×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
27. janvāris, 2016
Drukāt

Latvisko tradīciju izzināšana

Foto - LETAFoto - LETA

Sveču diena 2. februārī iezīmē ziemas vidu, un tad latvieši parasti lēja sveces no aitu taukiem vai vaska, jo ticēja, ka šajā dienā lietās sveces deg visgaišāk un izlietojas vistaupīgāk.

Taču sveces var liet visu februāri, tādēļ Ventspils Amatu māja piedāvā sveču liešanas nodarbības grupām līdz 15 cilvēkiem. Ventspils muzejā var iepazīties ar telpu apgaismes līdzekļiem no muzeja krājuma. Te tiek demonstrēts sveču liešanas process, sākot ar dakts sagatavošanu, beidzot ar gatavu jau aizdedzināmu sveci. Ventspils Amatu mājā var iepazīt dažādus tautiskos amatus, tostarp interesentiem ir iespēja pašiem izgatavot savu aproci no unikālā dzintara diega. RTU zinātnieces Ingas Ļašenko izstrādāto dzintara diegu, ko iegūst no dzintara pulvera, ļoti veiksmīgi izmanto tekstilmākslinieki.

Ar svētku tirdziņu un radošajām darbnīcām 6. februārī Valmiermuižā svinēs Meteņdienu. Tradīciju darbnīcā varēs darināt lina maisiņus, kas noderēs dāvanu saiņošanai vai sīkumu glabāšanai, kā arī iepazīt latviskās rakstu zīmes kopā ar VJC “Vinda”. Amata meistares no Valmieras invalīdu biedrības “Atspēriens” ierādīs, kā šīs zīmes ieadīt siltos cimdos un zeķēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+