Mobilā versija
+0.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
16. janvāris, 2014
Drukāt

Lauksaimnieki: Dūklavs bez “iešūpošanās” varēs turpināt iesāktos darbus (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (no kreisās) un Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs piedalās Latvijas lauksaimnieku organizācijas rīkotajā preses konferencē, lai informētu par kampaņas "Kopējā lauksaimniecības politika - rītdiena sākas šodien" gaitu.

Lauksaimnieku organizācijas ir apmierinātas ar topošās partiju koalīcijas ieceri par zemkopības ministru apstiprināt Zaļo un zemnieku savienības pārstāvi Jānis Dūklavu.

Lauksaimnieki ir pārliecināti, ka Dūklavam nebūs nepieciešams laiks, lai “iešūpotos” zemkopības ministra amatā un viņš jau no pirmās dienas varēs pilntiesīgi pildīt ministra amata pienākumus.

“Zemnieku saeimas” priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja skaidro, ka ir iesākti vairāki lauksaimniekiem būtiski darbi, kas ir jāpabeidz. Tādēļ viņa cer, ka Dūklavs, kurš jau jau agrāk ir bijis ministrs, darīs visu nepieciešamo, lai rudenī zemniekiem būtu pieejami jaunie fondu līdzekļi.

Savukārt pašreizējai zemkopības ministrei Laimdotai Straujumai (V) pirms aiziešanas no šī amata vajadzētu nodrošināt grozījumu likumā “Par zemes privatizāciju lauku apvidos” virzīšanu. Dzelzkalēja uzskata, ka ir nepieciešams nodrošināt, lai lauksaimniecības zemi var iegādāties tikai tie, kas zemi izmanot lauksaimniecības produkcijas ražošanai.

Arī Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) vadītājs Edgars Treibergs uzskata, ka Dūklavam ir saprašana par lauku attīstības programmām un tiešmaksājumiem. Tādēļ līdz ar viņa stāšanos ministra amatā nevajadzētu rasties problēmām ar lauksaimniekiem būtisku lēmumu pieņemšanu. Iepriekšējā ministrijas vadīšanas termiņa laikā Dūklavs esot iepazīts kā īsts lauksaimnieks. Savukārt par pašreizējo ministri Straujumu viņš pauda tikai atzinīgus vārdus, vien piebilstot, ka viņa varēja būt stingrāka lēmumu pieņemšanā.

Līdzīgu viedokli pauda arī Lauksaimniecības statūtsabiedrību asociācijas vadītāja Aija Balode, norādot, ka Straujuma pārāk iedziļinājās un centās ņemt vērā visu lauksaimnieku dialogā iesaistīto pušu viedokļos, līdz ar to Lauku attīstības plāna pieņemšana ieilga. Taču viņa ir pārliecināta, ka nākamās Ministru prezidentes kompetence lauksaimniecības jautājumos ir ļoti augsta un viņai kā valdības vadītājai šajā jomā nebūs vajadzīgs padomnieks.

Kā ziņots, topošajā valdībā kā zemkopības ministrs tiek virzīts bijušais zemkopības ministrs, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dūklavs.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Ak mēs nabadziņi ,vai visi solījumi būs vējā

  2. Komjauniešu stils

  3. …. iepazīts kā īsts lauksaimnieks….- kurš pieņēma politisku lēmumu mazajām zemnieku saimniecībām IIN maksātājām Eiropas subsīdijas aplikt ar nodokli.

    • vispār lielsaimnieku atbalstītājs. pašās ministrēšanas beigās tik sāka atcerēties par mazajiem. līdz tam mazo zemnieku noliedzējs
      lielsaimnieki var gavilēt

    • Sāka mazos nīdēt un varēs piebeigt.Visi lauksaimnieki,kuri kļuvuši par proletāriešiem,nebalsojiet par labējiem un neoliberāļiem.Kamdēļ?Lai pelēkie baroni var nopirkt vēl glaunāku tehniku?Ir taču kreisi orientēta partija,kaut arī krievu.Nu un tad,ja dzīvojam ārzemēs?

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+