×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
21. jūlijs, 2016
Drukāt

Latviski jautrā dziesmu spēle “Muļķe sirds” – vērienīgākā vasaras izrāde (2)

Mulke_sirds2_1

Jūlijā un augustā Latviju apceļos jauna “Muzikālā teātra 7” radīta vasaras koncertizrāde, kam dots tautā iemīļotās Maestro dziesmas “Muļķe sirds” nosaukums. Spēcīga dziedātāju, aktieru un dejotāju komanda uz astoņām Latvijas pilsētu brīvdabas skatuvēm izdzīvos un izdejos tautā zināmas dziesmas, ietērptas raibā sižetā. Režisora Voldemāra Šoriņa un horeogrāfa Alberta Kivlenieka vadībā veidotā izrāde būs līdz šim krāšņākais un vērienīgākais brīvdabas ceļojošais iestudējums visa ģimenei. Pirmizrāde Saulkrastu estrādē piektdien, 22. jūlijā.

Uzveduma libreta autors un režisors Voldemārs Šoriņš stāsta, ka galvenajā lomā izrādē, kā jau liecina tās nosaukums, šoreiz būšot sirds. Tāda, kas uzklausa, pažēlo, piedod vai nepiedod, kas ļauj palikt kopā patiesā mīlestībā, bet ir nepielūdzama liekulībai. “Nav jau sirds nemaz tāda muļķe. Tā ir daudzkārt gudrāka par mums. Zina, kad jāatkāpjas, pat ja sāp. Zina, kad jācīnās līdz galam – par otru sirdi, patiesību, cieņu. Sirds vienmēr saka priekšā, kā ir pareizi. Tā saved kopā īstos un izšķir nesaderīgos,” atklāj režisors.

Uz skatuves lustīgā dziesmu, deju un negaidītu pārsteigumu virpulī Nabagleju pagastā satiksies populāri aktieri un dziedātāji. Šajā stāstā neiztikt bez centrālā jauno mīlētāju pāra, lauku meitenes un puiša, kuru lomās iejutīsies populārās mūzikas dziedātāja Antra Stafecka un operas tenors Dainis Skutelis, kam šī ir debija dramatiskā teātra aktiera lomā. Vai viņa spēlēto Nabagleju “Mājas kora” māksliniecisko vadītāju Tāli Alksnāju ķers zvaigžņu slimība, nokļūstot uz popularitātes viļņa un uzvarot šovā? Vai Tālim viegli būs izšķirties starp mīļoto meiteni Eniju un kādreizējo skolasbiedreni – lielpilsētas televīzijas dīvu Rebeku, kuru atveido pievilcīgā dziedātāja Līga Robežniece?

Līdztekus, kā jau stāstā par sirdīm, jūtu ķīmija valdīs arī starp aktrises Zanes Jančevskas tēloto naudīgo dāmu un dziedātāju Andri Daņiļenko. Lomās arī aktieri Zigurds Neimanis un Zane Burnicka, akordeonists un komponists Valdis Zilveris, komiķe Jolanda Suvorova, grupa “Tirkizband” un dejotāji Alberta Kivlenieka vadībā. Starp citu, pašu horeogrāfu redzēsim arī mēmā fotogrāfa Orfeja lomā.

Izrādē izskanēs vēl nebijis daudzums dziesmu – pavisam 24! Jau šobrīd Latvijas radiostaciju fonotēkas papildinājušas tautā labi zināmās izrādes dziesmas jaunos Jura Kristona aranžējumos. Tā jaunā, bet ne sliktākā versijā dziesmu spēles tituldziesma – Raimonda Paula sarakstītā un savulaik Žorža Siksnas iedziedātā “Muļķe sirds” – tagad skan latīņamerikāņu ritmos, savukārt Maestro komponētā draiskā “Nāc, ak, nāc!” Līgas Robežnieces sniegumā ieguvusi īsti latgalisku temperamentu.

Šajā reizē uzvedums veidots krāšņāks un arī tehniski sarežģītāks nekā citreiz. Itin visa košā radošā komanda tērpsies ekstravagantās modes mākslinieces Šeilas darinātajos visai košajos tērpos. Lai labāk varētu izsekot uzveduma varoņu sirds dēkām, kā palīglīdzekļi brīvdabas estrādēs tiks izmantoti vairāki videoekrāni, skatuves instalācijas un pat krāšņi pirotehniskie efekti. Lai tos varētu izbaudīt visā pilnībā, uzveduma sākuma laiks sakritīs ar vakara krēslas iestāšanos.

Izrādes veidotāji sola līdz šim vērienīgāko uzvedumu – skatītājus gaida Bolivudas cienīgs piedzīvojums. “Esam atgriezušies pie pamatvērtībām,” saka “Muzikālā teātra 7” direktors Aigars Dinsbergs, kurš pirmoreiz arī pats iejutīsies kādā no izrādes lomām. “Tautā zināmas un līdzi dziedamas dziesmas, dejas, viegli uztverams sižets, populāri mūziķi un aktieri, īsti latviska gaisotne – viss, kas nepieciešams jautrai vasaras vakara atpūtai.”

Mulka_sirds_1Izrādes

22. VII 21.00 Saulkrastu brīvdabas estrādē

29. VII 21.00 Valmieras estrādē

30. VII 21.00 Tukuma Durbes estrādē

5. VIII 21.00 Jelgavas Pasta salā

6. VIII 21.00 Alūksnes Pilssalas estrādē

13. VIII 20.00 Madonas estrādē

19. VIII Siguldas pilsdrupu estrādē

20. VIII 20.00 Kuldīgas pilsētas estrādē

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 6 – 15

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Latvijas haltūristu brigāde atkal zirgos?
    Vai kaut mazliet nevarētu kādu seju nomainīt?
    Pārmaiņas pēc…

Draugiem Facebook Twitter Google+