Latvijā
Rīga

Ļaudis, kas traucēja ministra Gerharda auto, tobrīd piedalījās dievkalpojumā26

Foto- Iveta Pērkone

Svētdien, 7.jūnijā, sabiedrības uzmanības lokā nonāca ziņa, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Kasparam Gerhardam gadījies Rīgā uzbraukt gājējai pēc tam, kad uz ielas patraucējusi kāda ”cilvēku grupa”, kā arī nācies piedalīties vārdu apmaiņā.

Latvijas Romas katoļu baznīca ir neizpratnē, ka ministra kungs sabiedrībai līdz šim noklusēja faktu, ka šī ”cilvēku grupa” bijuši ticīgie, kas tobrīd piedalījās euharistiskajā procesijā un baudīja dievgaldu.

Pasākums bijis saskaņots ar Rīgas domi, un citi autobraucēji, pamanot pasākumu, izrādījuši sapratni un izvēlējušies citu braukšanas maršrutu. Turpretī ministrs Gerhards centies ar auto izspraukties cauri pūlim, pie tam esot kauninājis ticīgos, ka tie viņam nedod ceļu.

Latvijas Romas katoļu baznīca atgādina, ka šāda procesija katru gadu notiek jau kopš 2008. gada, kad trīs Vecīgas katoļu draudzes, svinot Kristus Miesas un Asins svētkus, pulcējas uz kopīgu dievkalpojumu Pils laukumā pie Rīgas Sāpju Dievmātes baznīcas.

Šogad uz dievkalpojumu bija ieradušies apmēram 300 cilvēki, tajā skaitā draudžu garīdznieki, procesiju dalībnieki, ģimenes, bērni u.c., kas vispirms piedalījās kardināla Jāņa Pujata svinētajā Svētajā Misē, bet pēc tam devās procesijā ar Vissvētāko Sakramentu apkārt kvartālam, piestājot pie Rīgas Sv. Jēkaba katedrāles un Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcas.

Ministrs K.Gerhards divreiz centies šķērsot laukumu. Pirmoreiz cilvēki “pašķīrās un viņu palaida, bet otrajā reizē, kad notika dievgalds, kura laikā cilvēki jau bija nometušies uz ceļiem, sākotnēji automašīnu neredzēja, bet pēc tam sastapās ar neiecietības pilnu attieksmi no K. Gerharda puses. K. Gerhards, lēnām ripinot automašīnu, centās izspraukties cauri. Šajā brīdī viņš arī uzbrauca kādai no dievkalpojuma dalībniecēm uz kājas,” la.lv informē Latvijas Romas Katoļu Baznīcas pārstāvji.

“Tā kā cilvēku pulks bija blīvs, tie, kas redzēja automašīnu, šoferi aicināja nedaudz pagaidīt, kad dievkalpojums beigsies un ceļš atbrīvosies. Diemžēl šajā brīdī dievkalpojuma dalībniekiem sev par lielu pārsteigumu nācās saskārās ar ministra neiecietību, kurš nevēlējās iedziļināties tajā, kas laukumā norisinās un ko šīs sakrālās darbības ticīgajiem nozīmē, bet kaunināja viņus, ka tie nelaiž garām. Arī no automašīnas viņš izkāpa tikai pēc dievlūdzēju lūguma, lai gan visu varēja vienkārši atrisināt, sievai vai dēlam, kas arī brauca auto, izkāpjot un pieklājīgi palūdzot pašķirt ceļu auto, jo braucējiem ir jāsteidzas,” situāciju komentē Baznīcas Informācijas centrs.

Euharistiskā procesija pa pilsētas ielām Kristus Miesas un Asins svētkos ir plaši izplatīta tradīcija daudzās katoliskajās zemēs un arī Latvijā tā ir pazīstama jau kopš Latvijas pirmās Republikas laika.

Atgādinām, ka Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas pārstāvis Arnis Zacmanis presei skaidroja, ka ministrs izbrauca no dzīvesvietas, un šis bijis vienīgais ceļš, pa kuru viņš varēja no tās izbraukt.

Saistītie raksti

Sabrauktajai sievietei tika saspiesti vairāki kājas pirksti. Tika izsaukti mediķi, bet pēc apskates slimnīcā sieviete palaista mājās. 

 


LA.lv