×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
21. janvāris, 2014
Drukāt

Latviju olimpiskajās spēlēs pārstāvēs 58 sportisti

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas sēdē otrdien apstiprināts, ka Soču Ziemas olimpiskajās spēlēs piedalīsies 58 mūsu valsts sportisti deviņos sporta veidos. Līdz ar to 58 Latvijas sportisti tiks pieteikti jau trešajām Ziemas olimpiskajām spēlēm pēc kārtas.

Tāpat delegācijā iekļauti 28 treneri un apkalpojošās personas. 23 sportistiem šī būs olimpiskā debija.

Kā otrdien izteicās LOK prezidents Aldons Vrubļevskis, viņš cer uz Latvijas labāko sportistu augstākajiem sasniegumiem tieši Sočos, jo Latvijas Olimpiskā komiteja nekad iepriekš nav bijusi tik titulēta kā šajā reizē.

Tikmēr LOK ģenerālsekretārs un olimpiskās delegācijas vadītājs Žoržs Tikmers piebilda, ka Latvijas komandā jaunības maksimālisms apvienots ar pieredzes bagātību.

Līdz pēdējam brīdim neskaidrības bija, vai Lelde Priedulēna iegūs vienu no pēdējām divām brīvajām vietām olimpiskajās skeletona sacensībās, kā arī vai olimpiskajā komandā tiks iekļauts bobsleja komandas rezervists.

Pirms četriem gadiem Vankūverā bobsleja izlases rezervists Uģis Žaļims tika pieteikts kā tehniskais darbinieks, kuram vēlāk nepieciešamības gadījumā tiktu mainīts akreditācijas tips. Savukārt šoreiz rezervists Intars Dambis jau uzreiz tiks iekļauts Latvijas komandā.

Jau iepriekš bija zināms, ka Latviju olimpiskajās spēlēs pārstāvēs ātrslidotājs Haralds Silovs, biatlonisti Žanna Juškāne un Andrejs Rastorgujevs, kamaniņu sportisti Ulla Zirne, Elīza Tīruma, Mārtiņš Rubenis, Inārs Kivlenieks, Kristaps Mauriņš, Andris Šics/Juris Šics, Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš, šorttrekists Roberto Puķītis un 25 hokeja izlases spēlētāji.

Pirmdien oficiāli kļuva skaidrs, ka Latvija ieguvusi piecas vietas kalnu slēpošanas sacensībās, kuras aizņems Kristaps Zvejnieks, Roberts Rode, Mārtiņš Onskulis, Lelde Gasūna un Agnese Āboltiņa, bet distanču slēpošanā skaidri zināms, ka Olimpiādē startēs Arvis Liepiņš, Inga Dauškāne un Jānis Paipals.

Tāpat Latviju Olimpiādē pārstāvēs astoņi bobslejisti, ieskaitot pilotus Oskaru Melbārdi un Oskaru Ķibermani. Apstiprinājusies jau iepriekš izskanējusī informācija, ka pašreizējās Latvijas komandas netiks jauktas, tāpēc par stūmējiem izvēlēti Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste, Jānis Strenga, Raivis Broks, Helvijs Lūsis un Vairis Leiboms, bet kā rezervists paredzēts Intars Dambis.

Valsti Olimpiādē pārstāvēs arī skeletonisti Martins Dukurs un Tomass Dukurs, kuriem pievienosies arī Priedulēna.

Arī iepriekšējās divās Ziemas olimpiskajās spēlēs, kas notika Turīnā un Vankūverā, Latvijas delegācijā bija tieši 58 sportisti.

Soču olimpiskās spēles norisināsies no 7. līdz 23.februārim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+