Latvijā

Latviskais mūsu mazuļiem 0

Publicitātes foto

Nu jau pavisam drīz Latvija svinēs savu 100 gadu dzimšanas dienu, svētku sajūta jaušama jau tagad, lai arī šis apaļais skaitlis būs tikai nākamgad. Skaisti svētki, kuriem gatavoties, taču nākotne visai rožaina nebūt nekrāsojas. Kādēļ tā? Mūsu kļūst arvien mazāk un mazāk, arvien vairāk ģimeņu izvēlas audzināt tikai vienu vai divus bērnus, ļoti daudzām ģimenēm Latvija ir tikai ciemošanās vieta, vieta, kura vienmēr sirdī būs mīļa, bet ne vieta, kurā paiet ikdiena. Pieļauju, ka katrai ģimenei ir tuvinieki, kuri pārcēlušies uz dzīvi Anglijā, Īrijā, Vācijā, Amerikā… Cik ģimeņu, tik arī dažādu stāstu par aizbraukšanu, par ieprecēšanos, par ilgošanos, par neatskatīšanos.

Dzīvojam 21. gadsimtā, kur ļoti ērti sekot līdzi dzīvei un cilvēku ikdienai sociālajos tīklos, un tur arī ļoti bieži pamanām, ka latviskais ir aktuāls ne tikai mums šeit, Latvijā, dzīvojošajiem, bet arī ārpus mūsu valsts robežām, kur aug mazuļi, kuru dzīslās rit latviešu asinis, kuri ar lepnumu nēsā latviskās šalles, cepures, tauriņus. Zina, cik ļoti spēcīgas ir latviskās zīmes, ka ne velti mūsu senči šīs zīmes izmantojuši, ka ne velti mūsu lielākā vērtībā ir tautasdziesmas, Dziesmu svētki, mūsu pašu valoda, bet šīs vērtības savā ikdienā mēs ienesam katrs pats, mēs katrs pats izlemjam, vai vēlamies saviem bērniem nodot šo latviskumu, mēs katrs pats šīs vērtības nosakām. Tas, vai ticam šīm spēcīgajām latviešu zīmēm, ir tikai mūsu pašu ziņā.

Ļoti bieži vecāki izvēlas saviem mazuļiem latviskas drēbītes kā pirmo komplektiņu, pārzinot spēcīgo zīmju nozīmi, lai aizsargātu mazuli, lai dotu tam spēku, gudrību, veselību, drošību. Lielākā daļa šo vecāku nedzīvo Latvijā, bet vēlas saviem bērniņiem dot šo mazās tautas spēku, nekaunoties, ka mazuļa saknes ir Latvijā. Vēlas gan drēbītes ar spēka zīmēm, gan knupīti, gan rotaļlietas, gan arī latviskos šūpulīšus.

Galerijas nosaukums

Auseklītis – simbolizē gaismas uzvaru pār tumsu un sargā no tumsas spēkiem. Pasargā no ļauna. Piemēram, naktī sargā mazā gulētāja dvēseli.

Māras zīme – sieviešu un ģimenes labklājības simbols. Gādā par materiālo pasauli. Saistība ar zemes un dabas spēkiem, drošību un mieru.

Austras koks – sargā dzimtu un ģimeni. Lietotāju savieno ar Dievu, dod spēku un padomu. Uguns un mājas pavarda aizgādne.

Pērkonkrusts – simbolizē gaismu, uguni, dzīvību. Ļaunuma atbaidītājs. Piesaista laimi un atbaida ļaunos spēkus.

https://www.facebook.com/ViKrEmlv/
www.vikrem.lv

LA.lv