×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
14. maijs, 2015
Drukāt

Latvju dziesma skan tikpat skaisti arī citā zemē

Foto - Anda KrolleFoto - Anda Krolle

Krāšņais dalībnieku un viesu gājiens Latviešu kultūras dienās Bredfordā.

Latviešu kultūras svētki, kas notika 2. un 3. maijā Ziemeļanglijas pilsētā Bredfordā, bija jau trešie mūsu kultūras svētki Apvienotajā Karalistē. Šogad tos patriotiski pacilātā noskaņojumā svinējām, pieminot arī 25. gadadienu kopš Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas. Pasākumu rīkoja Latvijas Nacionālā Padome Lielbritānijā (LNPL) sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Apvienotajā Karalistē un vietējo Bredfordas latviešu kopienu. Bredfordas lordmērs Maiks Gibons uzsvēra, ka pilsētas multikulturālajā vidē latvieši jau ilgi ieņem nozīmīgu vietu; viesus sveica arī LNPL priekšsēde Lilija Zobens.

Svētdien lielais koncerts notika pilsētas galvenajā laukumā pie domes ēkas. Mastā lepni plīvoja sarkanbaltsarkanais karogs un kopīgi tika dziedāta Latvijas valsts himna.

Kultūras dienās piedalījās 15 pašdarbības kolektīvi no Anglijas un arī viesi no Latvijas – K. Valdemāra Talsu teātris un ventiņu zāļu sieva Līga Reitere. Folkloras kopas pārstāvēja Pīterboro folkloras kopa “Žeperi”, Londonas folkloras kopa “Austrumkalns” un Ziemeļanglijas folkloras kopa “Dūdalnieki”; dejotājus – Līdsas latviešu deju kopa, Burtonas deju kopa “Austras koks”, Pīterboro deju kopa “Rakstā”, Līdsas deju kopa “Kamoliņš” un Londonas deju kopa “Londona dejo”; dziedātājus – Līdsas latviešu centra jauktais ansamblis, Bristoles koris “Runči un brunči”, Lesteres latviešu koris, Straumēnu koris un Londonas latviešu koris un, protams, paši mazākie – Līdsas latviešu skoliņas “Pūcīte” dejotāji un Bredfordas latviešu skoliņas “Saulespuķe” dejotāji.

Koncertu atklāja kopkoris ar latviešu tautas dziesmu “Kurš putniņš dzied tik koši”, kam sekoja Līdsas un Bredfordas mazo mākslinieku uzstāšanās. Ļoti saviļņojoši skanēja noslēguma dziesma – Mārtiņa Brauna “Saule. Pērkons. Daugava” kopkora izpildījumā,

Dienas gaitā katrs Bredfordas iedzīvotājs uz lielā ekrāna pilsētas centrā varēja vērot Latvijas skaistākos dabas skatus, daudzajos stendos iegādāties vai tāpat apskatīt latviešu amatnieku darinājumus un pamieloties ar latviešu ēdieniem.

Pēc pateicības rakstu un piemiņas balvu pasniegšanas kopīgi dziedātā “Pūt, vējiņi” dažam sariesa asaras acīs – latvju dziesma skan tikpat skaisti arī svešā zemē…

Ceļojošais Latviskās jostas kamoliņš nu ir nodots Bristoles latviešiem, tātad nākamajā gadā tiekamies Bristolē.

Anda Krolle Bredfordā

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+