Mobilā versija
Brīdinājums +0.6°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
11. decembris, 2014
Drukāt

Lauksaimniecības zemes ierīkošanai plantāciju mežā nevajadzēs atļauju

mezs3

Lauksaimniecības zemes ierīkošanai plantāciju mežā nebūs nepieciešama atļauja. To paredz Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotie grozījumus kārtībā, kādā lauksaimniecībā izmantojamo zemi ierīko mežā.

Pašvaldības izsniegta atļauja lauksaimniecības zemes ierīkošanai plantāciju mežā nebūs vajadzīga līdz 2020. gada 1. janvārim. Šāda atkāpe tiek virzīta, lai samazinātu administratīvo slogu zemes īpašniekiem, kas vēlas atjaunot lauksaimniecības zemi un to izmantot lauksaimnieciskajai ražošana, informē ZM.

Plānots, ka grozījumi palīdzēs risināt situācijas, kad faktiskā zemes izmantošana (mežs) atšķiras no tiesiskās situācijas. Reģistrējot zemes īpašumā izveidojušos mežaudzi kā plantāciju mežu, zemes īpašniekam atvieglos meža apsaimniekošanu.

ZM atgādina, ka no 2015. gada 1. janvāra par mežu tiks uzskatīta arī zeme 0,5 hektāru un lielākā platībā, uz kuras ir izveidojusies mežaudze ar koku vidējo augstumu vismaz pieci metri un kur mežaudzes šķērslaukums ir vienāds ar vai lielāks par mežaudzes minimālo šķērslaukumu.

Tāpat saskaņā ar grozījumiem kārtībā, kādā lauksaimniecībā izmantojamo zemi ierīko mežā, izstrādāti grozījumi meža atjaunošanas, meža ieaudzēšanas un plantāciju meža noteikumos.

Pievienot komentāru

Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+