Publicitātes foto

Latviju Venēcijas mākslas biennālē pārstāvēs Daigas Grantiņas ekspozīcija “Saules Suns” 0

Pirmdien, 18. februārī, Kim? Laikmetīgās mākslas centrs un Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs kopā ar mākslinieci Daigu Grantiņu, kultūras ministri Daci Melbārdi, kuratoriem Ingu Lāci un Valentīnu Klimašausku, un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktori Māru Lāci izziņoja 58.Venēcijas mākslas biennāles Latvijas paviljona tēmu un nosaukumu, informē izstāžu projektu vadītāja Megija Mīlberga.

Reklāma
Reklāma
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Lasīt citas ziņas

Daigas Grantiņas instalācija “Saules Suns” atsedz ainavu ar vairākiem centriem, kas veidots ap vairākām saulēm, vairākiem gaismas avotiem, kuru stari savā ceļā šķērso dažādus materiālus un formas. Ekspozīcijas formu daudzveidību pastiprina neskaitāmās perspektīvas un skatītāja iespējamie pārvietošanās ceļi instalācijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savā darbā Daiga Grantiņa izmanto gan sintētiskus, gan organiskus ikdienā sastopamus materiālus, atklājot to fiziskās un nemateriālās īpašības un bieži vien apvēršot un pārvarot to tradicionālo lietojumu robežas. Māksliniece liec metālu spirālēs, ievieš gaismu ēnā un pārvērš kokvilnu fuksiju purpurkrāsas ziedos.

Izstādes kuratore Inga Lāce, vērtējot Daigas Grantiņas darbu, uzsver, ka tā būtība ir kas vairāk par darbā izmantotajiem materiāliem – caur tiem ar savu unikālu valodu māksliniece runā un kārto pasauli, un piedāvā alternatīvas esošajai kārtībai.

“Tas ir īpaši svarīgi šajā laikā, kad notiek viltus ziņu un populisma uzplaukums, un mēs redzam, kā verbālā valoda var pievilt. Tas savukārt atgādina vispār tādu fundamentālu īpašību, kas piemīt mākslai, un tā ir alternatīvas valodas meklēšana aiz vārdiem, aiz stāstiem, kas īpaši svarīgi šajā brīdī un, protams, Venēcijas izstādes kontekstā,” norāda kuratore.

Izstādes kuratori atklāj, ka šogad visi trīs Baltijas paviljoni ir izvēlējušies strādāt ar jaunākās paaudzes māksliniecēm sievietēm, kurām visām ir ļoti aktīva starptautiska darbība. Latvijas gadījumā šī ir pirmā reize, kad paviljonā tiek rīkota mākslinieces-sievietes personālizstāde.

Kultūras ministre Dace Melbārde, vērtējot topošo ekspozīciju, pauda: “Apzināmies, ka šogad dodamies pretējā virzienā – mūsu paviljona satura veidotāja Venēcijas 58. starptautiskās mākslas biennālei vispirms ieguvusi starptautisku atpazīstamību un tikai pēc tam ienākusi Latvijas mākslas telpā, ātri ieņemot pārliecinošu un stabilu lomu.”