×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. augusts, 2015
Drukāt

Latviju gaidāmajā pasaules čempionātā vieglatlētikā pārstāvēs vismaz deviņi sportisti

AFP/LETAAFP/LETA

Latviju šomēnes Ķīnas galvaspilsētā Pekinā gaidāmajā pasaules čempionātā vieglatlētikā pārstāvēs vismaz deviņi sportisti, informē Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS).
Uz pasaules čempionātu dosies normatīvus izpildījušie atlēti – šķēpmetējas Madara Palameika un Sinta Ozoliņa-Kovala, septiņcīņas sportiste Laura Ikauniece-Admidiņa, tāllēcēja Aiga Grabuste, šķēpmetējs Rolands Štrobinders, kārtslēcējs Mareks Ārents, vesera metējs Igors Sokolovs, soļotājs Arnis Rumbenieks un maratona skrējēja Anita Kažemāka.
Normatīvu izpildījuši arī maratonisti Jeļena Prokopčuka un Valērijs Žolnerovičs, tomēr viņi prognozējamā karstuma dēļ pasaules čempionātā nepiedalīsies.
Ņemot vērā augstos sacensību normatīvus, vairākās disciplīnās nav pietiekams normatīvu izpildījušo sportistu skaits, tāpēc šajās disciplīnās varēs piedalīties arī tie sportisti, kuri nav izpildījuši sacensību normatīvus. Līdz ar to Latvijas komandai varētu vēl pievienoties četri atlēti – skrējēja Gunta Latiševa-Čudare, šķēpmetējas Anete Kociņa un Līna Mūze, kā arī lodes grūdējs Māris Urtāns -, par kuru potenciālo dalību pasaules čempionātā LVS gaida atbildi no Starptautiskās Vieglatlētikas federāciju asociācijas (IAAF). Plānots, ka atbildi par šiem sportistiem LVS saņems otrdien.
“Uzskatu, ka izlase ir spēcīga. Ir pamats domāt par vairāku sportistu iekļūšanu finālos un arī medaļām. Ceru, ka Pekinas karstums netraucēs sportistiem uzrādīt augstvērtīgus rezultātus. Vairāki izlases sportisti šobrīd ir ļoti labā formā. To pierāda rezultāti sacensībās Latvijā – Prezidenta balvas izcīņā un Latvijas čempionātā,” stāstīja Latvijas izlases direktors Dmitrijs Miļkevičs.
Kā zināms, pasaules čempionāts Pekinā norisināsies no 22. līdz 30.augustam.
Iepriekšējās pasaules meistarsacīkstēs, kas pirms diviem gadiem risinājās Maskavā, Latviju pārstāvēja desmit sportisti, tomēr viņi palika bez augstiem rezultātiem, jo labākā bija Ikaunieces izcīnītā 11.vieta septiņcīņā.
Latvija pasaules čempionātu vēsturē līdz šim izcīnījusi tikai vienu medaļu – 2011.gadā pie bronzas godalgas tika tāllēcēja Ineta Radeviča.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+