×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
12. maijs, 2014
Drukāt

Latviju Kannās reklamēs kā kinoindustrijai draudzīgu valsti

Kannu festivals

Rīt, 13. maijā tiek atklāts pasaules nozīmīgākais kino saiets – 67. Starptautiskais Kannu kinofestivāls līdz ar Kannu kino tirgu, kurā šogad pirmo reizi Latvijas paviljons tiek organizēts sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), informē Latvijas filmu nozares informācijas vadītāja Astra Spalvēna.

Latviju Kannās pārstāvēs Nacionālais Kino centrs, Rīgas Domes Rīgas filmu fonds un Latvijas Kinoproducentu asociācija kopā ar desmit vadošajām Latvijas producentu studijām.

“Starptautiskais Kannu kinofestivāls ir ārkārtīgi būtisks gan kinomākslai, gan kinoindustrijai – kino biznesam. Nenoliedzami katras valsts un katra kinorežisora lielākais sapnis ir tikt pie festivāla galvenās balvas, taču būtiska ir arī starptautisko kontaktu veidošana, jauno filmu un Latvijas kā starptautiskajai kino industrijai ļoti draudzīgas valsts reklamēšana – Latvija ir vienīgā no Baltijas valstīm, kas piedāvā nacionāla mēroga līdzfinansējumu ārvalstu filmēšanas grupām, kas strādā gan Rīgā, gan Latvijā. Turklāt šogad Latvija iezīmēsies kā valsts, kurā tiks kronēti Eiropas Kinoakadēmijas balvas laureāti, tādējādi nostiprinot mūsu pozīcijas arī Eiropas kontekstā,” par Nacionālā kino centra mērķiem filmu tirgū stāsta tā vadītāja Dita Rietuma.

Tāpat kā Nacionālais Kino centrs, arī Rīgas Filmu fonds jau ceturto gadu piešķir līdzfinansējumu ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā. Fonda pieredze liecina, ka budžeta līdzekļu izmantošana ārvalstu filmu līdzfinansēšanā uzskatāma par ieguldījumu Latvijas ekonomikā, piesaistot ārvalstu investīcijas. Pēc Rīgas Filmu fonda aprēķiniem, katrs ieguldītais eiro Latvijas ekonomikai piesaista deviņus eiro.

“Kino ieņem īpašu vietu radošo industriju kontekstā – tas dokumentē vēsturi un paredz nākotni. Latvija ir maza valsts, tādēļ varam lepoties ar daudzajām starptautiskajām kopprodukcijām un sadarbības platformām, kurās piedalījušies Latvijas filmu veidotāji. Mēs varam piedāvāt pasaules kino veidotājiem bagātīgu arhitektūras mantojumu, dabas ainavas un četrus gadalaikus, tomēr galvenā mūsu vērtība ir augstas klases profesionāļi, kas radoši un atbildīgi veic savu darbu,” uzsver LIAA direktors Andris Ozols.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+