Dabā
Laika ziņas

Latviju var šķērsot vairāki bīstami negaisa mākoņi 16

Foto: shutterstock.com

No otrdienas vakara līdz trešdienas vakaram Latviju var šķērsot vairāki bīstami negaisa mākoņi. Pērkona negaiss vietām atnesīs stipras lietusgāzes un vēja brāzmas, iespējama arī vētra, virpuļviesuļi un lielgraudu krusa, brīdina sinoptiķi.

Eiropas Eksperimentālais vētru prognozēšanas centrs Lietuvas rietumu daļu iekļāvis trešajā – visaugstākajā – riska zonā, bet Latvijas dienvidrietumu novados izsludināts otrā līmeņa, pārējā valstī – pirmā līmeņa brīdinājums.

Lietuvas Hidrometeoroloģijas dienests izplatījis oficiālu brīdinājumu par īpaši spēcīgu pērkona negaisu. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs prognozē, ka trešdien gaidāmas pērkona lietusgāzes, kas vietām būs stipras, kopā ar krusu un krasām vēja brāzmām līdz 20 metriem sekundē.

Tuvākajā diennaktī debesis brīžiem skaidrosies. Naktī dominēs lēns līdz mērens austrumu un dienvidu vējš, minimālā gaisa temperatūra būs +15..+20 grādu. Dienas gaitā vējš iegriezīsies no rietumiem, gaisa temperatūra būs +20..+27 grādi, Latgalē – līdz +31 grādam.

Arī Rīgā iespējams pērkona negaiss. Minimālā gaisa temperatūra naktī +18 grādu, maksimālā dienā – ap +25 grādiem.

LA.lv