×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
27. augusts, 2014
Drukāt

Latviju ES prezidentūras laikā atbalstīs BMW; ietaupīs 1,5 miljonus eiro

LETALETA

Latviju prezidentūras laikā Eiropas Savienības (ES) Padomē atbalstīs kompānija “BMW Northern Europe”, trešdien žurnālistiem sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Uzņēmums sniegs iespēju izmantot līdz 218 BMW markas automašīnām. Tādējādi valsts budžets ietaupīs aptuveni 1,5 miljonus eiro.

Ministrs norādīja, ka prezidentūras laikā automašīnas izmantos, piemēram, ministri, kā arī Austrumu partnerības samita Rīgā dalībnieki. Tāpat “BMW Northern Europe” nodrošinās automašīnu apkopi un daļu degvielas. “Mēs esam daudz darījuši, lai maksimāli samazinātu izdevumus. Esam daudz strādājuši ar uzņēmumiem, kā arī potenciālajiem prezidentūras sponsoriem,” sacīja Rinkēvičs.

Viņš piebilda, ka prezidentūras laikā varētu būtu nepieciešamība arī pēc atbalstītājiem no Latvijas uzņēmumu vidus tādās jomās kā ēdināšana, saldumu un dzērienu nodrošināšana, sakaru nodrošināšana (telefonu sakari, radio sakari), kā arī suvenīri.

Ārlietu ministrijā pavēstīja, ka, lai gan prezidentūras laikā vairāk nekā 25 tūkstošus ārvalstu viesu aicinās izmantot galvenokārt sabiedrisko transportu, atsevišķu pasākumu nodrošināšanai būs nepieciešami individuāli autotransporta pakalpojumu risinājumi. “BMW Group” un “Inchcape BM Auto” no 2015.gada 2.janvāra līdz 30.jūnijam plāno nodot līdz 218 transportlīdzekļiem Latvijas prezidentūras pasākumu nodrošināšanai, tostarp vieglās automašīnas delegāciju vadītājiem, mikroautobusus pavadošajām delegācijām, kā arī citus transportlīdzekļus protokolāro un drošības prasību nodrošināšanai.

“Lai izvēlētos autotransporta pakalpojuma nodrošinātāju, Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāts izveidoja ziedotāju autotransporta jomā atlases komisiju, kas par atbilstošāko atzina “BMW Group” un “Inchcape BM Auto piedāvājumu”,” minēja ministrijā.

Latvijas būs prezidējošā valsts ES Padomē 2015.gada pirmajā pusē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+