Mobilā versija
+4.1°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
24. janvāris, 2012
Drukāt

Laukos ieviesīs platjoslas internetu

Foto - LETAFoto - LETA

Laukos platjoslas interneta būtisku infrastruktūras posmu, optiskā tīkla saiknes ar aptuveni 165 piekļuves punktiem dažādās Latvijas vietās, īstenos Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC), pieprasot un izmantojot 16,19 miljonu latu Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļus, šodien nolemts Ministru kabinetā (MK).

Kā skaidrots Satiksmes ministrijas (SM) paziņojumā medijiem, kopējais finansējums platjoslas tīkla attīstībai būs 18,57 miljoni latu, ieskaitot privāto finansējumu ne mazāku par 2,38 miljoniem latu, kuru nodrošinās LVRTC. LVRTC kā pretendenta izvēle “nodrošinās vienlīdzīgu un nediskriminējošu piekļuvi platjoslas infrastruktūrai, lai privātie komersanti varētu piedāvāt pieslēguma pakalpojumus lietotājiem, notiktu optiskās infrastruktūras attīstība ilgtermiņā, kā arī tiktu veicināta ātrāka e-pakalpojumu un e-prasmju apguve”.

Projekts īstenojams līdz 2015.gada 31.augustam. Šajā termiņā jābūt pabeigtām visām aktivitātēm un projekta ietvaros veiktiem visiem maksājumiem.

MK pieņemtos noteikumos tiek definētas projekta atbalstāmās un neatbalstāmās darbības, attiecināmās izmaksas, prasības projekta iesniegumam. Tāpat noteikumu projektā noteikta projekta iesnieguma vērtēšanas kārtība, kā arī projekta īstenošanas nosacījumi un projekta uzraudzība.

Kā izriet no MK dokumentiem, optiskās saiknes jeb tā saukto “vidējo jūdzi” paredzēts ievilkt tā sauktajās “baltās zonās”, kur nav neviens interneta pakalpojumu sniedzējs, kura pieslēguma ātrums pārsniedz divus megabitus sekundē (Mbps). Zonas iezīmētas pēc 2011.gada maija datiem veidotā kartē. Optiskā tīkla pieslēguma punktus varēs izmantot vietējie komersanti – interneta pakalpojumu sniedzēji, lai interneta signālu padotu tālāk klientiem ar dažādām tehnoloģijām, tostarp fiksēta tīkla un bezvadu risinājumiem.

Kartē redzams, ka “baltās zonas” atrodamas visos Latvijas vēsturiskos reģionos, taču tās visvairāk redzamas Latgalē. Teritorija ap Rīgu ir blīva “melnā zona” ar pilnvērtīgu interneta piekļuvi un vismaz diviem konkurējošiem pakalpojumu sniedzējiem, taču pati galvaspilsēta un Jūrmala atzīmētas kā “pelēkas” zonas, jo interneta ātrumi tur ir atbilstoši, bet tos nodrošina tika viens pakalpojumu sniedzējs vai arī viens interneta jaudas “vairumtirgotājs”.

MK apstiprinātie noteikumi un turpmāk paredzētā LVTRC rīcība ietilpst Latvijas centienos īstenot Eiropas Savienības (ES) tā saukto digitālo dienas kārtību, kas paredz katram ES iedzīvotājam līdz 2020.gadam nodrošināt piekļuvi interneta pieslēgumam ar ātrumu vismaz 30 Mbps. Praksē tas nozīmē, ka tiks radīts šāda ātruma pārklājums teju visā ES teritorijā, bet tā izmantošana būs katra iedzīvotāja personīgā izvēle.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+