×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
16. marts, 2015
Drukāt

Lauksaimniecības pamatus LLKC apgūst vairāk nekā 400 interesentu

Foto-LETAFoto-LETA

Traktors apstrādā zemi.

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā (LLKC) lauksaimniecības pamatus tālmācībā šobrīd apgūst vairāk nekā 400 interesentu, no tiem 150 interesentu 170 stundu mācību programmai pieteikušies pēdējo divu nedēļu laikā, informē LLKC pārstāve Iveta Tomsone.

LLKC ieskatā interese par lauksaimniecības pamatu apguvi ir liela, un tas saistīts ar nesen Eiropas Komisijā apstiprinātā Lauku attīstības plāna nosacījumiem. Tie paredz noteiktās programmās atbalstu piešķirt tiem pretendentiem, kuri apguvuši lauksaimniecības pamatzināšanas.

Lai veicinātu lauksaimniecības izglītības pieejamību, LLKC īsteno akreditētas profesionālās pilnveides izglītības programmu “Lauksaimniecības pamati 170 stundas” pēc tālmācības principiem. Sadarbībā ar 26 LLKC konsultāciju birojiem eksāmenu komisijas un klātienes konsultācijas tiek rīkotas reģionos, lai samazinātu izmaksas klausītājiem līdz minimumam.

“Lauksaimniecibas pamatzināšanas LLKC apgūst ne tikai lauku cilvēki, bet arī pilsētnieki. Tie ir gan jaunieši, gan cilvēki brieduma gados, kam jau ir savs stabils bizness ar lauksaimniecību nesaistītā jomā. Cilvēki aizvien vairāk saprot, ka bez elementārām zināšanām lauksaimniecībā strādāt laukos nevar, jo kļūdas nezināšanas dēļ maksā bargu naudu,” saka LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis.

Iegūtā minimālā izglītība (160 stundas) kā nosacījums projektu sagatavotājiem plānota pasākumā “Ieguldījumi materiālajos aktīvos” (līdz šim zināma kā lauku saimniecību modernizācijas programma). Lauksaimniecības pamatzināšanas atbalsta pretendentiem, kuri nav sasnieguši 40 gadu vecumu, ļaus saņemt par 10% lielāku ES atbalstu iesniegtajam projektam.

Lauksaimniecības zināšanas nepieciešamas arī, lai pretendētu uz ES līdzfinansējumu pasākumā “Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības”.

Tāpat bioloģiskās saimniekošanas atbalsta saņemšanai saskaņā ar Lauku attīstības programmu jāapgūst vismaz 160 stundu mācību programma bioloģiskajā lauksaimniecībā. LLKC piedāvā zināšanas apgūt akreditētā programmā „Bioloģiskā lauksaimniecība” 180 stundās. Arī šīs zināšanas iespējams apgūt tālmācības sistēmā pēc principa: teorija – tālmācībā, prakse – saimniecībās, skaidro centrā.

LLKC ir mācību iestāde, kas vidēji gadā apkalpo 5000 klientus visā Latvijā. Lielāko daļu klientu apmeklē dažādus kursus un seminārus, kas nav garāki par trīs dienām, bet ar praktisku ievirzi un mērķi veicināt ražošanas efektivitāti. Lielākoties tie ir bezmaksas pasākumi, kas tiek finansēti no ES fondu un Valsts Lauku tīkla līdzekļiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+