×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. septembris, 2016
Drukāt

Latviju pametuši gandrīz visi atvestie bēgļi (27)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Ilustratīvs attēls

No 23 bēgļiem, kurus Latvija uzņēma Eiropas Savienības (ES) bēgļu pārvietošanas programmā un kuri ieguvuši patvēruma statusu, 21 cilvēks jau Latviju ir pametis un devies uz Vāciju, atklājis LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens”.

Trīs bērnu māmiņa no Sīrijas Bunana, kura vēl jūlijā plašsaziņas līdzekļiem stāstīja par plāniem iekārtot dzīvi Latvijā un jau nedaudz runāja latviski, raidījuma veidotājiem atklājusi, ka Latviju pametusi, jo valsts sarūpētais mentors nekādi neesot spējis palīdzēt atrisināt sadzīves problēmas. Tāpēc ģimene devusies pie viņas brāļa uz Vāciju.

Pagaidām Latvijā vienīgās palikušās ģimenes galva Robels, kas strādā Muceniekos par tulku, arī secinājis, ka iekārtot dzīvi Latvijā bēglim ir teju neiespējami.

Saskaņā ar pašreizējo likumdošanu patvēruma statusa saņēmējam pēc statusa iegūšanas Latvijas valsts nav jāinformē par savu vēlēšanos pamest Latviju. Ja patvēruma saņēmējs nevēlas Latvijā dzīvot, tad viņam tāpat kā ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir brīva iespēja ceļot un pārcelties pie radniecīgām kopienām uz citām Eiropas valstīm.

Katram patvēruma statusu saņēmušajam ārvalstniekam Latvija mēnesī maksā 139 eiro pabalstu, kā arī 97 eiro par katru nākamo ģimenes locekli. Alternatīvo statusu saņēmušajiem pabalstu maksā deviņus mēnešus pēc statusa piešķiršanas, bet bēgļa statusu ieguvušajiem pabalstu maksā veselu gadu.

PMLP skaidroja, ka pabalsta izmaksu var pārtraukt, ja persona ir mirusi, ja persona gūst ienākumus, kas pārsniedz valstī noteikto minimālo darba algu vai arī ja persona par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu notiesāta ar brīvības atņemšanu. Tāpat pabalsta izmaksu var pārtraukt, ja persona iztikas līdzekļu deklarācijā norādījusi nepatiesas ziņas un zaudējusi bēgļa vai alternatīvo statusu.

Pamatojoties uz iepriekš minētajiem noteikumiem, PMLP neesot tiesiska pamata bēgļiem vai personām ar alternatīvo statusu, kas vairs neuzturas patvēruma meklētāju centrā Muceniekos, neizmaksāt attiecīgo pabalstu.

Jau ziņots, ka Latvija atbilstoši ES pārvietošanas programmai no Eiropas dienvidvalstīm un Turcijas jau uzņēmusi 69 patvēruma meklētājus. Daļa no patvēruma meklētājiem jau pārtapuši patvēruma saņēmējos. Pirmās ģimenes ieradās februāra sākumā. Kopumā pagaidām no pārvietotajām personām bēgļa statusu ir ieguvušas piecas personas, savukārt alternatīvo – 18 personas.

Valsts pērn apņēmās divu gadu laikā uz Latviju pārvietot 531 patvēruma meklētāju. Lielākā daļa būtu no ES valstīm – Grieķijas un Itālijas -, taču 50 cilvēkus nepieciešams pārvietot no trešajām valstīm – šobrīd tas notiek no Turcijas. Pēc nogādāšanas Latvijā, PMLP ir jālemj, vai piešķirt patvērumu – bēgļa vai alternatīvo statusu. Tāpat Latvijā regulāri, visbiežāk, nelikumīgi, caur zaļo robežu nokļūst ārvalstnieki, no kuriem daļa pēc aizturēšanas lūdz patvēruma statusu Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Beidzot kāda PRIECĪGA vēsts ! Kā redzam tad MĀRA sargā zemīti no Mošķiem !

 2. laimīgu taciņu….

 3. jau mūsu velkomisti tos “bēgļus”apmānīja ,atvilinot uz Latviju.Par Latviju viņi nekad nebija domājuši kāpjot tajās laivās.Viņu mērķis bija bagātās Eiropas valstis,nevis mūsu nabagmāja.Un ar nedaudz lielākiem pabalstiem viņus te nenoturēs.Merkele solīja māju,mašīnu un sievietes,bet tāpat nevar visu iedot,tad ko mūsu Ilzīte var piedāvāt?Pat ja notiktu brīnums un viņi gribētu strādāt,tad-pirmkārt-viņi jau neko īpašu Latvijai vajadzīgu neprot,otrkārt-mums jau pašiem nav darba,un treškārt-par tādām algām kā pie mums maksā tiem,kuri tiešām strādā,neviens “bēglis”nestrādās.Bet par deputātiem vai ministriem uz sitiena nevienam nav cerību tikt,pagaidām vēl visas vakances ir aizpildītas ar pašu politikāņiem-ilgdzīvotājiem.

