus klaidoņus, “dažādu ādas krāsu” personas, kas latviešu valodu diez vai mācīsies, utt.)
  Vai Vilis Vītols par to visu ir aizdomājies?
  Vai eirai tiešām ir kaut kādas tik lielas priekšrocības (kādas?), lai pievērtu aci uz kārtējo internacionālizācijas soli?
  Vai eiras ieviešana Latvijā būs tik liels un neaizmirstams varoņdarbs ES vadoņu acīs, ka ES uzreiz desmitkāršos savu atbalstu latviešiem un Latvijai?
  Jautājiet Vilim Vītolam!

 2. Kopumā rakstā paustajam var piekrist, taču cienījamais autors, gluži tāpat, kā lielais vairums citu cilvēku, vai nu apzināti galvas jaukšanas nolūkā, vai nezināšanas dēļ pilnīgi nepareizi lieto jēdzienu “nacionālās minoritātes”, attiecinot to uz tiem, kas ieradušies Latvijā uz vai aiz tankiem un viņu pēctečiem. Patiesībā Latvijā jēdzienu “nacionālā minoritāte” var attiecināt uz kādiem 15- 20% iedzīvotāju – uz tiem nelatviešiem, kas šeit dzīvo kopš 1930. gadiem un viņu pēctečiem. Šo jēdzienu nekādi nevar attiecināt uz okupantiem, kolonistiem un viņu pēctečiem, viņi nekādā gadījumā nav nacionālā minoritāte un saskaņā ar Ženēvas 1949. gada konvencijas 49. paragrāfu šiem okupantiem un kolonistiem ir jādodas mājās.

 3. Ļoti labs raksts. Paldies autoram! Rakstiet biežāk!

 4. Vili, rakstu nelasījusi komentārus. Rakstu lasīju jau man atsūtītajā e-pastā. Izcili, godīgi un patiesi. Vai būs mūsu Saeimai godaprāts to apstiprināt, pieņemt jau šajā sasukumā.

  Deputāti, mostieies! Šis raksta tiek izplatīt ļoti plašā sabiedrībā pa sociālajiem tīkliem un tie, kuri būs rakstu lasījuši un Saeima nepieņem šo Preambulu, balsojums par pašlaik Saeimā esošām partijām cietīs ievērojamus balsu zaudējumus.

 5. Paldies Vili, ka esi pateicis pareizu lēmumu.

 6. Interesanti, ka pat Polija nav riskējusi ierakstīt preambulā atsauci uz kristīgo reliģiju, kuru pieņēma 1997. g., laikā kad viņiem bija polis pāvests. Tā vietā tiek piesaukts dievs un viss. Man ir pieņemams jēdziens dievs, jo tas objektīvi pastāv cilvēku prātos kā filizofiska kategorija.Šis jēdziens ir visu aptverošs tieši ar savu daudzveidību. Latviešiem to jēdzienu ir bezgala daudz, bet viņi nekad nav otram skrāpējuši acis ar savu vienīgo un pareizo. Ko nevar teikt par kristiešu dievu izplatītājiem. Atver acis , izcilo latvi Vītol!

 7. Tiem,kas aģitē saglabāt mesianistiskās reliģijas nopelnus valsts dibināšanā, tad atgādināšu, ka tieši mesianisti iznīcināja tā laika valstiskumu, nolemjot to ilgstošai verdzībai Preambulā nav vietas kristiešu ideoloģijai un praksei. Igauņi un Lietuvieši nezemojas okupantu ideoloģijai. Tieši lietuvji nosargāja savu valsti un latviešus, izcīnot uzvaru Pāvesta sūtītos okupantus Žalgires kaujā un simtos citās. Viņu preambulās tā ideoloģija nav minēta. Stiprināsim Baltijas vienotību arī tiesiski. Arī Francijas konstitūcijas ievadā ir uzsvērts, ka tā ir laicīga valsts, bez kādām tur reliģiju atsaucēm!
  Preambula ir jāpieņem nekavējoši, negrozītu, vien reliģijas karus raisošais jāmet laukā!

