Uncategorized

Lauksaimnieki bažījas par līdzšinējo nodokļu atvieglojumu saglabāšanu 2


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Shutterstock

Finanšu ministrijas (FM) iecere reformēt nodokļu sistēmu, samazinot iedzīvotāju ienākumu nodokli (IIN) līdz 20%, atceļot solidaritātes nodokli un saglabājot mikrouzņēmumu nodokli vērtējama pozitīvi, ja vien tiks veiktas dažas korekcijas, portālu la.lv informēja Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes pārstāvji (LOSP). Vakar, 22.martā, notikušās kopsapulces laikā no biedru puses tika izteikts satraukums par jauno nodokļu politikas reformu, par kuru lauksaimniekiem rodas aizvien vairāk jautājumu. LOSP aktīvi darbojas nodokļu politikas jautājumos un drīzumā plānota tikšanās ar Zemkopības ministrijas (ZM) un Finanšu ministrijas (FM) pārstāvjiem, lai aizstāvētu lauksaimnieku nostāju nodokļu politikas jautājumos.

LOSP norāda, ka organizācijā pastāv bažas par to, vai jaunajā nodokļu politikā tiks saglabāti atvieglojumi zemniekiem. Viens no tiem attiecas uz valsts un Eiropas Savienības subsīdiju neaplikšanu ar nodokli. Šobrīd, kad tiek plānotas nodokļu politikas izmaiņas un nav skaidrības par ES atbalsta maksājumiem jaunajā periodā, tas radot neskaidrības un nedrošības sajūtu par saimniecību tālāko nākotni. Savukārt plānoto iedzīvotāju ienākumu nodokļa (IIN) likmes samazināšanu uz 20% LOSP atbalsta, vienlaikus gan vēloties neapliekamo IIN likmi 500 eiro, nevis plānoto 300 eiro apjomā, jo tas samazinātu nesamērīgo darbaspēka nodokļu slogu darba devējiem. Valstī pieņemot šādu lēmumu, samazinātos aplokšņu algu izmaksas, cilvēki sāktu saņemt ieguldītajam darbam adekvātu atalgojumu ” uz rokas” un palielinātos sociālo nodokļu iemaksas. Tāpat atbalstāma ir iecere par 0% likmes piemērošanu reinvestētai peļņai, ar piebildi, ka lauksaimniekiem, ņemot vērā vienus no zemākajiem platību maksājumiem Eiropā, būtu saglabājami līdzšinējie nodokļu atvieglojumi. Jāņem vērā, ka lauksaimniecībai ir ļoti izteikts sezonāls raksturs, tādēļ rūpīgi jāizvērtē plānotās nodokļu izmaiņas.
Patlaban LOSP apkopo visus biedru organizāciju jautājumus un priekšlikumus, kurus kopīgajā tikšanās reizē iesniegs minēto ministriju pārstāvjiem.

Kā ziņots, FM piedāvā reformēt darba spēka nodokļus, ieviešot iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmi 20% ieņēmumiem līdz 45 000 eiro gadā, bet ieņēmumiem virs 45 000 eiro gadā nosakot IIN likmi 23% apmērā. FM arī piedāvā celt minimālo algu līdz 430 eiro, kā arī atcelt solidaritātes nodokli. FM piedāvājums paredz noteikt diferencēto nepaliekamo minimumu no 0 līdz 300 eiro, proti, 0 neapliekamais minimums būtu pie atalgojuma 1350 eiro, bet 300 eiro – pie minimālās algas. FM rosina arī noteikt sociālo nodokli atalgojumam līdz 52 400 eiro gadā parastajā režīmā, no 52 400 eiro līdz 85 400 eiro gadā netiek piešķirti īstermiņa pabalsti, bet virs 85 400 eiro gadā – nav jāmaksā. Tāpat rosināts noteikt 20% uzņēmuma ienākumu nodokļa sadalītajai peļņai.

LOSP apvieno 67 lauksaimniecības nozaru un daudznozaru valsts līmeņa nevalstiskās organizācijas un kopumā pārstāv vairāk nekā 14 000 ražojošo lauksaimnieku. Organizācijas valdes priekšsēdētājs ir Edgars Treibergs.

 

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Uncategorized
Maizes un konditorejas ražotājs “Canelle Bakery” modernizēsies par 420 000 eiro
25. oktobris, 2018
LE
LETA
Uncategorized
Konkursā skolēniem “Šodien laukos” klašu grupā uzvarējusi Priekuļu vidusskola
24. oktobris, 2018
LE
LETA
Uncategorized
Atcelta karantīna ap cūku mēra skartajām saimniecībām Saldus pagastā
24. oktobris, 2018

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 5
11 stundas
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
12 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1938. gada 17. novembrī. Viestura ordeņa pirmā pasniegšana
1 stunda
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
14 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Inčukalnā pieķer šoferi bez tiesībām: braukā riņķī ar cita auto numurzīmēm
10 stundas