×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
11. decembris, 2014
Drukāt

Lauksaimniecības zemes ierīkošanai plantāciju mežā nevajadzēs atļauju

mezs3

Lauksaimniecības zemes ierīkošanai plantāciju mežā nebūs nepieciešama atļauja. To paredz Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotie grozījumus kārtībā, kādā lauksaimniecībā izmantojamo zemi ierīko mežā.

Pašvaldības izsniegta atļauja lauksaimniecības zemes ierīkošanai plantāciju mežā nebūs vajadzīga līdz 2020. gada 1. janvārim. Šāda atkāpe tiek virzīta, lai samazinātu administratīvo slogu zemes īpašniekiem, kas vēlas atjaunot lauksaimniecības zemi un to izmantot lauksaimnieciskajai ražošana, informē ZM.

Plānots, ka grozījumi palīdzēs risināt situācijas, kad faktiskā zemes izmantošana (mežs) atšķiras no tiesiskās situācijas. Reģistrējot zemes īpašumā izveidojušos mežaudzi kā plantāciju mežu, zemes īpašniekam atvieglos meža apsaimniekošanu.

ZM atgādina, ka no 2015. gada 1. janvāra par mežu tiks uzskatīta arī zeme 0,5 hektāru un lielākā platībā, uz kuras ir izveidojusies mežaudze ar koku vidējo augstumu vismaz pieci metri un kur mežaudzes šķērslaukums ir vienāds ar vai lielāks par mežaudzes minimālo šķērslaukumu.

Tāpat saskaņā ar grozījumiem kārtībā, kādā lauksaimniecībā izmantojamo zemi ierīko mežā, izstrādāti grozījumi meža atjaunošanas, meža ieaudzēšanas un plantāciju meža noteikumos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+