×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
9. jūnijs, 2015
Drukāt

Ļaudis, kas traucēja ministra Gerharda auto, tobrīd piedalījās dievkalpojumā (27)

Foto- Iveta PērkoneFoto- Iveta Pērkone

Svētdien, 7.jūnijā, sabiedrības uzmanības lokā nonāca ziņa, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Kasparam Gerhardam gadījies Rīgā uzbraukt gājējai pēc tam, kad uz ielas patraucējusi kāda ”cilvēku grupa”, kā arī nācies piedalīties vārdu apmaiņā.

Latvijas Romas katoļu baznīca ir neizpratnē, ka ministra kungs sabiedrībai līdz šim noklusēja faktu, ka šī ”cilvēku grupa” bijuši ticīgie, kas tobrīd piedalījās euharistiskajā procesijā un baudīja dievgaldu.

Pasākums bijis saskaņots ar Rīgas domi, un citi autobraucēji, pamanot pasākumu, izrādījuši sapratni un izvēlējušies citu braukšanas maršrutu. Turpretī ministrs Gerhards centies ar auto izspraukties cauri pūlim, pie tam esot kauninājis ticīgos, ka tie viņam nedod ceļu.

Latvijas Romas katoļu baznīca atgādina, ka šāda procesija katru gadu notiek jau kopš 2008. gada, kad trīs Vecīgas katoļu draudzes, svinot Kristus Miesas un Asins svētkus, pulcējas uz kopīgu dievkalpojumu Pils laukumā pie Rīgas Sāpju Dievmātes baznīcas.

Šogad uz dievkalpojumu bija ieradušies apmēram 300 cilvēki, tajā skaitā draudžu garīdznieki, procesiju dalībnieki, ģimenes, bērni u.c., kas vispirms piedalījās kardināla Jāņa Pujata svinētajā Svētajā Misē, bet pēc tam devās procesijā ar Vissvētāko Sakramentu apkārt kvartālam, piestājot pie Rīgas Sv. Jēkaba katedrāles un Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcas.

Ministrs K.Gerhards divreiz centies šķērsot laukumu. Pirmoreiz cilvēki “pašķīrās un viņu palaida, bet otrajā reizē, kad notika dievgalds, kura laikā cilvēki jau bija nometušies uz ceļiem, sākotnēji automašīnu neredzēja, bet pēc tam sastapās ar neiecietības pilnu attieksmi no K. Gerharda puses. K. Gerhards, lēnām ripinot automašīnu, centās izspraukties cauri. Šajā brīdī viņš arī uzbrauca kādai no dievkalpojuma dalībniecēm uz kājas,” la.lv informē Latvijas Romas Katoļu Baznīcas pārstāvji.

“Tā kā cilvēku pulks bija blīvs, tie, kas redzēja automašīnu, šoferi aicināja nedaudz pagaidīt, kad dievkalpojums beigsies un ceļš atbrīvosies. Diemžēl šajā brīdī dievkalpojuma dalībniekiem sev par lielu pārsteigumu nācās saskārās ar ministra neiecietību, kurš nevēlējās iedziļināties tajā, kas laukumā norisinās un ko šīs sakrālās darbības ticīgajiem nozīmē, bet kaunināja viņus, ka tie nelaiž garām. Arī no automašīnas viņš izkāpa tikai pēc dievlūdzēju lūguma, lai gan visu varēja vienkārši atrisināt, sievai vai dēlam, kas arī brauca auto, izkāpjot un pieklājīgi palūdzot pašķirt ceļu auto, jo braucējiem ir jāsteidzas,” situāciju komentē Baznīcas Informācijas centrs.

Euharistiskā procesija pa pilsētas ielām Kristus Miesas un Asins svētkos ir plaši izplatīta tradīcija daudzās katoliskajās zemēs un arī Latvijā tā ir pazīstama jau kopš Latvijas pirmās Republikas laika.

Atgādinām, ka Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas pārstāvis Arnis Zacmanis presei skaidroja, ka ministrs izbrauca no dzīvesvietas, un šis bijis vienīgais ceļš, pa kuru viņš varēja no tās izbraukt.