 8. Tāpēc jau Bērziņš nevirza Pabriku, jo viņš ir PAR PREAMBULU.
  Bērziņš ir PRET PREAMBULU.
  Bērziņš baidās no konkurences.Punkts

 9. Esmu izcietis PSRS lēģeru mokas par brīvu un latvisku Latviju. Paldies Vītolam un Levitam! Viņi pauž arī manu vīziju par Latviju. Ja kādam latviska vīzija nav pieņemama, tad tā nav vairuma latviešu patriotu vaina. Lai kauns un negods katram šīs Saeimas deputātam, kurš būs pret būtiski negrozītas Levita preambulas pieņemšanu!

 10. Kārlis Galandrejs Atbildēt

  Satversmes preambula ir vajadzīga, un tā ir jāpieņem jau līdz nākošās Saeimas vēlēšanām. Nav jāpieļauj pat doma par tās noraidīšanu. Preambula ir saprātīga cilvēka rūpīgi izstrādāta, tās apspriešana un diskusija par to nav vajadzīga, jo nav zinošāka cilvēka tiesību jomā par Levitu. Nav! Zinu Levitu un cienu viņu, iesaku viņu pat par Latvijas valsts prezidentu. Pēc preambulas pieņemšanas Satversmes pamatteksts būtiski nebūs jāmaina.

 11. Peambulā nedrīkst ievietot domu, kas pretnostāda ticīgos un neticīgos. Dažādu konfesciju ticīgos.
  Satversme ir pamats. Tā nevar runāt pretī pašai satversmei un Ženēvas konvencijām.
  Krīstīgās vērtības jāmaina ar vārdiem vispēr cilvēciskās vērtības. Ja tas nenotiek, tad labāk nesēt vētru nākotnei.

 12. Bravo, Vītola kungs – desmitniekā. Tās simts galvas, ja sāks burbuļot, gala nebūs kā saskābušā alus mucā. Preambula jāapstiprina, kamēr nav par vēlu. Bet parallēli – nu nevar valsts, kurā uz šo brīdi ir 1,5 miljons agrāko 2,5 vietā, uzturēt 100 deputātus ar palīgiem, kas nebija paredzēti zirgu kariešu un pirmo auto laikmetā. Pie tagadējiem sakariem pa gaisu un uz zemes, ar un bez vadiem, caur kosmosa satelītiem!

 13. Pilnīgi piekrītu Vītola kungam! Preambula mums latvijai ļoti nepieciešama, kā svaigs gaiss, kā tīrs ūdens un nācijas pastāvēšanas pamatakmens (jebkura nācija negrib sevi iznīcināt!)!!!

 14. Piedošanu, bet es absolūti nepiekrītu akli atbalstīt kaut ko, tikai tāpēc, ka to ir rakstījis Levits un tur ir pieminēti latvieši.

  Ja jūs automātiski ierakstāt jebkuru, kuram Levita preambulā dažas lietas šķiet visai apšaubāmas, Krievijas vai PSRS atbalstītājos, tā, diemžēl ir tik nožēlojama līmeņa propaganda, ka man kauns, ka par jums tik labi iepriekš domāju.

  Par jebkuru Satversmes līmeņa dokumenta izmaiņu vēlmi ir _vajadzīgas_ diskusijas tāpat kā par jebko citu nozīmīgu.

 15. Vilis Vītols ir gudrs cilvēks. Skaidrs, ka preambulas pieņemšana ir latviešu interesēs. Tādēļ arī tie, kam latviešu tauta un Latvijas valsts nav tuva, nevēlas, ka to pieņem. Bet latvieši tomēr ir vēl vairākumā, arī ja ir atbirums. Tādēļ tieši latviešu tautas griba būs izšķiroša, vai preambula tiks vai netiks pieņemta.

 16. Esmu par preambulu un par visu, kas var uzbudināt krievu šovinistus Latvjā. Bet Vītola teksts: “Nevienu imigrantu uz šejieni nekad neesam aicinājuši, kā to darījušas Amerikas kontinenta valstis.” Vai tad Amerikas indiāņi aicnāja iekarotājus no Eiropas ?? 😉

  • Labāk pajautā miljonāram Vītolam par dzīvi Venecuēlā – kāpēc miljonāram 1999.g. nācās bēgt pēc venecuēliešu tautas mīlestības izpausmēm? Necieš, necieš nekur pasaulē svešus kaklakungus….

