Sports
Citi sporta veidi

Latvijas volejbola izlases treneris Kēls: Joprojām cīnāmies ar savu servi0

foto – Sintija Zandersone

Latvijas volejbola izlases spēlētājiem joprojām ir problēmas ar savu servi, tāpēc pie šī spēles elementa pastiprināti tiks strādāts treniņos, pēc trim pārbaudes spēlēm Portugālē norādījis Latvijas valstsvienības galvenais treneris Āvo Kēls.

Latvijas izlase volejbolā, kas gatavojas Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram, aizvadītajā nedēļā viesos trīs pārbaudes spēlēs tikās ar Portugāli, izcīnot divas uzvaras. Pirmajā mačā Latvija uzvarēja trīs setos, otrajā cīņā zaudēja piecos, bet trešajā mačā revanšējās piecu setu cīņā.

“Izcīnījām divas uzvaras, bet gribējām uzvarēt visas trīs, un katrā spēlē komanda ar tādu domu devās laukumā. Tomēr otrās spēles divos setos ne viss sanāca. Joprojām cīnāmies ar savu servi. Droši vien tai pastiprinātu uzmanību pievērsīsim treniņos,” Latvijas Volejbola federācija citā Kēlu.

Viens no uzdevumiem pirms pārbaudes spēlēm ar Portugāli bija tikt skaidrībā ar sākumsastāvu, jo arī Eiropas līgā sastāvs tika plaši variēts, bez tam, salīdzinājumā ar maijā un jūnijā aizvadītajām Eiropas līgas cīņām, ir notikušas izmaiņas.

“Visi 14 spēlētāji, kas bija Portugālē, var spēlēt un iziet laukumā uz maiņu, ja tas būs vajadzīgs. Ir astoņi deviņi spēlētāji, kas, ja nekas neatgadīsies, droši vien spēli sāks pamatsastāvā. Vārdus vēl nesaukšu, taču spēlētāji droši vien to jau paši nojauš. Rezerves mums ir labas, un milzīgas starpības volejbolistu meistarībā starp nosacīto pamatsastāvu un rezervēm nav. Kāds ir labāks blokā, kāds servju uzņemšanā vai uzbrukumā. Vīzija ir. Pagaidām esmu apmierināts,” optimistisks ir Kēls.

Treneris gan norādīja, ka Eiropas līgas mačos komanda labāk spēlējusi aizsardzībā. “Iespējams, ka tās vēl ir lielās slodzes sekas. Arī laika apstākļi ir ietekmējuši – gan karstums Latvijā, gan Portugālē, kur gaisa temperatūra ir tuvu 40 grādiem,” piebilda Kēls.

Uz pārbaudes spēlēm Portugālē Latvijas izlase devās bez cēlāja Edvīna Skrūdera un diagonāles spēlētāja Reiņa Pekmana, kuriem bija nelielas veselības problēmas, taču Skrūders nu ir atsācis fiziskās nodarbības.

Jau otrdien un trešdien Latvijas izlase Rīgā sporta namā “Daugava” aizvadīs divas pārbaudes spēles pret Zviedriju.

Saistītie raksti

Latvijas volejbola izlase 15.un 19.augustā aizvadīs pirmās kvalifikācijas turnīra cīņas pret Izraēlu un valstsvienības galvenā trenera Kēla dzimteni Igauniju.

Kvalifikācijā izlases tika sadalītas septiņās apakšgrupās, piecās esot pa četrām, bet divās – pa trim izlasēm. Atlase sāksies šī gada augustā, pēc divu apļu turnīra finālturnīram kvalificējoties visu grupu uzvarētājām, kā arī piecām labākajām otro vietu ieguvējām. Lai noteiktu otrās labākās izlases, “lielajās grupās” netiks ņemtas vērā spēles ar ceturtajā vietā palikušajām komandām.

LA.lv