LFF.LV

Latvijas futbola izlase beidzot iesit pret Fēru salām 1

Latvijas futbola izlase ceturtdien Spānija notikušā pārbaudes spēlē cīnījās 1:1 (0:1) ar Fēru salu valstsvienību.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”

Vienīgos vārtus Latvijas komandas labā ceturtdien guva Vladislavs Fjodorovs, kuram tiem bija pirmie vārti valstsvienībā.

Lai arī spēles pirmajās minūtēs kopumā laukumā bija vērojama diezgan līdzvērtīga cīņa, neliela iniciatīva tomēr piederēja Fēru salu futbolistiem, kuri desmitajā minūtē trāpīja pa Andra Vaņina sargāto vārtu konstrukciju. Latvijas vienība aizsardzībā darbojās diezgan nepārliecinoši, ļaujot pretiniekiem izveidot vēl pāris uzbrukumus.

Tikmēr Latvijas valstsvienība uzbruka reti, bet pāris reizes pie bumbas tika Šabala, kurš nelielu bīstamību radīja pēc standartsituācijām. Tiesa, spēles 27.minūtē Fēru salu izlase spēja izmantot haosu sāncenšu aizsardzības zonā, tādējādi komandas kapteinis Atli Gregersens no dažu metru attāluma pārspēja Vaņinu un atklāja šī dueļa rezultātu.

Pirmā puslaika noslēgumā vienības ar reālām vārtu gūšanas iespējām neizcēlās, Latvijai lielajā pārtraukumā dodoties ar vienu vārtu deficītu.

Otro puslaiku Latvijas izlasi iesāka ar vēlmi pārņemt iniciatīvu, turklāt 12 minūtes pēc spēles atsākšanās Jevgeņijs Kazačoks bīstami sita pēc standartsituācijas, bumbai lidojot vien nedaudz virs pārliktņa. Neilgu brīdi vēlāk jau ar ļoti bīstamu uzbrukumu atbildēja Fēru salas, tomēr Latvijas valstsvienība iedzinējos ar divu vārtu pārsvaru nenonāca.

Cīņas 69.minūtē Latvija panāca neizšķirtu, kad nesaprašanos Fēru salu komandas aizsardzības zonā izmantoja Fjodorovs, tādējādi gūstot savus pirmos vārtus izlasē. Zīmīgi, ka vien pirms trim minūtēm viņš bija laukumā devies uz maiņu.

Turpinājumā abas komandas apmainījās uzbrukumiem, bet noslēdzošajā desmitminūtē lieliska iespēja izvirzīt vadībā Latvijas valstsvienību bija tam pašam Fjodorovam, taču viņa sitiens pēc lieliskas Roberts Uldriķa piespēles lidoja vārtiem garām. Noslēdzošajās minūtēs spēles rezultāts vairs nemainījās, lai gan kompensācijas laika pēdējā minūtē Latviju no vārtu zaudējuma glāba Vaņins, “izvelkot” bumbu, kas lidoja vārtu apakšējā stūrī.

Svētdien Latvijas futbolisti viesosies pie Gibraltāra.