Foto LETA

Lauksaimnieki aicina “restartēt” bezdarbnieku mobilitātes programmu 0

Lai uzlabotu valsts īstenotā bezdarba samazināšanas pasākuma “Nodarbināto personu reģionālās mobilitātes veicināšana” atdevi, Latvijas lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības kamera rosina to pagarināt no pašreizējiem četriem līdz astoņiem mēnešiem, informēja organizācijas vadītājs Dins Cielavs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi”
Lasīt citas ziņas

Kā ziņots, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) kopš 2013.gada pavasara tiem bezdarbniekiem, kas atraduši darbu attālāk no dzīvesvietas, piedāvā iespēju pirmo četru mēnešu laikā saņemt finansiālu atbalstu ne vairāk kā 400 eiro apmērā transporta vai dzīvojamās telpas īres izdevumu kompensācijai. Pirmajā mēnesī avansā nodarbinātais var saņemt 145 eiro, savukārt pārējos trīs mēnešos finanšu atlīdzība nepārsniedz 85 eiro mēnesī.

Pagājušajā gadā šajā programmā tika iesaistīti 243 nodarbinātie, tikmēr pēc statistikas datiem uz 2018.gada 9.aprīli NVA ir reģistrēti 63831 bezdarbnieki un 15699 brīvas darba vietas.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Izpētot programmas ietekmi uz budžetu un tās efektivitāti, nākas konstatēt, ka programmā 2017.gadā patērēts apmēram 100 000 euro, kas ietvertu piecu ierēdņu gada algas, tādējādi var secināt, ka dažādu iemeslu dēļ cilvēki ir ļoti pasīvi izmantojuši šo programmu un piedāvātās valsts iespējas. Viens no iemesliem, kāpēc programma nav bijusi pietiekami efektīva, varētu būt programmas īsais termiņš, kā arī pieejamie finanšu līdzekļi vienai personai,” norādīja Cielavs.

Viņš arī akcentēja, ka programmu būtu nepieciešams to pagarināt vismaz līdz astoņiem mēnešiem, dubultojot finanšu apmēru, lai cilvēki būtu ieinteresētāki pamest sev ierasto vidi, meklējot darbu ārpus dzimtās vietas Latvijā.

“Papildus būtu jāizskata iespēja programmu ieviest arī uz sezonas laukstrādnieku darbiem, tādējādi radot apstākļus, ka arī tie, kas plānojuši sezonas laikā pamest valsti, būtu motivēti palikt Latvijā,” teica Cielavs.

Savukārt uzņēmuma “e-Personāls” valdes priekšsēdētājs Valters Riekstiņš norādīja, ka programmā būtu jāietver arī atbalsts ģimenēm. “Mobilitātes programmā būtu jāizskata atbalsts arī ģimenes locekļiem. Šis pasākums jāskata kompleksi, jo, ja ģimenes locekļi pārceļas uz citu apdzīvotu vietu, jādomā arī par bērniem, rodas aktuāls jautājums par skolām, dārziņiem u.c., tādējādi mobilitātes pabalstam kaut kādā apjomā ir jābūt arī citiem ģimenes locekļiem – laulātajam un bērniem. Šie visi apstākļi arī nodrošinātu to, ka cilvēki neizbrauc, bet paliek un strādā Latvijā,” rezumēja Riekstiņš.

Latvijas lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības kamera izveidota pirms pusotra gada. Tā pārstāv vairāk nekā 300 zemnieku saimniecību, biedrību, fizisko un juridisko personu intereses no dažādiem Latvijas reģioniem, tajā skaitā Cēsu, Baltinavas, Rēzeknes, Limbažu, Kokneses, Preiļu, Krustpils, Talsu, Līvānu, Krāslavas, Dagdas, Siguldas, Salacgrīvas, Bauskas un citiem novadiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.