Mobilā versija
-1.9°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
20. augusts, 2014
Drukāt

Lauceses pagastā iedarbina krematoriju ĀCM skarto dzīvnieku līķu sadedzināšanai (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) trešdien iedarbinās iegādāto dzīvnieku izcelsmes blakusproduktu sadedzināšanas iekārtu, kas pagaidām atradīsies Daugavpils novada Lauceses pagastā, informē PVD.

Lielbritānijā ražoto krematoriju PVD iegādājās, lai steidzami nodrošinātu Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatības ierobežošanas pasākumus. Par dedzināšanas iekārtu Lielbritānijas uzņēmumam samaksāti 184 557,27 eiro. Iekārtu uzstādīja tās ražotājfirmas pārstāvis un vienlaikus apmācīts personāls krematorijas izmantošanai.

Dedzināšanas iekārtā stundas laikā varēs sadedzināt vienu tonnu dzīvnieku blakusproduktu. Iekārtu palaišanas sākumperiodā vairāk noslogos ĀCM skarto dzīvnieku līķu sadedzināšanai.

Dedzināšanas iekārtas atrašanās vieta ar Daugavpils novada Lauceses pagastu ir saskaņota.

PVD atzīmē, ka dzīvnieku blakusproduktus Latvijā savāc un transportē SIA “Reneta” un SIA “Baltic Trade”, nogādājot tos Lietuvas un Polijas atzītos blakusproduktu pārstrādes uzņēmumos.

ĀCM uzliesmojuma dēļ cūku sugas dzīvnieku blakusproduktu, tostarp dzīvnieku līķu transportēšana likvidēšanai uz citu Eiropas Savienības (ES) dalībvalsti nav pieļaujama.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai pēc cūku dedzināšanas šo unikālo iekārtu nevajadzētu dāvāt Ukrainai lai sadedzina nošautos un atorgānotos līķus citādi nav kas apglabā,nebūtu pierādījumu ka karavīri un civiliedzīvotāji krituši.Varētu teikt ka devušies pie radiem,kā to saka Jen Spaki.

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+