×
Mobilā versija
Brīdinājums +26°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
23. marts, 2017
Drukāt

Lauksaimnieki bažījas par līdzšinējo nodokļu atvieglojumu saglabāšanu (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Finanšu ministrijas (FM) iecere reformēt nodokļu sistēmu, samazinot iedzīvotāju ienākumu nodokli (IIN) līdz 20%, atceļot solidaritātes nodokli un saglabājot mikrouzņēmumu nodokli vērtējama pozitīvi, ja vien tiks veiktas dažas korekcijas, portālu la.lv informēja Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes pārstāvji (LOSP). Vakar, 22.martā, notikušās kopsapulces laikā no biedru puses tika izteikts satraukums par jauno nodokļu politikas reformu, par kuru lauksaimniekiem rodas aizvien vairāk jautājumu. LOSP aktīvi darbojas nodokļu politikas jautājumos un drīzumā plānota tikšanās ar Zemkopības ministrijas (ZM) un Finanšu ministrijas (FM) pārstāvjiem, lai aizstāvētu lauksaimnieku nostāju nodokļu politikas jautājumos.

LOSP norāda, ka organizācijā pastāv bažas par to, vai jaunajā nodokļu politikā tiks saglabāti atvieglojumi zemniekiem. Viens no tiem attiecas uz valsts un Eiropas Savienības subsīdiju neaplikšanu ar nodokli. Šobrīd, kad tiek plānotas nodokļu politikas izmaiņas un nav skaidrības par ES atbalsta maksājumiem jaunajā periodā, tas radot neskaidrības un nedrošības sajūtu par saimniecību tālāko nākotni. Savukārt plānoto iedzīvotāju ienākumu nodokļa (IIN) likmes samazināšanu uz 20% LOSP atbalsta, vienlaikus gan vēloties neapliekamo IIN likmi 500 eiro, nevis plānoto 300 eiro apjomā, jo tas samazinātu nesamērīgo darbaspēka nodokļu slogu darba devējiem. Valstī pieņemot šādu lēmumu, samazinātos aplokšņu algu izmaksas, cilvēki sāktu saņemt ieguldītajam darbam adekvātu atalgojumu ” uz rokas” un palielinātos sociālo nodokļu iemaksas. Tāpat atbalstāma ir iecere par 0% likmes piemērošanu reinvestētai peļņai, ar piebildi, ka lauksaimniekiem, ņemot vērā vienus no zemākajiem platību maksājumiem Eiropā, būtu saglabājami līdzšinējie nodokļu atvieglojumi. Jāņem vērā, ka lauksaimniecībai ir ļoti izteikts sezonāls raksturs, tādēļ rūpīgi jāizvērtē plānotās nodokļu izmaiņas.
Patlaban LOSP apkopo visus biedru organizāciju jautājumus un priekšlikumus, kurus kopīgajā tikšanās reizē iesniegs minēto ministriju pārstāvjiem.

Kā ziņots, FM piedāvā reformēt darba spēka nodokļus, ieviešot iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmi 20% ieņēmumiem līdz 45 000 eiro gadā, bet ieņēmumiem virs 45 000 eiro gadā nosakot IIN likmi 23% apmērā. FM arī piedāvā celt minimālo algu līdz 430 eiro, kā arī atcelt solidaritātes nodokli. FM piedāvājums paredz noteikt diferencēto nepaliekamo minimumu no 0 līdz 300 eiro, proti, 0 neapliekamais minimums būtu pie atalgojuma 1350 eiro, bet 300 eiro – pie minimālās algas. FM rosina arī noteikt sociālo nodokli atalgojumam līdz 52 400 eiro gadā parastajā režīmā, no 52 400 eiro līdz 85 400 eiro gadā netiek piešķirti īstermiņa pabalsti, bet virs 85 400 eiro gadā – nav jāmaksā. Tāpat rosināts noteikt 20% uzņēmuma ienākumu nodokļa sadalītajai peļņai.

LOSP apvieno 67 lauksaimniecības nozaru un daudznozaru valsts līmeņa nevalstiskās organizācijas un kopumā pārstāv vairāk nekā 14 000 ražojošo lauksaimnieku. Organizācijas valdes priekšsēdētājs ir Edgars Treibergs.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Paldies Zmnieku saeimai, kas izcīnīja to, ka līdz 2019.gadam subsīdijas neapliekas ar nodokli!

  2. Laba diena, Mans vārds ir Juris es esmu pilsonis lativa es gribu liecināt par labu aizdevumu aizdevējs, kurš parādīja gaismas, kas man pēc scammed ar 4 dažādiem interneta starptautiskajiem aizdevējiem, viņi visi sola, lai dotu man aizdevumu pēc tam, kad man samaksāt daudz maksu kas dod neko un sasniedza ne pozitīvu rezultātu. Es pazaudēju savu grūti nopelnīt naudu, un tas bija pavisam 8,000euro. Kādu dienu, jo man bija pārlūkojot internetu, meklē forsterated kad es nāca pāri liecību vīrietis, kurš arī tika scammed un galu galā got saistīts legit aizdevumu uzņēmumam nosaukumu kungs Sergejs shikunov Loan firma (sergeyshikunov@yahoo.com), kur viņš beidzot ieguva savu aizdevumu , tāpēc es nolēmu sazināties ar pašu aizdevumu uzņēmumam, un tad teica, viņiem mans stāsts par to, kā man ir scammed ar 4 dažādiem aizdevējiem, kuri neko nedarīja, bet protams, man vairāk sāpes. Es izskaidrot sabiedrībai pa pastu, un visi viņi man teica, bija raudāt ne vairāk, jo es saņemšu savu aizdevumu savā uzņēmumā, un arī man ir izdarījis pareizo izvēli sazinoties ar viņiem. i piepilda kredīta pieteikuma veidlapu un turpināja ar visu, kas tika pieprasīts no manis, un man bija dota aizdevuma summu 600,000.00 eiro ar šo lielisko Company (Sergey kungs shikunov Loan Firm} Sergeja shikunov kungs pārvalda un šeit es esmu šodien apmierināts ar savu ģimeni jo M. Sergejs shikunov aizdevumu firma man ir devis aizdevumu, lai es zvērests manu self, ka es saglabātu apliecinādams internetā par to, kā es got manu kredītu. Vai jums ir nepieciešams kredīts steidzami? laipni un ātri sazināties ar Mr Sergejs shikunov Loan Firm tagad savu aizdevumu pa e-pastu: (sergeyshikunov@yahoo.com) es uzskatu citi cilvēki arī dod liecību par šo pašu godīgs aizdevējam

Draugiem Facebook Twitter Google+