×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
24. septembris, 2014
Drukāt

Juka Rislaki: Latviju izpārdod – pat zemi Gaujas nacionālajā parkā (22)

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Tāpat kā lielākā daļa pasažieru, kuri šomēnes lido ar nacionālās lidkompānijas “Air Baltic” lidmašīnām, arī es sāku šķirstīt un lasīt “Baltic Outlook” septembra numuru. Saskaitīju, ka deviņpadsmit lappuses aizņem reklāmas, kas ir vienīgi krievu valodā un visas vilina uz Latviju pirkt vai būvēt nekustamos īpašumus – māju, kā arī “ekskluzīvus” un “unikālus” luksusa dzīvokļus. Vienlaikus piedāvā “tiesības dzīvot Eiropā”.

Papildus ir divas reklāmas angļu valodā par šo pašu tēmu un vēl dažas citas reklāmas krievu valodā. Praktiski nekas cits kā nekustamais īpašums Latvijā netiek reklamēts. Objekti atrodas Jūrmalā, Rīgā un Gaujas nacionālajā parkā (GNP).

Vienkāršam cilvēkam GNP nav ļauts nolauzt ne zariņa, bet nu piedāvā (krievu valodā) atļauju tur, Gaujas krastā, būvēt “vienalga, kādu ēku” – piemēram, privātmāju, daudzstāvu māju, biroju, viesnīcu vai “kaut ko citu”.

Tiek uzsvērts, ka Jūrmalas lielās betona un stikla kastes ar tām piekļauto teritoriju ir drošas, tām apkārt ir žogi, tās ir aizsargātas un apsargātas “visu diennakti” vai “visu gadu”. Tajās ir arī nepārtraukta videonovērošana.

Pret ko šos īpašumus aizsargā un kurus novēro? Vai pastāv bailes, ka no Maskavas atsūtīs algotus slepkavas? Vai apsargi ir apbruņoti? Vai Latvija pazīstama kā zagļu un teroristu valsts? Krievijas vadība ir solījusi aizsargāt ārzemēs dzīvojošos krievus – vai tad ar to nepietiek?

Krievijas laikraksts “Argumenti i fakti” nesen informēja, ka daudzi Putina administrācijas ierēdņi iegādājušies mājas un dzīvokļus Latvijā – ievērojami lielāks skaits nekā, piemēram, Somijā, Igaunijā un Lietuvā.

Attīstītāji, finansētāji, pārdevēji un pircēji palīdz atvilkt uz Latviju visbēdīgāko un arī nepieņemamāko daļu no jaunās Krievijas. To raksturo agresivitāte, ksenofobija, augstprātība un nekaunība, korupcija, kā arī ticība naudas varai un savai izredzētībai.

Latviju izpārdod. Par to atbildīgi esam mēs paši un politiķi, kuri mūs pārstāv. Satriecošs ir arī fakts, ka diskusija par to, kas notiek Jūrmalā un ar Jūrmalu, šīs pilsētas avīzēs nav bijusi iespējama jau gadiem ilgi.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Ir pārdotas cukura pārstrādes rūpnīcas. Tiek iznīcināta zvejniecības flote.Latvijas zeme ir tikai loģisks turpinājums.Ko ievēlam , to iegūstam. Īslaicīgus labuma meklētājus.

 2. … Arparats ! VP un MP un V + RP + ZZS partijas vadosie ir tuliteji jasauc pie atbildibas … velakais Oktobra velesanas balsot tikai par NA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!NA !

 3. Dombrovska mantojums Atbildēt

  LATVIJAS IZPĀRDOŠANA.

 4. Duruki! Neko nejēdz no andeles un veiksmes stāsta! Tā nav nekāda ‘Latvijas izpārdošana’, tā ir ‘investoru piesistīšana’!

 5. Kauns Vienotībai, noziedznieki patiesība, ka ļauj mūsu tēvzemi apšaubāmiem krieviem masveidā izpirkt, apdraudot mūsu valsts drošibu un neatkarību! Tikai šā iemesla dēļ atsakos par Jums balsot, kaut visumā esat daudz simpātiskāki, nekā NA.

 6. Cik ilgi vēl turpināsies Latvijas izpārdošana kreiviem ? Vai tiešām mums ilgi būs vēl jāskatās uz omēm ministru prezidenta amatā šajā bezprezidenta valstīī?? Vai tiešām somu cilvēkam ir jākliedz un jāceļ trauksme latviešu vietā?

