×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
23. augusts, 2012
Drukāt

Laukos izvērsīs platjoslas internetu

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Optiskā tīkla uzraudzības komiteja, kas uzrauga lauku platjoslas projekta gaitu, apstiprinājusi 169 piekļuves punktus visā Latvijā, kuros elektronisko sakaru komersantiem tiks nodrošināta piekļuve platjoslas optiskajam tīklam.

Par to biznesa portālu “Nozare.lv” informēja platjoslas projekta ieviesēja – “Latvijas Valsts radio un televīzijas centra” (LVRTC) sabiedrisko attiecību pārstāvis Arno Pjatkins.

Šajās vietās tīkla infrastruktūra būs pieejama visiem elektronisko sakaru komersantiem uz vienādiem, nediskriminējošiem nosacījumiem, ievērojot atvērta optiskā tīkla principus un tehnoloģiskās neitralitātes principu piekļuves punktos, nodrošinot iespēju izbūvēt savu optisko pievadu jebkurā tīkla piekļuves punktā vismaz pieciem elektronisko sakaru komersantiem, teikts LVRTC paziņojumā medijiem.

Šīs vietas veido pirmo kārtu projektā, kas paredz optiskā interneta infrastruktūru ierīkot kopumā 363 “baltās” teritorijās, kurās nepieciešama optiskā tīkla infrastruktūras attīstība un kas noteiktas Satiksmes ministrijas (SM) veiktā pētījumā, aptaujājot pašvaldības un elektronisko sakaru komersantus.

Katrā no “baltajām” teritorijām var tikt izbūvēti vairāki piekļuves punkti, tādēļ projekta pirmās kārtas īstenošanas rezultātā ir plānots izveidot 165 piekļuves punktus un 1900 kilometrus optiskā kabeļa trases. Pārējās “baltās” teritorijas plānots sasniegt līdz 2018.gadam, informē LVTRC.

Sarunā ar “Nozare.lv” Pjatkins skaidroja, ka kopumā apstiprinātas 169 vietas, iekļaujot “rezerves”, ja tehnisku vai citu iemeslu dēļ nevarēs ierīkot kādu no sākotnēji iecerētajiem 165 punktiem.

Optiskā tīkla uzraudzības komitejā piedalās pārstāvji no SM, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijas, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Elektronisko komunikāciju asociācijas, Latvijas Telekomunikāciju asociācijas, Patērētāju tiesību aizsardzības centra, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, LVRTC, kā arī no pieciem plānošanas reģioniem.

Jau ziņots, ka platjoslas projekta pirmajā kārtā tiks investēti 18,5 miljoni latu, no kuriem 87,18% veidos Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums, pārējā daļa tiks finansēta no LVRTC līdzekļiem. Projekta mērķis ir izbūvēt tā saukto “vidējo jūdzi”, paplašinot optiskā interneta tīkla pārklājumu, lai no piekļuves punktiem vietējie komersanti varētu ierīkot savus risinājumus, ar kuriem piedāvāt platjoslas pieslēgumus galalietotājiem – iedzīvotājiem un vietējiem uzņēmējiem.

Tas nozīmē, ka komersants optiskā tīkla interneta signālu varētu, piemēram, piedāvāt pa vietējā kabeļtelevīzijas operatora tīklu, uz sava rēķina aizvilkt optiku uz daudzdzīvokļu mājām, vai arī ierīkot bezvadu interneta bāzes staciju, kas apkalpotu attālākas mājsaimniecības un lauku sētas. Visi šie risinājumi veidot tā saukto “pēdējo jūdzi” līdz gala lietotājam, kas projekta ietvaros tiek atstāta vietējo tirgus dalībnieku rokās.

Jau ziņots, ka 2013.gada pavasarī tiks sākta optiskā tīkla ierīkošana, kas radīs 47 jaunus platjoslas datu pārraides piekļuves punktus Latgalē. LVRTC 1.augustā informēja, ka Latgale būs pirmais reģions, kurā tiks sākti optiskā interneta tīkla izbūves darbi, un tur tikšot izbūvēti aptuveni 450 km optiskā kabeļa tīkla.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+