Sabrauktajai sievietei tika saspiesti vairāki kājas pirksti. Tika izsaukti mediķi, bet pēc apskates slimnīcā sieviete palaista mājās. 

 


Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. ko darīt, ja Gerhardam promiles rāda viena ceļa vietā trīs ceļus??? Jābrauc pa vidējo…., BET AK TU NERAŽA… SIEVIETE STĀV CEĻĀ UN KUR SPRUKT?????? VIRSŪ VIŅAI!!!! KO VAZĀJAS VISĀDAS SIMGALVES PA IELU UN AIZŠĶĒRSO TIK JAUKAM CILVĒKAM CEĻU…

 2. Nē vienkārši cilvēki cenšas meklēt savā dzīvē laimi, prieku, cenšas atrast to, pēc kā viņi visvairāk ilgojas, kam viņi ir radīti. Caur šo viņi arī grib paaicināt citus, piedzīvot izmaiņu savā dzīvē.

 3. Šķiet, ka pasākuma organizācija nebija atbilstoša. Saskaņojums ar pašvaldību neparedzēja neatstāt brīvu joslu autotransporta kustībai. Pretējā gadījumā pasākuma norises vieta pilnība būtu slēgta autosatiksmei un to nodrošinātu pašvaldības policija. Par notikušo negadījumu atbildība gulstas arī uz pasākuma organizatoriem.

 4. Piekrītu Līgai – nezinu, cik tālu cilvēkam jādegradējas savā būtībā, lai ar auto brauktu sirmgalvei virsū dievlūdzēju pūlī Vecrīgā baznīcas priekšā.

 5. jaunā redakcija jau ķērusies pie darba devēju uzdevuma. tas labi. vismaz skaidri redzams, kas ir kas.

 6. Kāpēc LA liek neprecīzu virsrakstu??? Ne jau cilvēki traucēja “kunga” un “dižvadoņa” Gerharda autiņu. Tieši Gerhards gājēju zonā traucēja gājējus un uzvedās kā tāds karalis, kura acīs, iespējams, latviešu dievlūdzēji ir niecības un mēsli.
  Interesanti, kāpēc “vides aizstāvis” nebrauc ar maziņu elektroautomobilīti vai ar velosipēdu? Vai viņš ir “vides aizstāvis” tikai vārdos, bet ne darbos un pēc pārliecības? Un kāds ir motoriņš viņa jaunajam “Volvo”? Būs kāds XC90 tipa džips ar motiru 3.2?
  Mans ieteikums “spundei”, kas der jebkuram “caurumam” – atkāpies Gerhard! Tu ar savu ekonomista izglītību vides, reģionālajos un citos valsts pārvaldes jautājumos esi ļoti nekompetents!

 7. Kas tie par dīvainiem dievkalpojumiem ielas vidū? Vai tiešām atkal jaunas sektes?

  • Dīvaina ir tikai Sallija ar savu dīvaino jautājumu. Euharistiskās procesijas Rīgas ielās katru gadu notiek kopš pagājušā gadsimta 30-tajiem gadiem. Tās vienīgi padomju okupācijas laikā bija aizliegtas. Tāpat tās notiek visur pasaulē.
   Euharistiskā procesija pa pilsētas ielām Kristus Miesas un Asins svētkos ir plaši izplatīta tradīcija daudzās katoliskajās zemēs un arī Latvijā tā ir pazīstama jau kopš Latvijas pirmās Republikas laika. Pašu pirmo Euharistisko procesiju no Sv. Jēkaba katedrāles līdz Sv. Franciska baznīcai, Katoļu ielā 16, tātad cauri visam pilsētas centram, vadīja ievērojamais Latvijas sabiedriskais un valsts darbinieks bīskaps Jāzeps Rancāns, kurš bija pēdējais Saeimas priekšsēdētājs (līdz Ulmaņa apvērsumam) un Latvijas valsts prezidents trimdā.

