×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
21. septembris, 2017
Drukāt

Latvijas zinātnieki radījuši izgudrojumus armijai (2)

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (no kreisās) un "Latvijas Mobilais Telefons" prezidents Juris Binde piedalās Latvijā radītu militāro inovāciju prototipu prezentācijas pasākumā pie "Latvijas Mobilais telefons" administratīvās ēkas. Foto - LETAAizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (no kreisās) un "Latvijas Mobilais Telefons" prezidents Juris Binde piedalās Latvijā radītu militāro inovāciju prototipu prezentācijas pasākumā pie "Latvijas Mobilais telefons" administratīvās ēkas. Foto - LETA

Latvijas zinātnieki kopā ar pašmāju uzņēmumiem radījuši vairākus izgudrojumus armijas vajadzībām, vēsta LNT Ziņas.

Militārajai saziņai izveidota mobilā lietotne “Viedsargs”, bet sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) tiek izstrādāts datorredzes risinājums, kur ar mākslīgā intelekta palīdzību būs iespējams tiešsaistē veikt objektu un personu identificēšanu, izmantojot termokameras video. Tāpat tiek izmēģināta alternatīva dronu tehnoloģijai, atklāj zinātnieki. Augstskolā izveidota tā saucamā zinātnes vienība, kurā darbojas studenti, pasniedzēji, zemessargi. Zināmā mērā šp darbu varot uzskatīt arī par misiju.

Patlaban inovācijām tapuši prototipi, taču gatavā produkcija esot tikai laika jautājums.

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis paudis lepnumu, ka Latvija nav sliktāka par citām valstīm. “Elektroniskā karadarbība” šobrīd ļoti strauji attīstās, viņš norāda.

“Man ir patiess lepnums, ka mēs ne ar ko neesam sliktāki par citām valstīm, kas šajā virzienā darbojas, pēta un strādā, kuriem ir lielāka uzkrātā pieredze un plašākas industrijas, bet tas neko nenozīmē, ja esam ceļa sākumā,” izteicās ministrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tad jau beidzot vares pieradit ka pasreizeja ES un NATO Valsts Latvijas “zalaja” valdiba ir kremla cekistu “nerredzamas frontes” cinitaji.

  2. … Vispirms, vai nebutu jarupejas par striktas un atbildigas kontroles ieviesanu … ne izgudrojuma specifikas izpausmi publikai !

    … Kam tas palidz …?

Draugiem Facebook Twitter Google+