×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
12. februāris, 2016
Drukāt

Latviju sarāj par migrāciju (19)

Foto-LETAFoto-LETA

Laikā, kad Eiropas Savienība cīnās ar bēgļu un migrācijas krīzi, Eiropas Komisija (EK) izvērtējusi, kā dalībvalstis tiek galā ar patvēruma piešķiršanu, un virknei valstu izteikusi aizrādījumu par kļūdām un nepilnībām procesā.

 

Arī Latvija iekļuvusi to septiņu valstu vidū, kam EK draud ar iesūdzēšanu tiesā vai naudas sodu, ja divu mēnešu laikā neieviesīs pareizus noteikumus patvēruma piešķiršanai. Pārējās ir Igaunija, Vācija, Francija, Grieķija, Itālija un Slovēnija.

EK pārmet to, ka valstis nav spējušas pierādīt, ka īsteno jaunos noteikumus šajā jomā un nav sniegušas informāciju par divu direktīvu ieviešanu.

Latvija pret šādu EK nostāju iebilst. Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane Latvijas medijiem paudusi, ka pārmetumi ir nevietā un ir nepieciešams saskaņot dokumentus starp Latviju un Eiropas Komisiju. Viņa norādīja uz 2011. gada direktīvu, ko Latvija esot pārņēmusi jau 2013. gadā, un EK esot informēta par Patvēruma meklētāju direktīvas ieviešanu. I. Pētersone-Godmane pauda, ka nākamajos divos mēnešos kopā ar EK izdosies saskaņot pozīcijas un neskaidrības atrisināt.

Eiropas Komisija kopumā visas valstis mudināja aktīvāk iesaistīties bēgļu pārvietošanā, norādot, ka līdz šim tikai 497 patvēruma meklētāji no visvairāk pārslogotās Itālijas un Grieķijas ir nogādāti citās valstīs, lai gan uz to gaida tūkstoši. Vēl septembrī ES dalībvalstu vadītāji vienojās par 160 000 cilvēku pārvietošanu, bet process velkas gausi.

EK arī īpaši izvērtēja Grieķiju un Itāliju, secinot, ka abām valstīm vēl ir daudz darāmā, lai labāk apstrādātu imigrantu datus, un šeit progress esot lēns. Kopš pēdējoreiz vērtēta migrācijas krīzes risināšana, EK konstatējusi, ka ir jomas, kurās viss notiek labāk, piemēram, cītīgāk tiek noņemti pirkstu nospiedumi, cilvēki precīzāk tiek reģistrēti datu bāzēs, taču joprojām te vērojamas nepilnības un kavēšanās, īpaši Grieķijā un Itālijā, kur cilvēku skaits ir ļoti liels un dienestiem ir ārkārtīgi daudz darba.

Apjomīgajā dokumentā ar nosaukumu “Ieviešot Eiropas migrācijas dienas kārtību: prioritāro darbību progress” EK norāda, ka bloka valstis patlaban sastopas ar lielāko migrācijas krīzi kopš Otrā pasaules kara, kad uz visas zemeslodes vismaz 60 miljoni cilvēku dažādu iemeslu – gan dabas katastrofu, klimata izmaiņu, gan valstu konfliktu – rezultātā ir bijuši spiesti pamest mājas.

“2015. gada otrajā pusē neredzēti liels skaits cilvēku ir devušies uz Eiropu un darījuši to neikdienišķā veidā. Tiem, kuri Eiropu ir sasnieguši, patvērums ir jāpieprasa pirmajā valstī. Ja nepieciešams, šos cilvēkus var pārvietot, lai visā Eiropā notiktu vienmērīgs un godīgs imigrantu sadalījums, taču cilvēki, kuri vai nu nepieprasa patvēruma meklētāju statusu, vai tam nekvalificējas, ir steidzami jānogādā atpakaļ mītnes zemē. Šodien vissvarīgākā prioritāte ir atgriezties pie migrācijas sakārtotas un pareizas vadīšanas. Un tāpēc Eiropas Savienība savas dalībvalstis šajā ziņā atbalsta arī finansiāli,” norāda EK pirmais viceprezidents, agrākais Nīderlandes ārlietu ministrs Franss Timmermans.