 8. Vides ministrs dod priekšroku videi bez cilvēka.

 9. Vai tad Vides ministram svētdienas rītā ar ģimeni nebija piemērotāk braukt sauļoties uz velosipēda? Kāpēc bija ārpus darba jāizmanto dienesta mašīna. Vajag dzīvot zaļi un brīvdienās zaļumos izbraukt uz riteņa. Un kāpēc jānoliedz publiski, ka gribēja speciāli paņirgāties par katoļu reliģiskajām jūtām?
  Taču pārmetums arī Rīgas Domei – kāpēc nebija norīkoti pašvaldības policisti, lai nodrošinātu atļauta masu pasākuma drošību. Jūs redzēsiet, cik pamatīgi tiks sargāti praidisti – tur būs mobilizēti simtoem policistu. Bet šajā gadījumā būtu pieticis ar dažiem, kuri rūpētos, lai tādi agresīvi huligāni kā Gerhards neuzbrūk bērniem un vecām kundzēm.

 10. Vecrīga ir dzīvojamā zona. Uzbraukt cilvēkam Pils ielā – nu to vajag mācēt! Laikam bija alkohola vai narkotiku iespaidā. Starp citu – lielu daļu Pils laukuma aizņem vasaras kafejnīcas. tĀS VIŅŠ NETAISĀS TARANĒT, JO TAČU ARĪ ATRODAS UZ “BRAUCAMĀS DAĻAS”?
  P.S. piedodiet, ka man jūk lielie un mazxie burti, jo esmu satraucies. tādu cinismu nav iespējams uztvert bezsakāpinātām emocijām.

 11. Izlasi vēlreiz rakstu – šī Euharistiskā procesija Rīgā notiek katru gadu jau no pagājušā gadsimta 30-tajiem gadiem. Tā ir sena tradīcija. Tu varbūt arī Dziesmu svētku gājienu gribi salīdzināt ar praidu?
  Pils iela Vecrīgā ir gājēju iela, jo tā ir dzīvojamā zona. Tā nav paredzēta autosatiksmei.
  Ministrs Gerhards labi redzēja, ka tas ir dievkalpojums, tāpēc speciāli nolēma paņirgāties par vecīšiem un bērniem, lielmanīgi braucot tieši virsū. Es ieteiktu NA ņemt vērā, ka viņiem vēlēšanās daudzas balsis nodrošina tieši katoļi, kas ir 1/4 Latvijas iedzīvotāju. Ja jūs neizslēgsiet šo cūku Gerhardu no NA, un neliksiet viņam atkāpties no ministra amata, jūs pazaudēsiet lielu daļu no saviem vēlētājiem. Vai jūs gribat sev politisku pašnāvību?

  • Cilvēkiem nav jāpārzin visādu klubiņu un interešu grupu (piem., filatēlistu biedrības) tradīcijas.
   Pils iela ir gājēju iela vai dzīvojamā zona? Tas nav viens un tas pats (CSN 154. Dzīvojamā zonā, degvielas uzpildes staciju un stāvvietu teritorijā gājējiem un velosipēdu vadītājiem ir priekšroka, taču viņiem aizliegts nepamatoti traucēt citu transportlīdzekļu braukšanu.) Sasēsties ielas vidū ir nepamatoti.
   Un tik daudz epitetu (Ministrs Gerhards labi redzēja, ka tas ir dievkalpojums, tāpēc speciāli nolēma paņirgāties par vecīšiem un bērniem, lielmanīgi braucot tieši virsū.) = vecīši un bērni labi redzēja, ka brauc mašīna, tāpēc speciāli nolēma paņirgāties par šoferi un pasažieriem, lielmanīgi nelaižot. Tā ir labāk?

   Ja nopietni, tad satikās divi principiālie, katrs ar savu taisnību, bez piekāpšanās.

