×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
25. jūnijs, 2014
Drukāt

Latviju apceļos unikāla teātra leļļu izstāde “Leļļu stāsti”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Leļļu teātra 70. gadu svinībās varēs apskatīt arī ceļojošo izstādi "Leļļu stāsti".

Vasarā Latvijas bērnus un pieaugušos priecēs ceļojoša izstāde “Leļļu stāsti”, kuru atklās jau rīt, 26. jūnijā, Krustpils kultūras namā, portālu LA.lv informēja Leļļu teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Anda Dzenīte.

Šāda ceļojošā jeb mobilā leļļu izstāde veidota pirmo reizi, ļaujot ieraudzīt leģendāru mākslinieku radītās lelles ne tikai teātra un muzeju publikai. Mākslinieces Anitas Znutiņas-Šēves veidoto ekspozīciju plānots parādīt Rīgā un vairākās citās Latvijas pilsētās (Krustpilī, Gulbenē, Ventspilī, Jelgavā, Cēsīs u.c.), lai visas Latvijas iedzīvotājiem būtu iespēja apskatīt unikālās teātra lelles.

Latvijas Leļļu teātris šo sezonu noslēdzis ar desmit jauniestudējumiem un atzinību starptautiskā teātru festivālā, un sola jauno – 70 gadu jubilejas sezonu – sākt jau 9. augustā ar jauniestudējumiem un pārsteigumiem.

Anda Dzenīte stāsta, ka jubilejas sezona Leļļu teātrī plānota spraiga: “Skatītāju priekam tiks piedāvāti vismaz desmit jauniestudējumi, kā arī īpaši, dzimšanas dienai veltīti pasākumi – ceļojošā izstāde “Leļļu stāsti”, lekciju cikls par teātra vēsturi, skanīgāko dziesmu CD, filma par teātra pēdējās desmitgades radošajiem meklējumiem un daudz kas cits.”

2014. / 2015. gada sezonā plānoto jauniestudējumu klāstā latviešu trupā ir sekojošas izrādes – O. Preislers “Herbe ar lielo cepuri” (rež. E. Niklasons), Ē. Kestners “Emīls un Berlīnes zēni” (rež. Ģ. Šolis), S. Kozlovs “Ezītis un egle” (rež. M. Koristins), V. Pavlovskis “Septiņi kazlēni un vilks” (rež. V. Pavlovskis) un M. Stāraste “Kas notiek Dižmežā?” (rež. M. Koristins).

Savukārt krievu auditorijai tiks gatavoti iestudējumi – M. Gricmanis “Neglītais pīlēns” (rež. D. Petrenko), I. Grindenko “Sarkangalvīte un vilks” (rež. V. Blūzma), V. Pavlovskis “Septiņi kazlēni un vilks” (rež. V. Pavlovskis) un V. Bušs “Makss un Morics” (rež. E. Kaufelds).

Lai uzlabotu biļešu pieejamību uz pieprasītākajiem iestudējumiem un visiem interesentiem būtu iespēja tos apmeklēt, jubilejas sezonā izrādes “Joka pēc alfabēts” un “Makss un Morics” tiks spēlētas Lielajā zālē, informē A. Dzenīte.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+