×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
7. novembris, 2016
Drukāt

Lauksaimnieki aicina apkarot ēnas (1)

Foto - Lita Krone/LETAFoto - Lita Krone/LETA

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) nākusi klajā ar vērienīgu plānu, kā varētu samazināt ēnu ekonomiku lauksaimniecības un pārtikas preču tirdzniecībā.

Starp galvenajiem pasākumiem, kurus pagājušajā nedēļā, piedaloties LOSP, vairāku ministriju, citu valsts pārvaldes iestāžu un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, apsprieda Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā, LOSP valdes loceklis Guntis Vilnītis minēja nepieciešamību vispirms ieviest stingrāku kārtību lielākajās lauksaimniecības un pārtikas preču tirdzniecības vietās, piemēram, Rīgas Centrāltirgū un citās.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu kontroles pārvaldes direktore Sandra Kārkliņa-Ādmine atzina, kaut arī Rīgas Centrāltirgu un citus dienestus kontrolējot pastāvīgi, liela labuma no tā neesot. Pēc viņas teiktā, tā esot cīņa ar vējdzirnavām, piemēram, tirgū ievesto preču izcelsmi VID nekā nespējot izkontrolēt, tāpēc ka ziņas par preču pārvadājumiem saņem tikai pēc mēneša.

Pēc LOSP pārstāvja ierosinātā, tirdzniecības vietu nomas līgumos turpmāk jānorāda tirgojamo lauksaimniecības un pārtikas preču sortiments un apjoms. Ko pārdod un kādos apjomos, tāpat preču izcelsme būtu jākontrolē tirdzniecības vietu turētājiem.

Vislielākās mūsu lauksaimnieku bažas ir par to, ka tirdzniecības vietās zem it kā Latvijā audzētu dārzeņu un augļu izkārtnēm patiesībā tirgo no Polijas, Vācijas, Itālijas un citām valstīm ievestos. Tā kā uz šo valstu lauksaimniekiem maksāto subsīdiju un samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmju rēķina produkcijas pašizmaksa, tāpat tirgus cena ir mazāka, mūsu lauksaimnieki nespēj ar viņiem konkurēt.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. kontrole ir fufelis Atbildēt

    vislabākais kontrolieris ir sirdsapziņa(saukta ari par ieinteresētību).
    ?

Draugiem Facebook Twitter Google+