Kultūra
Māksla

Latviju Venēcijas mākslas biennālē pārstāvēs Daiga Grantiņa1


Daigas Grantiņas instalācija “Toll”. Parīzes “Palaice de Tokyo” tā apskatāma līdz 9. septembrim.
Daigas Grantiņas instalācija “Toll”. Parīzes “Palaice de Tokyo” tā apskatāma līdz 9. septembrim.
Foto: Toan Vu Huu

Kultūras ministrijas (KM) rīkotajā atklātajā konkursā par Latvijas ekspozīcijas idejas koncepciju unīstenošanu nākamajā gadā gaidāmajā Venēcijas biennāles 58. starptautiskajā mākslas izstādē septiņu pieteikumu vidū žūrija par atbilstošāko ir izraudzījusies mākslinieces Daigas Grantiņas darba “Bāka” metu, LA.lv uzzināja ministrijā.

Daigas Grantiņas mākslas darba izmaksas, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli, ir
ir 150 000 eiro, infomrē KM.

“Daiga Grantiņa šobrīd ir viena no starptautiski atzītākajām latviešu izcelsmes māksliniecēm – viņas darbība saistīta ar starptautiski prestižām laikmetīgās mākslas institūcijām un nozīmīgiem kuratoriem. Grantiņas dekonstruētie tēlniecības objekti caur gaismas un tukšuma materializācijām veido konceptuāli juteklisku formu valodu – šo estētiku varētu raksturot kā sprādzienu ainavas, kas sadala atomos plastmasas ikdienu. Mākslinieces neparastajai materialitātes un apjomu izjūtai piemīt daudzsološs estētiskais potenciāls arī Venēcijas mākslas biennālei iecerētajā ekspozīcijā,” mākslinieces darbību raksturo žūrijas komisijas locekle, mākslas kritiķe Santa Hirša.

Ar nelielu punktu atšķirību žūrijas vērtējumā otro vietu ieguva biedrības “Latvijas kultūras projekti” un “Kultūras projektu aģentūras “INDIE”” apvienības piedāvājums – mākslinieka Jāņa Avotiņa glezniecības personālizstāde “Jutekliskuma aktualitāte”, bet trešo vietu – Raita un Rasas Šmitu un Losandželosā bāzētā britu mākslinieka Markosa Lačensa mākslas un jauno tehnoloģiju starpdisciplinārs kopprojekts “Sazaroto taku dārzs”, ko piedāvāja biedrība “Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs”.

Venēcijas biennāles 58. Starptautiskā mākslas izstāde norisināsies no 2019.gada 11. maija līdz 24. Novembrim; Latvijas paviljona izstādes kuratori tajā būs Inga Lāce un Valentinas Klimašauskas. Venēcijas mākslas biennāles Latvijas Paviljona ekspozīcijas tapšanā līdzās KM sniegtajam finansējumam kā galvenais atbalstītājs ir iesaistījies SIA “ALFOR”.

Latvija Venēcijas mākslas biennālē pārstāvēta kopš 1999. gada.

LA.lv