×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
26. augusts, 2014
Drukāt

Ļauj slēgt 52,5 miljonu vērtu līgumu par ātrās palīdzības auto nodrošināšanu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Valdība šodien nolēma atļaut Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD) uzņemties ilgtermiņa saistības ne vairāk kā 52 548 807 eiro apmērā, uz septiņiem gadiem slēdzot pakalpojuma līgumu par operatīvā medicīniskā transporta un tā vadītāju nodrošināšanu NMPD Rīgas reģionālajam centram.

Kopš 2010.gada 29.aprīļa Rīgas reģionālā centra operatīvos medicīniskos transportlīdzekļus un to autovadītājus nodrošina ārpakalpojuma sniedzējs – AS “Rīgas Sanitārā transporta autobāze”. Tomēr līgums beigsies 2015.gada aprīlī, un, lai nodrošinātu NMPD darba nepārtrauktību, savlaicīgi jāveic jauns iepirkums, norāda Veselības ministrijas (VM) pārstāvji.

Šobrīd NMPD noslēdzis līgumu par minēto pakalpojumu sniegšanu uz pieciem gadiem. Tomēr VM pārstāvji aprēķinājuši, ka saimnieciski izdevīgāk būtu slēgt līgumu uz septiņiem gadiem, tas palielinātu interesi par ārpakalpojuma sniegšanu, tādējādi NMPD varētu saņemt izdevīgāko pakalpojuma cenu. Tāpat septiņi gadi ir NMPD noteiktais operatīvo medicīnisko transportlīdzekļu darbības termiņš, pēc kura tie būtu jānomaina ar jauniem.

Rīgas reģionālajā centrā strādā 76 NMPD brigādes, un VM norāda, ka dienesta rīcībā neesot pietiekamu resursu, lai pēc līguma beigām pilnībā nodrošinātu Rīgas reģionālo centru ar atbilstošiem transportlīdzekļiem un autovadītājiem. Plānots, ka NMPD iepirks 23 automašīnas un tam izmantos Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļus, savukārt tās automašīnas, kurām ERAF līdzekļu nepietiks, nodrošinās ārpakalpojumu sniedzējs.

Būtiski, ka šogad ārpakalpojumu apjoms tiks samazināts, norāda NMPD pārstāvji. Turklāt minētajos 52,5 miljonos eiro ietilpst visi ārpakalpojuma sniedzēja izdevumi, kas attiecās uz operatīvā medicīniskā transporta nodrošināšanu, tai skaitā darbinieku algas, piemaksas, nodokļi, infrastruktūras uzturēšana, degvielas iegāde, spectērpu iegāde, transportlīdzekļu uzturēšana un remonts, apdrošināšanas izdevumi, rezerves daļu iegādes, riepu iegādes un citas izmaksas.

Plānots, ka ārpakalpojuma nodrošināšana 2015.gadā maksās 4,8 miljonus eiro, savukārt no 2016.gada līdz 2011.gadam ik gadu – 7,5 miljonus eiro, bet 2022.gadā – 2,5 miljonus eiro. Pakalpojuma nodrošināšanai nepieciešamā summa ik gadu tiek paredzēta valsts budžetā, šogad tā ir 7,5 miljoni eiro.

Jau vēstīts, ka, piesaistot ERAF finansējumu deviņu miljonu latu apmērā, NMPD ir iegādājies vairāk nekā 100 jaunus operatīvos medicīniskos transportlīdzekļus, kas paredzēti brigāžu darbam visos Latvijas reģionos, izņemot Rīgas reģionu, kur automašīnas ir salīdzinoši jaunākas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. interesanti KURŠ uzvarēja iepirkumā…

Draugiem Facebook Twitter Google+