 17. Kārļa komentārs 12:23

 18. Redzu, ka esi pilnīgs analfabets tādā sabiedriskās apziņas formā kā reliģija. Bet ja cilvēks stūrgalvīgi
  izplata savu nezināšanu informācijas telpā, nodarot kaitējumu citiem (šinī gadījumā ticīgajiem), tad to sauc par dezinformāciju vai meliem. Tavai zināšanai, reliģija ir filozofisks virziens, kas uzskata, ka pasauli un cilvēku ir radījis Dievs un ne tev būs izlemt, kādai pārliecībai un ticībai cilvēki pieslejas, tā ir viņu brīva izvēle demokrātijas apstākļos. Bet nevajag putrot jēdzienus un visu bāzt vienā katlā. Savā laikā bija cilvēki un cilvēku grupas, kuri nelietīgi izmantoja Dieva vārdu un valsts varu laicīgiem mērķiem, aizvietojot cilvēkmīlestību ar vardarbību savu mērķu sasniegšanai. To visu darīja Dieva vārdā, lai gan reliģija to strikti nosoda (2.bauslis). To darīja arī Hitlers, viņš baznīcai atļauju neprasīja. Tāpat kā komunisti. Ar cēlu mērķi, ar brīvības un vienlīdzības saukļiem uz lūpām, ņēma un noslepkavoja pasaulē 100 miljonus nevainīgu cilvēku! Atšķirība tikai tā, ka komunistu ideoloģijā vardarbība ir pasludināta par metodi, ar kuru šie mērķi sasniedzami.

  • Redzu, ka esi pilnīgs analfabets tādā sabiedriskās apziņas formā kā reliģija……. Nu labi, esmu nolamāts! Zinu gana daudz un esmu uz savas ādas, kā vairums vidēja gada gājuma ļaužu, kuri dzīvoja tādā uzspiestā sabiedriskās apziņas formā jeb reliģijā kā komunisms. Komunisma ideāli bija sabiedrība bez apspiešanas, vienlīdzība un brālība. Bija arī 10 komunismas sabiedrības cēlāju baušļi, visai līdzīgi ideālos. ……..Savā laikā bija cilvēki un cilvēku grupas, kuri nelietīgi izmantoja Dieva vārdu un valsts varu laicīgiem mērķiem, aizvietojot cilvēkmīlestību ar vardarbību savu mērķu sasniegšanai….. To pašu var teikt par komunistu praksi. To mīlēja apgalvot Gorbačovs, raugi ideāliem nav ne vainas, vien tie nepareizi tika realizēti. Nogalināšanas tāpat notika vien atšķirās daži kritēriji. Viens kritērijs bija kopīgs.. Kangarus visādi atbalstīja kā vieni un otri un uzņēma savā vidu kā „”svētos”” Vienā gan varu piekrist. Komunisti iznīcināja relatīvi vairāk, jo tas notika 20x īsākā laikā. Bet abas ideoloģijas to darīja 100 –tos miljonos. Preambulai būt bez kristīgās ideoloģijas piesaukšanas!

 19. Mana cieņa Vilim Vītolam un Egilam Levitam!
  Pilnībā piekrītu, ka preambula ir jāpieņem un tai ir jābūt tīrradnim – kādu izstrādāja Levita kungs. Mūsu Latviju okupēja, latviešus izsūtīja, iznīcināja. Ilgus gadus apspieda un žņaudzīja mūsu brīvos prātus – mēģināja mūs pārveidot par padomju pilsoņu masu. Lai nākotnē mēs būtu droši aizsargāti un neatkārtotos sāpīgā pieredze – šādai preambulai ir jābūt!
  Raizes dara tas, ka mums ir prezidents, kurš tautā kļūst nemīlēts, necienīts un viņš ar savām ‘aktivitātēm’ rada aizdomas par godprāta trūkumu.

 20. Pilnībā piekrītu Vilim Vītolam, kurš spēj saskatīt un īsi un kodolīgi uzrādīt lietas būtību: Egila Levita piedāvātā Satversmes preambula ir vīzija par to, kādai jābūt Latvijas valstij, tā norāda virzienu, kurā mums būtu jāiet, lai vispirms jau latviešu valstsnācija, bet ari visi citi tās iedzīvotāji, kuri akceptē Latviju kā demokrātisku un latvisku valsti, šeit justos labi un ērti, justos Latvijā kā mājās.

  Mūsu mājas nevar būt psrs-veidīga, krievis valsts (un pat ne latkrieviska valsts kā kompromisa variants), bet gan tikai eiropeiska un latviska valsts.