   • ja nezini - nemuldi Atbildēt

    PILS IELA IR GĀJĒJU IELA, KUR PĀRVIETOTIES TIKAI PA IETVI NEMAZ NAV IESPĒJAMS DAUDZO VASARAS KAFEJNĪCU DĒĻ. ARĪ PATI IELA IR ŠAURA. BAT PASĀKUMS NEBIJA KAUT KĀDA PATVAĻĪGA “CILVĒKU GRUPAS” PULCĒŠANĀS, BET RĪGAS DOMES APSTIPRINĀTS MASU PASĀKUMS, KAS NOTIEK KATRU GADU.
    KUR MINISTRAM AR ĢIMENI BIJA TĀ JĀSTEIDZAS SVĒTDIENAS RĪTĀ? VARĒJA BRAUKT UZ SAVU VASARNĪCU AR VELOSIPĒDU! VIDES MINISTRAM JĀDZĪVO ZAĻI! UN JĀCIENA SAVI VĒLĒTĀJI – NACIONĀLI NOSKAŅOTĀS PENSIONĀRES.

    • Parastā slaucēja nekad nesapratīs, ka ir starpība starp viņu un valsts vīru. Iespējams ka pēc ģīmja viņa pat skaistāka. Esmu absolūti pārliecināts, ka šajā gadījumā par nepareizi organizētu pasākumu atbildību jāuzņēmās RD. Atliek tikai noskaidrot vai tā tas ir bijis tīšām vai nē.

   • šis Dievkalpojums bija sankcionēts Rīgas domē atālutajā vietā, tātad nevienam nebija jāskatās pa malām Dievkalpojuma laikā, bet jālūdz Dievu par Latviju un tās tautu, lai pasargātu no tādiem ministriem, nevis atļautā vietā gaidītu ierodamies ministru, kuram cilvēka dzīvība neko nenozīmē.
    Vidi – bez Gerharda!

    • Nekādi dievkalpojumi un citi publiski pasākumi nedrīkst traucēt valsts iereidņu pienākumu pildīšanu! Acim redzot, šajā gadījumā kāds tīšām nav pareizi organizējis pasākuma norisi. Kur ir bijusi pašvaldības policija, kāpeic tā nav nodrošinājusi transporta kustību. Dievkalpojumi neglābs Latviju no atpalicības ja ministri kavēsies lūgšanās.

   • Jā, jā – klubiņš un interešu pulciņš, pie kura piederīgs katrs ceturtais Latvijas pilsonis. Pēc Tieslietu ministrijas datiem Latvijā ir 500 tūkstoši katoļu – apm. 1/4 visu iedzīvotāju. Lielais “Daugavas pārracējs” laikam jūtas liels savās biksēs, ka var tā vienkārši uzkakāt virsū saviem vēlētājiem. NA – atbrīvojieties no šī draņķa! Vai arī jūs nākamajās vēlēšanās nepārvarēsiet 5 % barjeru. Es esmu Latgales nacionālā partizāņa mazdēls un arī pats politiski represētais, bet es nebalsošu par partiju, kuras rindās ir šādi nelieši!

 12. Latviešu valodā nav tāda vārda – patraucēja. Opītis skalpu norautu divarpus sekundēs. Tirliņi!
  Ierakstiet vēl kādu pērli – piemēram, neslikts.

 13. CERU KA PATREIZ RIT GERHARDA PĒDĒJĀS DIENAS MINISTRA AMATĀ !

 14. Kas ta’ nu? Bauri lielkungam ceļa negriezīs???

 15. Šim gerchardam ir nekavējoī jāatkāpjas no sava amata! ..!

 16. Saspiesti pirksti izraisa nesalīdzināmi lielākas sāpes,nekā lauzti pirksti! Pašam ir nācies to piedzīvot!

 17. Labi vēl,ka Daugavu atkārtoti netaisās pārrakt un neaģitē par PVN palielināšanu pārtikai!

  • Kooo? Tas bija viņš, kurš rosināja pārrakt Daugavu??? Es nesaprotu, kāpēc NA šādus idiotus uzņem savās rindās un vēl izvirza ministu amatiem!

 18. Vai tas krieviskais “pa” virsrakstā tiešām ir vajadzīgs? Latviski teiktu vienkārši “traucēja”.

Draugiem Facebook Twitter Google+