Latvijas volejbolisti zaudē zelta setā, uz finālturnīru brauks turki 0

Latvijas vīriešu volejbola izlase svētdien dramatiskā cīņā tomēr nespēja nopelnīt ceļazīmi uz Eiropas čempionāta finālturnīru.

10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Četru cilvēku ģimene veic eksperimentu, cenšoties pārtikai tērēt ne vairāk kā 60 eiro nedēļā: “No dažiem produktiem nākas atteikties”

Kvalifikācijas turnīra izšķirošās kārtas atbildes spēlē svētdien Latvijas izlase Jelgavā ar rezultātu 3-2 (25:19, 21:25, 27:29, 25:16, 15:13) uzvarēja Turcijas valstsvienību.

Abu komandu pirmajā mačā pirms nedēļas Latvija izbraukumā cieta pārliecinošu neveiksmi ar 0-3 (20:25, 17:25, 23:25). Abu izlašu duelī pārāka ir komanda, kas uzvar abās spēlēs. Tā kā panākumi tika dalīti uz pusēm, uzvarētāju pēc svētdienas spēles noskaidroja tā saucamajā zelta setā, kurā pārāki ar 15:10 bija Turcijas izlases pārstāvji.

Cīņas pirmajā setā pirmos punktus guva Latvijas izlase, kas vienībai pirmo reizi šīs sērijas laikā ļāva iejusties līderu godā. Pārliecinošais seta sākums ļāva ātri iegūt vairāku punktu pārsvaru, bet seta vidū Latvijas izlase atradās vadībā ar 14:8. Seta turpinājumā Latvijas izlase ļoti pārliecinoši soļoja pretim uzvarai, bet ar trīs pēc kārtas gūtiem punktiem turki panāca 14:19. Viesu izrāvienu gan Latvijas izlase ātri apturēja un turpinājumā nepielaida pretiniekus tuvāk par piecu punktu starpību, kas ļāva setu noslēgt savā labā ar rezultātu 25:19.

Arī otrais sets iesākās ar Latvijas izlases pārsvaru, kas mājiniekiem ļāva kā pirmajiem izvirzīties vadībā, taču pašu kļūdas lika cīņas turpinājumā nokļūt iedzinējos ar 4:7. Lai arī turpinājumā laukuma saimnieki vairākās epizodēs bija tuvu tam, lai atspēlētos, turkiem smagā cīņā izdevās savu pārsvaru saglabāt. Seta beigu daļā Latvijas izlase atradās zaudētājos ar 13:17, bet ar aktīvu spēli spēja pietuvoties līdz 17:19. Tiesa, līdz galam iesaistīties cīņā par uzvaru setā latviešiem neizdevās, jo Turcijas vienība atjaunoja pārsvaru, panāca 22:18 savā labā un vēlāk nodrošināja uzvaru setā ar 25:21.

Iniciatīvu Turcijas izlases spēlētāji saglabāja arī trešā seta ievadā, kad Latvijas izlase nekādi nespēja tikt galā ar servju uzņemšanu. Tā rezultātā Turcijas izlase izvirzījās pārliecinošā vadībā ar 16:9 Ar veiksmīgām servēm latviešiem izdevās pietuvoties līdz 13:17, bet neilgi pēc tam septiņu punktu deficīts tika likvidēts, Latvijas izlasei varonīgā cīņā panākot neizšķirtu 19:19. Neliels pārsvars seta noslēgumā piederēja turkiem, kuri pie rezultāta 24:23 neizmantoja pirmo setbumbu. Aizraujošā cīņā turki tika pie vēl divām setbumbām, taču arī šoreiz latvieši atspēlējās. Ceturto setbumbu viesi neizmantoja pašu kļūdas dēļ, bet ar piekto mēģinājumu Turcijas izlases pārstāvji savu panāca, uzvarot ar 29:27.

Ceturto setu pēc ilgāka pārtraukuma veiksmīgi sāka Latvijas izlase, kas ātri ieguva pārsvaru un tā vidū atradās vadībā ar 11:8. Ar labu darbību servē un blokā laukuma saimnieki pakāpeniski audzēja savu pārsvaru un seta beigu daļā panāca 19:12 savā labā, kas vēlāk ļāva izcīnīt panākumu ar 25:16.

Izšķirošā, piektā, seta ievads ritēja punkts punktā, bet pirmie pie neliela atrāviena tika latvieši, panākot 5:3 savā labā. Teicama Hermana Egleskalna serve ļāva pārsvaru palielināt vēl par punktu, tomēr turki bija ļoti tuvu tam lai atspēlētos. Pārsvarā spēlējot aizsardzībā, laukuma saimnieki handikapu tomēr saglabāja un panāca 10:7 savā labā. Mazliet vēlāk viesu komanda prata gūt trīs punktus pēc kārtas, tomēr tas neliedza Latvijas izlasei uzvarēt ar 15:13 un panākt zelta setu.

Zelta seta sākums Latvijas izlasei padevās neveiksmīgs, nokļūstot iedzinējos ar diviem punktiem. Viesiem izdevās pārsvaru palielināt vēl par punktu un panākt 7:4 savā labā, bet pēc Anša Medeņa teicamas serves mājiniekiem izdevās vienu punktu atgūt. Ļoti svarīgu punktu cīņā ar pretinieku bloku Latvijas izlase zaudēja 17.izspēlē, nokļūstot zaudētājos ar 7:10. Šāds pats deficīts saglabājās vēl pēc četrām izspēlēm, bet tad Latvijas izlase savās izspēlēs sāka riskēt un pieļāva kļūdas, nokļūstot zaudētājos ar 9:13. Turcijas izlase tika pie četrām setbumbām, no kurām izmantoja pirmo – 15:10.

Dueļa uzvarētāji kvalificējās Eiropas čempionāta finālturnīram.