  Tas būtu jāņem vērā gan koalīcijai, kas patlaban veidojas, gan vēlētājiem nākamā gada vēlēšanās, izdarot skaidru izvēli starp partijām, kas atbalsta šo preambulu, un partijām, kas ir pret to.

 21. Ja pasaulē mesianistiskās ideoloģijas izplatīšanas karos ir nogalināts ar mīlestību, tad tas ir cēli. Būtu skaisti, bet nav patiesi. Pāvests mūsu brāļus prūšus pavēlēja sist kā trakus suņus Palestīnā. Žalgires kaujā vien vienā dienā krita ~140 000 nelaimīgo abās pusēs. Paldies, ka leišu varoņi nosargāja Latvjus no kolonistu masveida ieceļošanas pa sauszemi. Indiāņu izkaušanā, savstarpējos ticības karos Eiropā starp valstīm(visvairāk 1. Pasaules karā ~ 20 000 000), karos Irānā un Afgāņos mūsdienās kapelānu svētīti nogalina ar mīlestību. Tā tie ne manis izdomātie ~300 000 000 20 gadsimtos salasās.Jums liekas, ka gadsimtiem uzspiestā verdzība bija mīlestības verdzība? Nē, kristiešu okupācija iznīcināja tā laika valstiskumu, piem., slēdzot antīko Staļina-Hitlera paktu pret Tālavu(katoliskie un pareizticīgie mesianisti). Pat Bermontiādes laikā kristīgā Eiropa bija nolēmusi glābt vienoto un nedalāmo. Ulmanis pavēlēja frontes virspavēlniekam Zemitānam ielaist Latvijas kapračus Rīgā. Studentu rotas komandieris Vasariņš izprata kristīgās mafijas nodomu un pavēli nepildīja, izgrieza tiltus un sāka nocietinājumu būvi pie pils. Komandieri gribēja nogalināt par pavēles nepildīšanu. Tālākais ir zināms. Par spīti kristīgās virsvaras vēlmēm Valsts tika nosargāta. Tagad grib rakstīt melus par Kristīgās ticības nopelniem valsts izveidošnā. Ja grib pieminēt mesianistus, tad jāraksta, ka par spīti gadsimtiem ilgiem kristiešu apspiešanām un pretdarbībām nodibinājās Latvijas valsts. Bet labāk nepieminēt, nemelot.
  Preambula ir vajadzīga. Pārējais der!

 22. Vītola kungs sava raksta preambulā precīzi norāda, ka Latvijas valsts vairs nav un tad seko vesela jūra maldu… Nevar zināt vai sev vai tūdaliņiem…

 23. Preambulā jāieraksta, ka latviešiem ir pienākums pēc okupācijas beigām veikt deokupāciju un dekolonizāciju! Pagaidām visas partijas atbalsta okupantu integrāciju un latkrievu tautas veidošanu, kas būs divvalodīga un sākumā runās gan latviski, gan arī “neoficiālajā” valsts 2. valodā – krieviski (un krieviski jau ar “minoritātēm” runā Aboltiņa, Bērziņš, reformisti, vienotībnieki, šleseristi, repšisti, “nacionalists” Krēsliņš, kā arī daudzi latviešu jaunieši).

 24. Ļoti labi. Piekrītu pilnībā. Svarīgāk ir lai šo domu izprot tie, kuri balso par pieņemšanu.

 25. sociāli atstumtais Atbildēt

  … un Vītolonkulis kā jau godīgi Venecuēlā miljonus sapelnījis līdz saknēm neapzinās Latvijas stāvokļa nopietnību , jo respektē jau viņa bagātību

 26. sociāli atstumtais Atbildēt

  tas Levits ir par mīkstu ! un viņa preambula arī ! prof. J.Bojāra ir daudz nopietnāka un atbildīgāka ! Jeb kā teica arh. J.Vanags – šodien daudzas pašsaprotamas lietas vairs tādas nav … jo ,, valda ,, reformkomunisti – zagļi , blēži , krāpnieki ar Bērzinpapu priekšgalā !
  vienkārši 1920. gados kad tapa Satversme cilvēki bija godīgāki , kamēr šodien LR Likums ir reducēts instrukcijas līmeni , kā jau pie komunistiem un viņu intelektam atbilstoši – laupīt , izmantot un melot …

 27. Rakarim.
  Lai ,,mazais ,,cilvēks kļūtu liels vispirms skolā jāatjauno vērtējums uzvedībā, uzcītībā ,kārtībā un jāsāk mācīt patiesā Latvijas vēsture.Pie varas esošie ,,lielie ,, cilvēki tam ir kategoriski pret un panāk to ,ka ,,mazais,, cilvēks kļūst vēl mazāks.