Savukārt par migrāciju atbildīgais komisārs, grieķis Dimitris Avramopuls uzsver, ka laikā, kad migrantu skaits uz Eiropu nerimst, dalībvalstīm ir steidzami jāatrod pareizais balanss starp atbildību un solidaritāti. “Lai labāk varētu vadīt migrantu plūsmu, visām dalībvalstīm ir jāpieturas pie savām saistībām un strikti jāievēro Eiropas likumi, kas nosaka, kā ir jārīkojas patvēruma meklētāju pieprasījuma gadījumā, kā jāsargā un jāuzrauga savas robežas un jāpalīdz tām valstīm, kas iznes vislielāko slodzi,” sacīja komisārs. Viņš arī norādīja, ka visu dalībvalstu valdībām ir nosūtījis vēstuli ar pamudinājumu rīkoties aktīvāk patvēruma meklētāju uzņemšanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. la tas valstis,kas tos riebeklus aicinaja unjoprojam uznem ari risina savas problemas vieglak jau ir uzgrust uz kakla banditus,unar tiem pirkstu nosp.ir smiekligi vai tad ir kada kartoteka ar ko salidzinat to banditu riebeklu nospiedumus.nevajag demogogiju un kartejo reizi melot latvijai

 2. Ja tie tur nesaprotu Latvijas situāciju VĒL LĪDZ ŠIM LAIKAM, Tad LATVIJAI no ES JĀSTĀJAS TIEŠĀM ĀRĀ! Bēgļu dēĻ tad mēs te Latvijā nevaram aiziet nebūtībā, velkot savas dzīvības nabadzībā visu savu mūžu!!!

 3. Vienas fantazijas vien. Suverenaj Valstij nav jaatbalsta pasakumi kurus uzspiez. To visu pienemt var tikai bezsmadzenu radijumi ka ari tie kas censhas uz to nopelnit.

 4. Godmaņsieva varētu pakomentēt ,kas draud godmanim&co par tautas izdzīšanu emigrācijā, bēgļos !
  Tad jau ta ES arī mēdza norādīt ,ka ir nekrietni likumi saražoti savtīgās varas interesēs. Mums gan to nemēdza klāstīt,tik rausa savās kabatās.

 5. Brinums ka Eiropas Komisija neredz ka Latvija netiek gala ar savu Latvijas pilsonu cilvektiesibu intresu aizsardzibu, ka bernu pabalsti ir zemakie Eiropa un ka nabadzibas limenis ir tik augsts, ka Latviesi mekle iespeju pamest Latviju. Kapec Eiropas komisija neizskata lietu pec lietas butiskajiem apstakliem, ne jau Latvija izraisija karu Iraka, Libana, Sirija, Afganistana utt. Tas kas izraisija, lai ari uznem beglus, ASV, Francija un Anglija.

 6. Mūs ES ir tikai gremdējusi!Jāizstājas iespējami ātrāk,citādi mums pašiem liks migrēt uz āfriku!
  ES neievēro Latvijas pamatnācijas tiesības,priekšroku dodot klaidoņiem,piešķirot lielākus pabalstus kā pāsu tautai!

 7. Babajs van bin pakijs Atbildēt

  1. Nav robezas, nav valsts!
  2. Germany, Germany, Germany!

 8. Pie velna stulbo eiropas savienību! Nekādus bēgļus! Tautas nodevējus-cietumā! Eiropas komisārus jātiesā!

 9. uzņemt bēgļus jau ir ļoti vienkārši bet kā viņus dabūs ārā vot tur sāksies problēma tad piespiedīs pamatiedzīvotājiem runāt arābu valodā un arī viss pārējais būs jāpielāgojas mums jau pieredze ir ar krievu valodu kuru pa visu varu grib mums uzspiest un cik gadus mums bija jāpielāgojas krievu valodai mums vecīšiem nevoiens neprasīja vari iemācīties vai nevari jārunā un viss tas taču nav nemaz tik sen

 10. Protams, Latvijai vajadzēja tik aicināt, brauciet tik brauciet pie mums visi kam nav slinkums. Vietu kur dzīvot atradīsim.
  Štrunts ar pamatiedzīvotājiem,galvenais lai Jums būtu labi.

 11. Nu baiga ierēdne!

 12. Godmanīšas valoda ir drausmīga: šī te problēma ar šiem te bēgļiem patreizējā šajā te momentā ir iegājusi šajā te fāzē, kad arī mums šī te problēma jārisina praktiski uz šīm te vietām…

 13. Avramopuls lai pucē uz savu dzimteni ieviest pareizo kartību, ES politbirojs ” r u l l ē ” uz valstu iznīcināšanu, bet paši savu zaru iezāģē vispirms, bet palīgskolas meitenes taisa dziļos reveransus {{:}}

 14. Ievērot tiesības nozīmē pārpludināt valsti ar migrantiem līdz līmenim, kad pamatnācija kļūst par minoritāti????Eiropa nevienā brīdī nav centusies Latviju saprast pienācīgā līmenī jau saistībā ar iepriekšējo migrācijas vilni. Ko vēl no mums prasīs, lai migrējam uz Āfriku????

 15. Robeža kā caura zeķe, bet mums te vēl brauc virsū kaut kāds grieķis. Godīgs imigrantu sadalījums, jāsmejās, kam godīgs?

 16. Migrantus tikai un vienīgi atpakaļ uz viņu mītnes zemēm. Te, Latvijā, viņiem NAV vietas! Un ja Eiropas Savienība to negrib saprast, tad Latvijai IR JĀIZIET NO EIROPAS SAVIENĪBAS!!

Draugiem Facebook Twitter Google+