 4. Latvijā vairāk ir ukraiņi un baltkrievi, īstie krievi ir maz. Nevajag jaukt visus vienā katlā tikai tādēļ ka viņš runā krievu valodā.

 5. Nez vai mēs sagaidīsim kad tie krievu nacisti aizskries uz savu roģinu?

 6. Brīni’\s””kīga ziņa,tikai vēl tagad vajag pārtraukt viņiem makšat no mūsu kabatas,lai mūk uz savu dzimteni atpakaļ!
  Vēl lielāks prieks būtu,ka Latviju pamestu visi,visi migranti,kuri savulaik te ir okupējuši mūsu Dzimteni!!!

 7. Tas, ka Latvija jau lidzinas nacistiskai valstij ir zinams visiem godigiem cilvekiem. Ass naids pret Krieviju, ka ari pret krievu tautu Latvija klust par ikdienas paradibu.

 8. Redz kā?
  Pasaule domā, ka viņi no bumbām un kara šausmām bēg, bet patiesībā meklē ķīseļa upes mannas krastos.
  Lai veicas, lai viņu Dievs viņiem uz to palīdz.

 9. drīz būs barga ziema

 10. Visiem ir atļauta pārvietošanās brīvība, brīnums, ka latvieši vel spēj Latvijā izdzīvot. citi to nespēj.

 11. Lai cik divaini…cilveki vien vini ir…un iztikt ar 2 eur…tas ir smiekligi.Kur tad visi gudrisi bija kad stajas ES…tad visi balsoja…nav ko tagad naudet par begliem…jauznem….gribas vai ne!

  • Stājās [vienlīdzīgu valstu] SAVIENĪBĀ, nevis KONCENTRĀCIJAS NOMETNĒ !!!!
   Palīdzēt vajaga – tik tam jānotiek Āfrikā, nevis jāvelk šamējie uz Eiropu !

  • Stājās [vienlīdzīgu valstu] SAVIENĪBĀ, nevis KONCENTRĀCIJAS NOMETNĒ !!!!
   Palīdzēt vajaga – tik tam jānotiek Āfrikā, nevis jāvelk šamējie uz Eiropu !

  • Tad, uznne savaas maajaas kazas atrauga. Buus tev laime pilniibaa.

 12. Pleskavas un Tambovas bēgļi arī varētu prasties kaunu !

 13. Ko nu,Latvija atstāta bez inteliģences,
  visi piesauktie inženieri, ārsti, IT ”speciālisti”
  pamukuši, arī viss ieplānotais bēgļu bizness sāk jukt ārā.
  C.

 14. Vajadzeja tiem melndirasam ari pakert Straujumu lidz un ari Petersoni ,jo te vinas kladzinaja ka vistas par tiem begliem!

 15. nav ko vaimanāt, ja viņi brauc projām, tad viņiem vajag piešiķrt viesnīcnieka statusu un lai tik brauc.
  Tātad nav iemesla uztraukties, ka sabojā genofondu.

 16. Bērgļiem nav vietas Latvijā Atbildēt

  Paķeruma meklētājiem te nav nekadu izredžu te palikt jo katrs LV pilsonis kas tiem dos darbu vai izirēs māju automatiski kļust par tautas un valsts nodevēju ko noladēs un boikotes viņa uzņemumu, bernus un ģimenes locekļus. Palīdzet bergļie ir sociala pašnaviba un draugu zaudešana.

 17. Raksta minēta raidījuma ” Aizliegtais paņēmiens” vadītājs G.Bojārs ir ekstrēmi soros-Junker-angažēts. Kas ir galēji krimināli medijam, kurš tiek oficiāli dēvets par ” SABIEDRISKO” sabiedrībā, kur absolūtais vairums ir pret šo parādību, kas tik ļoti ietekme sabiedrību un kas tiek no E.S. uzspiesta, klaji ciniski ignorējot sabiedrības pasūtījumu varai.
  Un ja pat tas nebūtu šis avots, nevajadzētu paļauties šai sabiedrības modrības brucināšanai.
  Masu migrācija vēl arvien paliek bīstams iznīcinašanas ierocis, kas pavērsts pret Eiropas tautām.

  • Un vērš ieroci pret savām sabiedrībām tāds veidojums “Eiropas savienība”
   Kurš ir acīmredzami ANTIdemokrātisks un ANTIkonstitucionals, jo to acīmredzami NEVADA Eiropas tautas. Tātad šāds veidojums ir jāizformē. Caur šo birokrātisko virsbūvi mums ir uzsēdušies uz skausta kādi spēki, kas neesam mēs. Tur ir svešie kādi, kas vada to izejot no kādu svešo interesēm.

 18. varbūt vairs te nerādīsies ? Atbildēt

  Lai šamējiem veicās !
  Un pastāsta savējiem par Latviju ! 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+