Latvijas volejbola izlase piecos setos zaudē Izraēlai 0

Latvijas vīriešu volejbola trešdien Slovēnijā pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra otrās kārtas pirmajā cīņā ar 2-3 (25:19, 20:25, 26:24, 22:25, 14:16) piekāpās Izraēlas valstsvienībai.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Latvijas izlases rindās rezultatīvākais ar 23 punktiem bija Romāns Saušs, 15 punkti Edvartam Buividam, bet ar 11 punktiem atzīmējās Toms Švāns.

Pirmajā setā drošu uzvaru ar 25:19 svinēja latvieši, bet otrajā setā izraēlieši revanšējās, vinnējot ar 25:20. Daudz sīvākā cīņā aizritēja nākamie divi seti. Trešajā setā Latvijas volejbolisti uzvaru nodrošināja seta galotnē, gūstot virsroku ar 26:24. Tiesa, ceturtajā setā ātri vadību ieguva pretinieki, kuri bija pārāki ar 25:22.

Līdz ar to mača uzvarētājs bija jānoskaidro piektajā setā. Tajā cīņa bija līdzvērtīga, bet seta galotnē latvieši bija vadībā ar 13:12, taču pretinieki guva divus bezatbildes punktus. Latvijas volejbolisti izlīdzināja rezultātu (14:14), taču pēc ilgstošiem izraēliešu uzbrukumiem nonāca iedzinējos ar 14:15. Izraēlas volejbolisti savu mačbumbu realizēja, Latvijas izlasei ciešot zaudējumu ar 14:16.

Vēl šajā apakšgrupā Beļģija ar 3-0 (25:17, 25:16, 25:16) pārspēja Portugāli, bet Slovēnija ar 3-0 (25:12, 25:11, 25:12) sagrāva Gruziju.

Līdz ar to pēc pirmajām spēlēm pa trim punktiem ir Beļģijai un Slovēnijai, divus punktus guvusi Izraēla, viens punkts ir Latvijai, bet Portugāle un Gruzija ir bešā.

Šī turnīra turpinājumā Latvija spēkosies ar mājinieci Slovēniju, Gruziju, Beļģiju un Portugāli.

Finālturnīrā uzreiz iekļūs grupas uzvarētāja, bet otrās vietas ieguvēja nodrošinās tiesības startēt trešās kārtas atlases sacensībās.