×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
5. marts, 2012
Drukāt

Latviju Eiropas čempionātā cīņas sporta veidos pārstāvēs septiņi sportisti

Latviju Eiropas čempionātā cīņas sporta veidos, kas otrdien sāksies Belgradā (Serbijā), pārstāvēs septiņi sportisti ‒ aģentūrai BNS pavēstīja Latvijas cīņas federācijas (LCF) prezidents un sportistu treneris Visvaldis Freidenfelds.

Sieviešu cīņā startēs Karalīna Tjapko, Anastasija Grigorjeva un Kristīne Odriņa-Urbova, brīvajā cīņā piedalīsies Armands Zvirbulis, kurš pašlaik ir vienīgais no Latvijas cīkstoņiem, kurš ticis pie olimpiskās ceļazīmes, un Dmitrijs Mihailovs, bet grieķu-romiešu cīņā piedalīsies Aleksandrs Višņakovs un Igors Kostins.

“Komanda ir liela, un ceram, ka būs arī labi rezultāti. Diemžēl kājas traumas dēļ sacensības secen ies Laurai Skujiņai. Eiropas čempionātam nav nekādas nozīmes cīņā par olimpiskajām ceļazīmēm, kuras tiks dalītas vēlāk trīs atlases turnīros, tāpēc Skujiņa labāk gatavosies atlasei,” dienu pirms došanās uz Belgradu pastāstīja Freidenfelds un piebilda, ka sacensības Serbijas galvaspilsētā sportistiem būs nozīmīgas, pretendējot uz Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) atbalstu.

Olimpiskie atlases turnīri notiks Bulgārijā, Ķīnā un Somijā, kur katrā svara kategorijā finālā iekļuvušie sportisti tiks pie ceļazīmēm uz Londonu. Freidenfelds lielākās cerības saista ar cīkstonēm. “Grigorjeva savā kategorijā ir spicē. Belgradā viņa, gatavojoties olimpiskajai atlasei, startēs augstākā svara kategorijā līdz 59 kilogramiem. Laura Skujiņa ir Eiropas vicečempione, un domāju, ka arī Kristīnei Odriņai ir izredzes, tāpat kā grieķu-romiešu cīņā Aleksandram Višņakovam,” norādīja LCF prezidents.

Olimpisko ceļazīmi ieguvušais Zvirbulis gada sākumā teju 40 dienu aizvadīja treniņnometnē Dagestānā, bet pirms Eiropas čempionāta trenējās Baltkrievijas pazīstamajā sporta bāzē Staikos. Treniņu iespējas ārzemēs tiek izmantotas, jo tur iespējams tikties ar spēcīgiem sparingpartneriem. “Dagestāna tā vispār ir cīņas sporta veidu meka. Tur sporta zālēs ir grūti tikt iekšā, kad aizej, vispirms pie durvīm prasa, kas tu tāds vispār esi, un tikai ar pazīšanos vari tikt pie treniņiem. Cīņas sporta veids tur ir pirmajā vietā. Vīrieši, uzzinot, ka ģimenē piedzims dēls, uzreiz jau sarunā, pie kura trenera viņš vēlāk trenēsies. Sparingos pretinieki ‒ čečeni, osetīni, dagestānieši ‒ ir ļoti spēcīgi, un tieši to Armandam, gatavojoties olimpiskajām spēlēm, arī vajag. Treniņnometne varbūt psiholoģiski bija grūta, jo sanāca ļoti gara, taču kvalitātes ziņā tā bija ļoti vajadzīga,” klāstīja Zvirbuļa treneris.

Pēc starta Eiropas čempionātā Gulbenē dzimušais cīkstonis plāno beigt mācības un absolvēt Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju, bet pēc tam doties uz treniņnometni Osetijā. Pēdējais sagatavošanās posms pirms olimpiskajām spēlēm jūlijā tiks aizvadīts tepat Pāvilostā, kur jau vairākus gadus Freidenfelds savus audzēkņus ved pirms atbildīgiem startiem. “Man tur ir labas iestrādes, tur ir lielisks gaiss, ļoti laba atmosfēra, sadzīves apstākļi un kārtīga ēdināšana. Treniņnometnē piedalīsies arī Somijas, Vācijas un Igaunijas cīkstoņi, lai ir sparingpartneri. Jau iepriekšējos gados pēc Pāvilostas mums sekoja labi rezultāti, un pēc tur aizvadītas treniņnometnes visi ir kā elektrizēti un gatavi cīņai,” sacīja Freidenfelds.

Pagaidām viņi ar Zvirbuli vēl nav izlēmuši, kad tieši dosies uz Londonu ‒ laicīgi vai tikai divas trīs dienas pirms starta. Pēc situācijas tiks spriests arī par piedalīšanos sacensībās. “Skatīsimies, vai pēc Eiropas čempionāta būs kāds starts. Īsti nav ko riskēt ar veselību, taču, ja būs nepieciešamība, kādā nelielā turnīriņā piedalīsimies,” Freidenfelds uzskata, ka pirms četrgades svarīgākā starta lieki riskēt nav nepieciešams.

Finansiālā ziņā izlases labākie cīkstoņi, piedaloties Latvijas Olimpiskās vienības programmā, ir nodrošināti, taču federācijai kopumā pašreizējā situācija ir ļoti slikta. “Ar finansēm ir galīgi švaki, jo īpaši junioru vecuma sportistiem, kur mums arī ir perspektīvi cīkstoņi. Naudas praktiski nav. Līdz šim mums iespēju robežās palīdzēja Latvijas dzelzceļa meitasuzņēmums “LDz Cargo”, taču pēc Latvijas Valsts mežu naudas sadales skandāla valsts iestādēm vismaz pagaidām ir liegts ziedot naudu sportam, pat ja viņi to gribētu. Patlaban ir galīgi švaki, un esam pamatīgās sprukās, brīžiem rokas nolaižas,” atzina Freidenfelds.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+