×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
29. maijs, 2012
Drukāt

Lauksaimnieki gatavi protesta akcijām


espar_leta

Lauksaimnieki gatavi protesta akcijām, ja valdība nepieņems lēmumu par zemes kreditēšanas programmu, vakar intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja bioloģiskais lauksaimnieks Jānis Dzenis.


 

“Gadiem lolotā cerība, ka atjaunosies 2003. gada zemes kreditēšanas programma, šobrīd draud izgāzties,” sacīja Dzenis un piebilda – ja valdība otrdien, 29. maijā, neatbalstīs programmu, būs nepieciešamas “agresīvākas metodes”.

Arī Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) ir neizpratnē par vilcināšanos ar atbalsta pasākumu aizdevumiem lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādei jeb zemes kreditēšanas programmas izveidi.

LOSP pārstāve Indra Cimermane norādīja, ka Lauksaimnieku nevalstiskās organizācijas sadarbībā ar Zemkopības ministriju (ZM) sagatavojušas priekšlikumu no jauna atvērt pirms dažiem gadiem slēgto lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādes kreditēšanas programmu, kas sniegtu reālu atbalstu Latvijas lauksaimniekiem paplašināt savas platības, tādējādi veicinot ražošanu un ierobežojot Latvijas zemju nonākšanu ārzemnieku un ārzemju banku rokās, taču joprojām priekšlikums nav atbalstīts.

“Neizprotama ir Finanšu ministrijas (FM) vēlme novilcināt jautājuma saskaņošanu, sarežģīt procedūru un atbalstīt kritērijus, kas negatīvi ietekmē Latvijas zemnieku saimniecības un citus lauksaimniecības uzņēmumus. Ministru prezidents Valdis Dombrovskis vairākās publiskās diskusijās ar lauksaimniekiem, kā arī Latvijas Pašvaldību savienības kongresā ir apsolījis šīs programmas atvēršanu šogad visīsākajos termiņos, un lauksaimnieki šā solījuma izpildi pieprasīs,” uzsvēra Cimermane.

Valdība 15. maijā nolēma uz divām nedēļām – līdz 29. maijam – atlikt jautājumu par atbalsta pasākumu aizdevumiem lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādei jeb zemes kreditēšanas pro-grammas ieviešanu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+