×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
3. marts, 2014
Drukāt

Latviju pasaules čempionātā vieglatlētikā telpās pārstāvēs tikai tāllēcēja Lauma Grīva

LETALETA

Latviju šonedēļ Polijas pilsētā Sopotā gaidāmajā pasaules čempionātā vieglatlētikā telpās pārstāvēs tikai valsts labākā tāllēcēja Lauma Grīva, sarunā ar aģentūru LETA apstiprināja Latvijas vieglatlētikas izlases treneris Edvīns Krūms.

Tiesa, Grīva nebija vienīgā, kura izpildīja pasaules čempionāta normatīvus – to 400 metru distancē paveica arī Jānis Leitis, taču viņš meistarsacīkstēs nepiedalīsies, jo turpina mācības ASV.

Kā zināms, Grīva tikai pagājušās nedēļas beigās atgriezās sacensību apritē pēc vairākus mēnešus ilga pēdas lūzuma ārstēšanas. Šajās sacensībās sportiste aizlēca 6,25 metrus tālu. “Tagad ir nedaudz laika, lai piestrādātu pie ieskrējiena. Tad būs pārliecība par labu rezultātu pasaules čempionātā,” Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS) citē sportistes izteikumus pēc pirmā starta.

Krūms sarunā ar aģentūru LETA izteicās, ka pamatmērķis Grīvai pasaules čempionātā telpās ir pārvarēt fināla kvalifikācijas normu, kas ir 6,70 metri. Treneris uzskata, ka tas ir reāli sasniedzams uzdevums. “Kad viņa būs kvalificējusies finālam, skatīsimies, kāda situācija būs tālāk.” Tāpat Krūms atklājis, ka Latvijas delegācijas vadītāja pasaules čempionātā būs Ineta Radeviča.

Arī septiņcīņniece Aiga Grabuste, kas atgriezusies sacensību apritē pēc kļūšanas par māti, bija ļoti tuvu tam, lai izpildītu pasaules čempionāta kvalifikācijas normatīvu tāllēkšanā, taču viņai vairāku apstākļu dēļ tas nav izdevies. Tāpat treneris Krūms cerējis, ka sacensībām izdosies kvalificēties arī daudzcīņniecei Laurai Ikauniecei un Elvijam Misānam.

Kad 2012.gada beigās par karjeras noslēgšanu paziņoja Radeviča, tieši Londonas olimpisko spēļu dalībniece Grīva kļuva par Latvijas labāko tāllēcēju, pērn izcīnot 16.vietu pasaules čempionātā.

Pasaules čempionāts vieglatlētikā telpās Sopotā norisināsies no 7. līdz 9.martam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+