Mobilā versija
+1.9°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
16. janvāris, 2014
Drukāt

Lauksaimnieki: Dūklavs bez “iešūpošanās” varēs turpināt iesāktos darbus (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (no kreisās) un Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs piedalās Latvijas lauksaimnieku organizācijas rīkotajā preses konferencē, lai informētu par kampaņas "Kopējā lauksaimniecības politika - rītdiena sākas šodien" gaitu.

Lauksaimnieku organizācijas ir apmierinātas ar topošās partiju koalīcijas ieceri par zemkopības ministru apstiprināt Zaļo un zemnieku savienības pārstāvi Jānis Dūklavu.

Lauksaimnieki ir pārliecināti, ka Dūklavam nebūs nepieciešams laiks, lai “iešūpotos” zemkopības ministra amatā un viņš jau no pirmās dienas varēs pilntiesīgi pildīt ministra amata pienākumus.

“Zemnieku saeimas” priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja skaidro, ka ir iesākti vairāki lauksaimniekiem būtiski darbi, kas ir jāpabeidz. Tādēļ viņa cer, ka Dūklavs, kurš jau jau agrāk ir bijis ministrs, darīs visu nepieciešamo, lai rudenī zemniekiem būtu pieejami jaunie fondu līdzekļi.

Savukārt pašreizējai zemkopības ministrei Laimdotai Straujumai (V) pirms aiziešanas no šī amata vajadzētu nodrošināt grozījumu likumā “Par zemes privatizāciju lauku apvidos” virzīšanu. Dzelzkalēja uzskata, ka ir nepieciešams nodrošināt, lai lauksaimniecības zemi var iegādāties tikai tie, kas zemi izmanot lauksaimniecības produkcijas ražošanai.

Arī Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) vadītājs Edgars Treibergs uzskata, ka Dūklavam ir saprašana par lauku attīstības programmām un tiešmaksājumiem. Tādēļ līdz ar viņa stāšanos ministra amatā nevajadzētu rasties problēmām ar lauksaimniekiem būtisku lēmumu pieņemšanu. Iepriekšējā ministrijas vadīšanas termiņa laikā Dūklavs esot iepazīts kā īsts lauksaimnieks. Savukārt par pašreizējo ministri Straujumu viņš pauda tikai atzinīgus vārdus, vien piebilstot, ka viņa varēja būt stingrāka lēmumu pieņemšanā.

Līdzīgu viedokli pauda arī Lauksaimniecības statūtsabiedrību asociācijas vadītāja Aija Balode, norādot, ka Straujuma pārāk iedziļinājās un centās ņemt vērā visu lauksaimnieku dialogā iesaistīto pušu viedokļos, līdz ar to Lauku attīstības plāna pieņemšana ieilga. Taču viņa ir pārliecināta, ka nākamās Ministru prezidentes kompetence lauksaimniecības jautājumos ir ļoti augsta un viņai kā valdības vadītājai šajā jomā nebūs vajadzīgs padomnieks.

Kā ziņots, topošajā valdībā kā zemkopības ministrs tiek virzīts bijušais zemkopības ministrs, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dūklavs.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Ak mēs nabadziņi ,vai visi solījumi būs vējā

  2. Komjauniešu stils

  3. …. iepazīts kā īsts lauksaimnieks….- kurš pieņēma politisku lēmumu mazajām zemnieku saimniecībām IIN maksātājām Eiropas subsīdijas aplikt ar nodokli.

    • vispār lielsaimnieku atbalstītājs. pašās ministrēšanas beigās tik sāka atcerēties par mazajiem. līdz tam mazo zemnieku noliedzējs
      lielsaimnieki var gavilēt

    • Sāka mazos nīdēt un varēs piebeigt.Visi lauksaimnieki,kuri kļuvuši par proletāriešiem,nebalsojiet par labējiem un neoliberāļiem.Kamdēļ?Lai pelēkie baroni var nopirkt vēl glaunāku tehniku?Ir taču kreisi orientēta partija,kaut arī krievu.Nu un tad,ja dzīvojam ārzemēs?

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (19)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+