×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
11. februāris, 2012
Drukāt

Latviju varētu diskvalificēt no Eirovīzijas šāgada konkursa

zagorska

Ventspilī, Ventspils teātra namā “Jūras vārti”, nākamnedēļ notiks “Eirodziesmas 2012” fināls, taču joprojām dziedātājai Elizabetei Zagorskai (attēlā) nav sniegta atļauja viņas izpildītās dziesmas “You Are a Star” priekšnesumā izmantot dzīvo uguni.

Kā aģentūrai LETA sacīja dziedātājas producents Juris Millers, Ventspils kultūras pārvalde, kas ir apakšīrnieks šim pasākumam “Jūras vārtos”, baidās, ka priekšnesums varētu nebūt drošs, neskatoties uz to, ka ir iesniegti visi saskaņojumi un licences.

“Šo uguns priekšnesumu taisa viens no labākajiem un senākajiem Latvijas pirotehniķiem – Ilmārs Āboliņš, kurš 25 gadus strādājis Latvijas teātros, kino un lielo pilsētu uguņošanās. Tas ir cilvēks, kurš ir profesionālis. Patlaban šī priekšnesuma mākslinieki ir neziņā par to, vai viņu numuru atļaus vai neatļaus rādīt,” akcentēja Millers.

Sagaidāms, ka nākamās nedēļas sākumā būs pieejams Ventspils ugunsdzēsēju slēdziens par to, vai ir droši “Jūras vārtos” rīkot priekšnesumu ar uguns elementiem.

“Ja no Ventspils puses būs prasība kaut minimāli mainīt šo numuru, tad Zagorska apsvērs iespēju izstāties no tālākas dalības šajā konkursā. Tāpat Eiropas Raidorganizāciju apvienībai (EBU) tiks iesniegta petīcija vispār anulēt Latvijas uzvarētāju, lai kurš arī būtu uzvarējis. Ja tiks pieņemts lēmums neļaut dziedātājai parādīt priekšnesumu, ar kādu viņa uzvarēja savā pusfinālā, tad tas var beigties ar to, ka Latvija šogad no starptautiskā konkursa var tikt diskvalificēta,” sacīja Millers.

Eirovīzijas projekta producents Aigars Dinsbergs atzina, ka saprot gan Zagorskas, gan viņas producenta satraukumu, jo dziedātājas priekšnesums pilnībā mainītos, ja nevarētu izmantot dzīvu uguni. Arī viņš pauda neizpratni, kādēļ netiek dota atļauja, ja visi nepieciešamie dokumenti ir iesniegti. Oficiāls paskaidrojums no Ventspils vēl nav saņemts, tādēļ grūti spriest, kas ir traucēklis, lai atļautu priekšnesumam notikt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+