 7. Nu, tiesam, Latviesiem,izbrauca, vairs Latvija nav, ko atgriezties! Tur vairs nebus neka! Cik viss Latvija ir skumji! No malas tas viss labak ir redzams, ka deputati tur augsa nemaz par tautu nedoma, bet tik, lai vel varetu pieraust savas kabatas! Aiz vinu glumajiem gimjiem un viltotiem smaidiniem slepjas kas cits! Pretigi uz tadiem skatities un, kur , nu vel klausities sevis slavinajumos! Riktigi pretekli!

 8. Svensonu karalis Kārlis 12 pārdeva visu Latviju Krievijai 1721.g., tāpēc tagad ne svensoni, ne citi Rietum-krātijas ilgi Latvijā ar nekustāmā īpašuma biznesu nevēlas nodarboties. Nopērk – un pēcāk ātri pārdod, jūt visi jukas-kukas, ka drīzumā būs “jātin makšķeres”?

 9. nav vienkarsas alkatibas motiveta bet ari ir subversivas parkrievosanas politikas motiveta. Lielais uzsvars ir pardot tiesi krieviem. Reklamas ir tiesi ta uzstaditas. Reklametaji tikai simboliski mekle pircejus no parejas pasaules. Jasaka, ka vini nemaz nepulas. Aizbildinajums itka esot, ka tikai krievi te velas nakt dzivot, bet ta nav taisniba…. reklametaju politika ir sis zemes neatlaidiga parkrievosana.

 10. nesaprotu – kā vispār zemi var pārdot – tā taču pieder visiem. Ja tik ļoti gribas tirgoties – uztaisi kaut ko un tad pārdod. Rislaks tāpat kā Marx ir pret zemes pārdošanu? A varbūt Rislaks ir liekulis un shēmotājs, kas citiem grib aizliegt pārdot zemi, lai pats pa kluso varētu nabaga zemes tīkotājam noraut deviņas ādas? Tas jau ar nebūtu slikti, jo parasti zemes pircēji ir ļoti negodīgi un alkatīgi, lai sagrābtu vai pa lēto izmānītu kādai tantiņai zemi. Par šādu netaisnību Latvijas zeme brēc uz visām pusēm – Dievs – tava zeme iztirgota.

 11. Neliešu banda!!! Cietumā tādus un nevis Saeimā!!!

 12. Bet Somiju taču tāpat izpārdod, un arī krieviem. Uzraksti, Juka, par to arī.

 13. Tad būtu pārdevuši mūs vismaz vienai valstij un Latvija kā tāda nebūtu un miers.Cik ilgi tie mūdži mūs pa drupačai tirgos?Kā naudiņa nav tā tirgojam kaut ko.Kādi mēs te pilsoņi ja mums nekas nepieder.Tad visi reizē pieņemtu citu pilsonību un miers.Ko te skandina Latvija,Latvijas kultūra un tā tālāk.Kāda te kultūra?

 14. Pērkamās dvēseles

 15. Šī sapuvusī valdība izpārdod visu,ta vista kas runāt pat nemāk,ko kads pamāca to runā savu labumu tikai taisa unvisu laiku tikai brēc,ukraina, krievs,nato bet paši jau vietas sagatavojuši ārzemēs, pirmie arī aizbēgs, tā bija tā būs arī tagad, gadījuma ja krievs drusciņ sāktu bombardēt , a mēs esam laukos apjāti,vai tādu valdību man mīlēt, pensiju gandrīz nava, bērnien nepalīdz , slimiem arīnē, tikai naudu gan tēre tukšās lietās , itkā tas jūsu nato būtu kāds dievs,ja gadījumā sāktos pa īstam karot nebūs nevina uzvarētāja,tie plānprātiņi laikam nesaprot, izpardot un aizbēgt,i tur nebūs glābiņa .

 16. šodien iekš nra ir slavas dziesma, ka ir tik labi, ka latviešu uzņēmumu Laima krievs pārdod norvēģim

 17. Fu!
  Bildē pretīgais rapsis. Apsēklosim savu zemīti ar dzelteno, vēmekļīgo rapsi!

 18. “Vienotība”, ZZS , aūuuuu, mostieties!

 19. Skaista ir Latvija!

 20. Latviju izpārdod kopš 1991.g.21.augusta – un, kamēr pastāvēs 4.maija režīms, tā izpārdošana turpināsies.
  Kā saka tādās reizēs:”Par ko cīnījās (privātīpšums) – uz tā arī “uzrāvās”:
  “Es pat pašlaik nezinu, ko īsti var darīt, kad viens no Latvijas galvenajiem resursiem – mežs – milzīgās platībās pieder ārzemniekiem,» atzīst Latvijas Tautas frontes pirmais priekšsēdētājs.” (TVNET
  2014. gada 20. martā)

Draugiem Facebook Twitter Google+