×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. augusts, 2014
Drukāt

Latviju pārstāvēs Karro, Jonass un Roberts Justs

foto: rtmoto.co.ukfoto: rtmoto.co.uk

Nāciju motokrosā, kas septembra nogalē notiks “Zelta zirga” trasē Ķegumā, Latvijas izlasi pārstāvēs Matīss Karro, Pauls Jonass un Roberts Justs.

Par šāda sastāva izvēli lēmusi Latvijas motosporta federācija un nekādi pārsteigumi nav – šī trijotne šosezon ir Latvijas motokrosa labākie braucēji. Visi trīs sportisti ir regulāri pasaules čempionāta dalībnieki, visi aizvada savas līdz šim veiksmīgākās sezonas. Kā rezervisti nominēti Dāvis Ivanovs, Dāvis Līvs un Augusts Justs, tomēr cerēsim, ka atlikušajā sezonas daļā savainojumi nebūs un Latvijas komanda Ķegumā būs spēcīgākajā sastāvā.

Matīss Karro (22) šosezon pasaules čempionātā MXGP klasē cīnās par vietu labāko desmitniekā un vairākkārt to izcīnījis. Ja nebūtu dažu izstāšanos un kritienu, uz desmitnieku varētu pretendēt arī kopvērtējumā, taču tagad pirms sezonas pēdējiem diviem posmiem ar 197 punktiem ir 13. vieta. Nāciju motokrosā Karro startēs MX1 klasē.

Pauls Jonass (17) šovasar kļuva par pirmo latvieti, kas ticis pie līguma ar rūpnīcas komandu. Viņa piecu gadu līgums ar “KTM Red Bull Factory” stāsies spēkā nākamgad. Pasaules junioru čempiona šīs sezonas plānos bija cīņa par Eiropas čempiona titulu 250 kub.cm klasē, taču veselības un tehnikas likstu dēļ no šī mērķa nācās atteikties. Tādēļ sezonas otrajā pusē Jonass jau izmēģina spēkus pasaules čempionātā MX2 klasē. Turklāt kā izmēģina – vietas labāko desmitniekā, bet pēdējā posmā Beļģijā pirmajā braucienā piektā vieta! Kopvērtējumā tas dod 77 punktus un 24. vietu. Nāciju motokrosā Jonass startēs MX2 klasē.

Roberts Justs (22) regulāri piedalās pasaules čempionātā MX2 klasē un katru sezonu progresē solīti pa solītim. Punktiņi krājas, bet pēdējos divos posmos Čehijā un Beļģijā tika aizvadīti karjeras trīs labākie braucieni – 12., 13. un 14. vieta. Pasaules čempionāta kopvērtējumā Justs ar 78 punktiem ir 23. vietā, Nāciju motokrosā viņš startēs Open klasē.

Nāciju motokross, kas tiek saukts arī par šī sporta veida olimpiādi un ir kā izsaukuma zīme, 27. un 28. septembrī pirmo reizi notiks Latvijā, “Zelta zirga” trasē Ķegumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+