 28. Prof. Jura Bojāra variants man šķiet labāks. Ir jāliek kopā.

 29. Jā lieli meli ir labi meli! Liec mierā kristīgo ideoloģiju, kā viņa liek mierā tevi. Un nekurini te naidu, jo kristīgā ideoloģija sludina mīlestību starp cilvēkiem. Bet par tiem nogalinātajiem tu būsi kaut ko sajaucis,
  100 miljonus cilvēku ir nogalinājuši komunisti (no 2006.g.EPPA rezolūcijas) un šis pasaules “rekords” līdz šim nav pārspēts. Ja tev kas nepatīk, tad uzreiz te nevajag izplatīt melus.

 30. Gļēvajai latviešu tautai nav vajadzīga ne satversme,ne kaut kāda perambula.Tā nav vajadzīga ne kalfornijā dzīvojošam no muļķu zemes nākušam krištopānam,ne Austrijā mītošam kinnam,ne viktoram alksnim Maskavā , pasaules klaidonim nilam muižniekam ,ne šķēlem ,šleseram ,prezidentam berziņam un mazajam cilvēkam Latvijā.

  • Man preambula ir vajadziiga un patiik. Un gljeeva nav vis latvieshu tauta bet gan krievu tauta, jo taa vienmeer ir uzbrukusi tikai vaajaakiem pretiniekiem, taadeelj arii taa izpleetaas. Kad vajadzees, tad latvieshi atkal aizstaavees savu dzimteni!

  • Jūs minējāt virkni personu, kuriem, ļoti iespējams, nekāda preambula nav vajadzīga, jo viņu Dievs ir nauda, daudz naudas! Tomēr Jūs maldāties, sakot, ka mazajam cilvēkam Latvijā preambula nav vajadzīga. Tieši viņiem tā ir vajadzīga un no mazajiem cilvēkiem nāks lieli cilvēki, kā arī mazie cilvēki reiz ievēlēs tos, kas būs lieli Latvijas valstsvīri šī vārda patiesajā nozīmē!

 31. Preambula patiks mesianistiem. Dīvaini, ka visnotaļ izcilais latvis nav pamanījis, ka atbalsta kristīgo ideoloģiju, kura savā vardarbīgajā izplatībā pasaulē ir nogalinājusi ~300 000 000 nelaimīgo. Levits grib savējo ideoloģiju ievilkt Satversmē, ko nav iespējuši ES dokumentos. Kas tas ir ? Pēkšņš aklums?

 32. Atvainojiet, Vītola kungs, bet nepiekrītu. Jau virsrakstam – „Satversmes preambulā nevajag mainīt ne vārdu, tā ir vai nu jāpieņem, vai jānoraida” – nepiekrītu: preambula (ne vārdu tajā nemainot) IR JĀPIEŅEM. Un jāpieņem jau šai – 11. Saeimai. Ne matu skaldīšana, ne vilcināšanās nav loģiska.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Lielākais pelnītājs

No Latvijas pašvaldību vēlētajām amatpersonām lielākos ienākumus pagājušajā gadā guvis Rīgas vicemērs Andris Ameriks (“Gods kalpot Rīgai”), liecina aģentūras LETA apkopotie dati no amatpersonu deklarācijām. A. Amerika ienākumi pērn bija 616 386 eiro un 35 250 ASV dolāri. Lielus ienākumus Amerikam nodrošinājuši procenti no nebanku kreditētājiem un vērtspapīru portfeļa realizācijas. Pērn no ātro kredītu uzņēmuma AS “4finance” procentos viņš ieguvis 35 250 ASV dolārus, no “Mogo” – 205 000 eiro, no darījumiem “Swedbank” ar vērtspapīriem – 335 000 eiro. Vismazāko summu – gandrīz 29 000 eiro – vicemērs saņēmis algā Rīgas domē.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+