Laukos
Bizness

Lauksaimniecības uzņēmums “Ziedi JP” par labu “Luminor Bank” reģistrējis piecas komercķīlas0

Biogāzes ražotne SIA “Ziedi JP”. Foto – LETA

Dobeles novada lauksaimniecības uzņēmums AS “Ziedi JP” par labu AS “Luminor Bank” reģistrējis piecas jaunas komercķīlas, saskaņā ar kurām tā īpašnieki ieķīlājuši savas uzņēmuma akcijas, liecina “Lursoft” Klientu portfelis.

“Lursoft” izziņa liecina, ka visu jaunreģistrēto ķīlu parādnieks ir pats uzņēmums AS “Ziedi JP”, savukārt ķīlas devēji ir vairākas privātpersonas. Četras privātpersonas – Uģis Kalažs, Uldis Pilveris, Juris Pilveris un Aija Pilvere-Jarovska ieķīlājuši tiem piederošās uzņēmuma akcijas, tādējādi nodrošinot prasījumus 15 miljonu eiro apmērā.

Savukārt Gunta Baumane ieķīlājusi tai piederošās AS “Ziedi JP” akcijas, nodrošinot prasījumus 18,86 miljonu eiro apmērā.

Jaunās komercķīlas reģistrētas 2.februārī un nodrošina visus AS “Luminor Bank” prasījumus pret AS “Ziedi JP”, kas izriet no 2012.gada kredītlīguma un visiem tā grozījumiem un pārjaunojumiem. Līdz ar jauno ķīlu reģistrāciju dzēstas vairākas iepriekš 2012. un 2017.gadā reģistrētās ķīlas.

Uzņēmumu reģistra informācija liecina, ka “Luminor Bank” Baumanes ņēmusi ķīlu 18,86 miljonu eiro vērtībā, kā arī ņēmusi četras komercķīlas katru 15 miljonu eiro vērtībā no Pilveres-Javorskas, Jura Pilvera, Ulda Pilvera un Kalaža.

Savukārt trešajā vietā pēc pagājušajā nedēļā lielākajām ņemtajām komercķīlām ierindojas “Rietumu banka”, kura no AS “Zerno Eksport” ņēmusi ķīlu 3,795 miljonu eiro vērtībā. Tam seko SIA “Dizozols”, kurš no SIA “Meža Apsaimniekotās” ņēmis ķīlu 338 800 eiro vērtībā, kā arī “SEB banka”, kura no Zalcmaņa zemnieku saimniecības “Vecstēguļi” ņēmusi divas ķīlas – katru 315 882 eiro vērtībā. “Attīstības finanšu institūcija “Altum”” (“Altum”) ņēmusi ķīlu 14 850 eiro vērtībā no SIA “Handmade by Coquette”.

Pagājušajā nedēļā lielākā komercķīlu ņēmēja bija banka “Luminor Bank”, kura ņēmusi 16 komercķīlas 139,054 miljonu eiro vērtībā. Tam seko “SEB banka”, kura ņēmusi 13 komercķīlas kopumā 3,988 miljonu eiro vērtībā, bet “Altum” ņēmusi sešas komercķīlas 141 855 eiro vērtībā.

LA.lv