Mobilā versija
+5.3°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
20. februāris, 2015
Drukāt

Latvju dizaina manifestācija

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Martas Zariņas-Ģelzes (1987 – 2014) dizainētais "SWATCH" pulkstenis, līdzās zīmola "MAY28TH" laikrādis.

Līdz 29. martam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) skatāma ekspozīcija “Dizaina manifestācija” – atjaunotās Latvijas vēsturē unikāls notikums, kas četrās savstarpēji saistītās izstādēs – “Reputācija”, “Humanizācija”, “Informācija” un “Situācija” – līdz šim nebijušā tvērumā un apjomā reprezentē Latvijas dizaineru veikumu pēdējos desmit gados.

Katra skate ir veltīta kādai dizaina šķautnei. Eksponēts vairāk nekā 130 Latvijas dizaina paraugu un pakalpojumu, atklājot plašo lietojamību un rosinot viedokļu apmaiņu par šā potenciāla mērķtiecīgāku apgūšanu. Izstādes pamatideja – parādīt priekšmetus no cilvēka dzīves rites (mājās, darbā vai veicot ikdienas rituālus − ēdot, mazgājoties, ģērbjoties, strādājot, pārvietojoties un spēlējoties). Tāpēc objekti izkārtoti sešās grupās – “Darbs”, “Mājoklis”, “Maltīte”, “Tīrība”, “Kustība” un “Bērnība”.

Pievienot komentāru

Oņegins ar dzīves pieredzes čemodānu. Saruna ar Aināru Rubiķi un Rēziju KalniņuCeturtdien, 8. decembrī Latvijas Nacionālajā operā pirmizrādi piedzīvos P. Čaikovska opera "Jevgeņijs Oņegins". Pie pults stāsies diriģents Ainārs Rubiķis, režisore ir Rēzija Kalniņa, kurai šī būs debija mūsu operā un kura šajā uzvedumā aicina skatītāju "uz romantiku, ilūzijas un realitātes cīņu".
Draugiem Facebook Twitter Google+